• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csináld magad akvárium tető

Sziasztok.
200L-es akváriumra készítenénk tetőt.Milyen anyagból érdemes elkészíteni,hogy esztétikus és tartós is legyen?
 
salabakter said:
Szia
Mi lett ezzel az akvárium tetővel? Láttam csináltál helyette másik világítást, ami nagyon szuper lett.
Éva
Szia,
Az előtéteteket és a foglalatokat felhasználtam a másikhoz, a favázzal meg édesapám meleget csinált. :lol:
 
Sziasztok

Megrendeltem az első garnélás+ növényes akeszom, ami a strapabíró íróasztal megerősített monitor-tartó részére fog kerülni. A monitortartó alakja miatt kellett, hogy egyedi akeszt rendeljek. Mivel ha már csinálom jól szeretném és szeretném ha jól mutatna, így elkezdtem gondolkodni, hogy milyen tetőt tegyek rá. Az itteni első tető fogott meg igazából. Mivel az akvárium még nem jött meg így nem tudtam elkezdeni a tető barkácsolását sem, nehogy elméretezés miatt dobhassam ki az egészet.De mivel már alig várom, hogy nekikezdhessek így unalmas perceimben elkezdtem tervezgetni Solid edge tervező progiban, és kicsit elkapott a hév :D Még nem teljes a berendezés lemodellezése, de a tető elkészült. Megosztom, hátha érdekel valakit. :)
Igazából a neonokat a keret felső részére tervezem, csak rossz helyre illesztettem a progiban, és nem volt kedvem újrakezdeni.


Alkatrészek külön


Átmeneti állapot


Összerakva1


Összerakva2


Összerakva3
 
Sziasztok,

60x30-as tetőt tervezek készíteni.
Milyen csövet ajánlotok egy 54L-es akváriumhoz? 2 foglalatot tervezzek bele, vagy csak 1-et? T5 vagy power compact?
A gyári tetőt terveztem átalakítani, de rájöttem, hogy az üveget is cserélni szeretném később, a tuningolt világítással pedig más nem tud mit kezdeni a szettel:)
Tervem eddig, hogy 2 T5-ös 24W-os csövet teszek bele, középre egy kis csík LED csak éjszaka1 órára. A 2 csövet pedig külön kapcsolnám. Ilyenkor elég 1 előtét is ugye? Lehet jobb lenne eleve 2 power compacttal tervezni?

Üdv
Bálint
 
Segítsetek, mit tudnék az aki tetejére dobni, hogy a holnap beköltöző amano garnélák ne mászkáljanak ki? Ha jól tudom szeretnek csavarogni, és nem szeretnék velük a lakás különböző pontjain találkozni o_O
Arra gondoltam, hogy bemegyek az OBI-ba, és vágatok plexi lapot... De mondjuk azt sem tudom hogy lenne praktikus, mert a teljes akit úgysem tudom lefedni, hiszen ott vannak a szűrő ki-, és befolyó csövei, ott van a világítótest ilyen befordított lábakkal: (ez attibva képe, bocs, hogy kölcsön vettem :) )
8047197045_a8ca43b5d1_b.jpg
 
óvatosan szoktasd be őket. ha a vízparaméterek rendben vannak, nem fognak kiugrani. Nekem még semmilyen garnéla nem ugrott ki soha.
A beszoktatás: öntsd ki azzal a vízzel együtt, amibe hoztad őket valami nagyobb edénybe, rakd az aki mellé (ha otokat is hozol, azokat is berakhatod melléjük), fogja egy levegőztető csövet köss rá egy laza csomót és kezd el leszívni a vizet. Annyira húzd meg a csomót a csövön, hogy lassan csöpögjön csak a víz. Mikor kb ugyanannyi "új" víz került az edénybe, mint amennyi régi volt, akkor az egésznek a felét kimered. Aztán megint beleengedsz annyi új vizet, mint amennyi benne van majd megint kimered a felét és végül újra :) Ezután már beleöntheted a teljes adag vízzel együtt őket az akiba. Fontos, hogy lehetőleg akkor szoktasd be őket, mikor nem megy a co2 adagolás az akiban.
Az egész beszoktatás 30-40 perc. Lehet soknak tűnik, de hidd el, megéri. Egyrészt fokozatosan hozzászoknak az új víz hőmérsékleteihez, másrészt annak paramétereihez.
Én minden halat, garnélát így szoktatok be, még akkor is ha esetleg nem igényelné, mert bírná. Ártani még nem ártott egynek sem :);)
 
