• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Colorado Park

Markiboy

Főkertész
Sziasztok! :)

A "Dragones' field" még júniusban befejezte a pályafutását, és ennek hamvaiból fog majd megszületni a következő setupom, a Colorado Park. :) Ennek megfelelően a technika csak egy-két pontban változott, de egy napló nem napló ha nincs...

Technika:

Akvárium:

  • 60×30×36 cm Opti-White
  • 6 mm-es üvegből
  • Átlátszó ragasztású

Szűrés:
  • Eheim Professionel 3 - 2075
  • Szűrőtöltetek: Legalsó kosárban Eheim SubstratPro, a többiben pedig ADA BioRio (3 liter)

Világítás:
  • Aqua Nova NHT5-600
  • 3×24 Wattos T5-ös csövek, közülük az egyik eredeti, 10000 K-es, a másik kettő pedig Osram 865-ös

Aljzat:
  • Adalékok: Penac W, Penac P, Tourmaline BC
  • ADA PowerSand Special S
  • ADA Amazonia - 9 liter
  • ADA Amazonia Powder - 3 liter
  • ADA Colorado Sand - 2 kg

Dekor:
  • Fuji lávakő - 7 kg
  • Bonsai fa

Tápozás és vízkezelés:
  • ADA Brighty K
  • ADA Brighty Series Step 1-2
  • ADA ECA
  • ADA Green Bacter
  • RO víz

Szén-dioxid:
- Magasnyomású rendszer, a következőkkel:
Növények:
  • Eleocharis Parvula mini
  • Alternanthera reineckii Mini
  • Hemianthus micranthemoides
  • Staurogyne repens
  • Eleocharis acicularis
  • Riccardia chamedryfolia
  • Hygrophila pinnatifida
  • Taxiphyllum sp. Flame

Igyekeztem minél inkább az ADA szisztémáját alkalmazni, hogy a legkiegyensúlyozottabb ökoszisztémát kapjam végeredményül. :) A layout terve már több mint fél éve kialakult bennem, viszont ez idő alatt bőven volt időm továbbgondolni, és finomítani a részleteken. Amennyit tudtam, már elkészítettem a berendezésből, már csak arra várok hogy az ADA szállítmány befusson a Green Aqua-ba, feltankolok talajjal, és akkor hajrá! :)

(Képek érkeznek...;))
 
Plan by M.Paróczi, on Flickr

Egy még egy elég korai rajz a terveimről, de a lényeg megmaradt:
  • Egy íves "támfalat" felhúztam, amit aranymetszésben megszakítottam egy kicsi barlanggal. (Ez már elkészült)
  • Az üveg és a támfal közti teret ADA Colorado dekorhomokkal töltöttem ki. (Ez is meg van)
  • A támfal másik oldalát a kövek magasságáig teljesen feltöltöm talajjal, ide kerül majd a Parvula, a Stau és az Acicularis, valamint a Bonsai fa. :)
  • A rajzhoz képest a legnagyobb változás az akvárium bal oldalán történt, ahol nem lesz az a kis domb, helyette két nagy lávakő alkot egy körívet, és a mögöttük levő teret töltöm fel talajjal, ahova majd a HM-et ültetem.
A támfalat Fuji lávakövekből készítettem el, tetemes mennyiségű ragasztót használva hozzájuk. :D (ragasztópisztoly) A kövek takarásban lévő részeit, tehát ahova az Amazonia jön majd, két rétegben beborítottam geotextíliával, hogy tuti ne kezdjen a kövek közötti réseken kifolyni a talaj.

Fontos változás még, hogy az akvárium kapott egy új szekrényt is, amiben végre eltudom rejteni a teljes technikát, így ez már nem rontja a szoba látképét. :) Egyedi készítésű bútor, @mdk01 -nek köszönhetően, ő volt a mesterember. :)
 
Azért van egyértelmű előnye is annak, hogy lassan érkezik az ADA szállítmány: Kapkodva lett volna összedobva a scape, és biztos hogy nem kerültek volna bele olyan kis apró részletek, amiket most naponta adok hozzá, folyamatosan finomítva az összképet. :)(y)

Mindennek a pozitív oldalát kell nézni! :pompous:
 
biztos hogy nem kerültek volna bele olyan kis apró részletek, amiket most naponta adok hozzá, folyamatosan finomítva az összképet.
En mindig igy csinälom.Az eredeti elkepzeles a väz,aztän ülök az aki elött es mindig keresem a lehetöseget,hogy finomitsak a lätvänyon.Ez csak pär embernek na meg a mesternek(AMANO) megy,össze dob egy scapet es 3 honap mulva kesz is,ugy ahogy az elsö nap össze dobta!Vältozäs nelkül,csak a növenyek nöttek (ertek)össze!
 