Az amano elég strapabíró, annál szerintem tényleg elég a 30-40 perc. Oto esetén viszont (ugyanezt a módszert alkalmazva, csak sokkal lassabban) Én rászánnék a beszoktatásra 2-3 órát.
Ha viszont szöknek a garnélák, akkor tudtommal elég egy keret az akváriumra, ami a szélektől belóg a víz fölé 2-3 cm-t, mert csak az üveg mentén tudnak elég lendületet venni a szökéshez. Ha pedig ott van egy akadály, akkor azt nem tudják kikerülni.
 
Folpackkal adj a tetejének! Max egy hét és megszokják az új körülményeket. Ahogy írják előttem is, otonál meg amanónál érdemes rászánni az időt a beszoktatásra, mint a gyerekeknél az oviban. :)
Nálam, amikor a nagy akimba bekerült az amazonia, a 10 literesben szállásoltam el a két amanomat. Az egyik elkeseredésében az akasztós szűrőben bújt el a rotor mellett a szűrő töltet alatt. Akkor lett meg, amikor a szűrőt pucoltam, pedig égre földre kerestem már... Másnap a padlón találtam meg a múmiáját. :( A másik viszont egy igazi hegylakó lett, a szó szoros értelmében. :D
Szerintem felesleges a tető. Az csak tüneti kezelés, a kiváltó okot kell korrigálni, illetve megelőzni. ;)
 
Egy ilyen fából készült tetőt mivel érdemes kezelni hogy ellenálljon a víznek és a párának?
 
Lenolaj,lazúr,lakk!
Üdv
Ilyen sorrendben vagy ezek közül valamelyikkel?Mert én is tervezem DIY tető készítését és nem tudom mivel lenne érdemes lekenni.Laminált padlóból készül úgyhogy csak a belsejét kellene leápolnom...
 
Igen!Ilyen sorrendben!
Bár laminált padlónál nem tudom milyen hatása lesz!
Ha lekened a laminált lapot lehet megszívja magát és szét mállik vagy károsul és nem előnyére!
Erre nem tudok válaszolni!
 
Ha esetleg belül lekenem FBS-el akkor az mennyire lenne jó?Bekenném az egészet vékonyan mindenhol.

Közben lenne pár kérdésem:
A tetőn az ajtót hogy lenne jobb kialakítani?

Mint ezen a képen:

DIY-tető | Flickr - Photo Sharing!

vagy

DIY-tető | Flickr - Photo Sharing!

?

Jelenleg az első képen látható megoldás van.A felhajtott részen van az egyik a fix részen pedig a másik fénycső.Gondolkodom hogy most úgy csinálom meg a tetőt hogy egyben nyíljon.Bár annyiból praktikusabb szerintem hogy az egyik cső fixen van ha felnyitom a tetőt és csak a hátsó cső világít nem vakít el.Ha viszont mindkettőt felhajtom akkor erőteljesen a szemembe fog világítani.
 
Szerintem függesztve lenne a legjobb!
Így bármikor be tudsz nyúlni anélkül,hogy fel kéne nyitni bármit is!
És persze a heti karbantartásnál sem mindegy,hogy mekkora felületen nyúlsz be az akiba!
Az FBS-t megpróbálhatod!
 
Sajnos függesztve nem tudom mivel a lakók ( rákok ,nem garnélák de a flickr-en megtudod nézni) akkor valószínűleg megszöknének...
 
Akkor lehet inkább a telibe nyílósra szavaznék!
Vízcserénél,üvegpucolásnál kényelmesebben tudsz mozogni!
Ha zavar a fény lekapcsolod vagy teszel rá egy fényterelőt amit tudsz mozgatni karbantartáskor,etetéskor!
 
Back
Oldal tetejére