Häla neked most mär tudom,hogy, hogy nez ki a geotextil!Mär csak keresnem kell itt a Nemeteknel!
 
En mindig igy csinälom.Az eredeti elkepzeles a väz,aztän ülök az aki elött es mindig keresem a lehetöseget,hogy finomitsak a lätvänyon.Ez csak pär embernek na meg a mesternek(AMANO) megy,össze dob egy scapet es 3 honap mulva kesz is,ugy ahogy az elsö nap össze dobta!Vältozäs nelkül,csak a növenyek nöttek (ertek)össze!

És még ő is mondta (talán a Book of ADA-hoz kiadott videókban), hogy összerakott egy scapet, de direkt hagyott magának pár éjszaka gondolkozási időt, és a végén átalakíttatta az egészet. Úgyhogy még neki se megy mindig azonnal. :)
 
Häla neked most mär tudom,hogy, hogy nez ki a geotextil!Mär csak keresnem kell itt a Nemeteknel!
Ez egy kicsit gyengébb szövésű geotextil. Az az előnye, hogy ugyan a talajt már ez sem engedi átfolyni a réseken, viszont sokkal könnyebben formázható, jobban rátudtam formálni a kövekre.
 
Amíg érkezik a talaj, addig is írjak valamit :)

  • "Bekábeleztem" teljesen az akváriumot: Szűrő és CO2 reaktor becsövezve, levegőztető csöve is bent van már az akváriumban, valamint a Twinstar is fel van tappantva ( :D ) az üvegre, resetelve.
  • Bepróbáltam az akváriumba a főköveket, elégedett vagyok a választásommal :)
Colorado Park - WIP 5 by M.Paróczi, on Flickr
Colorado Park - WIP 8 by M.Paróczi, on Flickr
Colorado Park - WIP 6 by M.Paróczi, on Flickr
Colorado Park - WIP 7 by M.Paróczi, on Flickr

U.i.: Imádom ezeknek a lávaköveknek a textúráját. :)
 
Ma tettem egy kitérőt a Green Aqua-ba, és sikerült végre feltankolni minden földi jóval, úgyhogy a mai termés: :)
  • Roskadásik pakoltam a szűrőt ADA BioRio-val (4 liter, Papillon zsákokban) és mechanikai szűrésnek pedig a szűrő alsó kosarába raktam kb másfél liter Eheim SubstratPro-t.
  • Beszórtam az aljzatadalékokat, rá az ADA PowerSand Special-t egy kevés használt Amazonia az előző setupból, rá pedig a friss, ropogós, vadi új Amazonia. :love:
  • Lőttem pár képet: :)
Colorado Park - WIP 11 by M.Paróczi, on Flickr
Colorado Park - WIP 12 by M.Paróczi, on Flickr
Colorado Park - WIP 16 by M.Paróczi, on Flickr
Colorado Park - WIP 15 by M.Paróczi, on Flickr
Colorado Park - WIP 17 by M.Paróczi, on Flickr
 
Jó rajtot vettél,elismerésem.Kíváncsi vagyok hogy sikerül a növényesítéssel az összképet "variálnod". :)
Nagyon patentek a fotók is (y)
Probléma mentes folytatást !
 
Jó rajtot vettél,elismerésem.Kíváncsi vagyok hogy sikerül a növényesítéssel az összképet "variálnod".
Nagyon patentek a fotók is
Probléma mentes folytatást !

Köszönöm szépen :) Ha minden jól megy (tehát minden növényt be tudok szerezni) akkor vasárnap start.
 
Ma ismét tettem egy látogatást Mekkába, és elhoztam a növényeket meg egy ADWA TDS mérőt, hogy azért mégiscsak vegyük komolyan ezt az RO vizes dolgot. :D

A végleges növénylista:
  • Tropica Eleocharis Acicularis 'mini' (Parvula) TC - 7 db
  • Anubias Eleocharis Acicularis - 1 db
  • Green Aqua Alternathera Reineckii 'mini' TC - 1 db
  • Tropica Staurogyne Repens TC - 1 db
  • Tropica Hemianthus Micranthemoides - 2 db
  • Tropica Riccardia Chamedryfolia - 2 db
Holnap reggel elkezdem az ültetést, már telik a hordó vízzel. ;)
 
Back
Oldal tetejére