• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Dart frog vivarium

K

kriszko

Vendég
Sziasztok!

Az egész úgy indult hogy akartam csinálni egy 150 liter körüli akváriumot. Szép lassan elkezdtem megvenni hozzá a dolgokat. Akvárium, lámpa, szűrő, talaj, red moor, kövek, bútor már meg is volt. Lassan indítani akartam, amikor is Nigro feltolta a viváriumát. Egyből az ugrott be, hogy nekem ez kell!!! Már korábban is nagyon tetszettek a nyílméregbékás viváriumok. Úgy döntöttem halak helyett békák lesznek! :)
Viszont már túl sok pénzt öltem az akváriumba. Így ami marad az az akvárium, a bútor és a red moor.
Egyenlőre itt tartok:
20874051_b58d47d455e6e4e3d4c5194d45c6f5b6_xxl.jpg


Próbálok majd mindent részletesen leírni, tapasztalatokkal, hátha egyszer másnak a segítségére lesz.

A következő lépés, hogy az akváriumot picit át kell alakítani, a tetejét le kell zárni. Erre a megfelelő páratartalom fenntartása, az eleségállat és a békák megszökése miatt van szükség. A tetőre kell egy szellőző nyílás, ami rozsdamentes acélhálóból lesz. A nyílméregbékákat főként röpképtelen muslicával etetik, ezért a hálónak olyan sűrűnek kell lennie, hogy át ne férjenek rajta. Mivel szellőző rács csak felül van, ezért Nigrohoz hasonlóan én is ventilátorral fogom megoldani a megfelelő szellőzést.
Fejben nagyjából már összeállt az egész, ha megvan a tető folytatom a mesét :D
 
Váááuu,ez igen ,na van egy lelkes követője @Nigro -nak.Szupi lesz ez,én figyelni fogom a munkádat.És már értem miért ez a sok eladó cuccod:)
 
Megrendeltem a ventilátort. Nem akvarisztikai/terrarisztikai ventit, hanem sima pc ventilátort. Próbáltam valami jobb fajtát kiválasztani, olyat kerestem ami csendes. A gyártó szerint "extra halk", hát majd meglátjuk. Én nem a háttérbe építem be, viszont azt még nem tudom hogy belül lesz e, vagy kívül a szellőző rácson.

Kellemes Ünnepeket mindenkinek!
 
Kíváncsi leszek rá, mert egy Vivarium még nem Vivarium....kettő jól sikerült alkotás viszont már csinálhat nyarat. :p
 
Jelentem már el is rontottam az egészet :(
Nem kellett volna a fát a purhabbal körbenyomni!!! Így nem férek oda a háttérhez, és nem lehet sziloval bekenni.
Kb. fél órámba került míg a fát kivágtam. Még fogalmam sincs hogy a fa miként fog visszakerülni, de valamit majd kitalálok.
 
Nem fértél oda? Mert én simán megkentem a fa tövét is szilóval.
Meg sem próbáltam odaférni, láttam előre mi kínlódás lenne.
Az a baj a red moor-ral (ebben az esetben) hogy ágas-bogas, nem tudtam volna úgy bekenni, meg tőzeggel beszórni hogy eltakarja a purhabot.
Ezért lenne jó fekete purhab, de itthon olyat nem találtam. Ahogy néztem a külföldi oldalakat ott szinte csak azzal dolgoznak.
Na mindegy, fát már kivettem, a helyét lejavítottam, megvárom míg megszárad aztán megnézem hogy tudom beilleszteni a fát. Most jól jönne plusz 10cm szélességben :confused:
 
Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz. És nagyon jó ez a "step-by-step" bemutató, jövőben ilyenbe kezdőknek sokat fog segíteni.
Csak így tovább! (y)
 
Nos, úgy néz ki elkészült!
2 nap kemény meló, de talán megérte :)
Elég sokat szívtam vele, van amit már most másképp csinálnék.
Kicsit a háttérről:
az egésznek az alapja a purhab. Ha valaki még nem használt ilyet csak óvatosan, mert baromira megdagad.
A purhabra kell felvinni a ragasztót (fekete szilikon). Ez nem is olyan egyszerű, mint amilyennek elsőre tűnik. Ecsettel indítottam, de kb.: 5 perc után rájöttem hogy ez felejtős. Áttértem a Nigro által is javasolt technikára, gumikesztyűt húztam és így dolgoztam el. Több részletben kellett csinálni, mert viszonylag hamar elkezdett a szilikon "dermedni". Az egész napom ráment. Ja, és szellős helyen csináljuk ha levegőt is akarunk venni!
A szilikonra pedig ment a tőzeg, kókuszrost keveréke, jól rá kell nyomkodni. Utána hagytam picit száradni, aztán egy finom ecsettel lekotortam a felesleget.
Ha valahol kimaradt akkor utána lehet javítani, ennyiből jobb lenne a fekete purhab, ha le is jön valahol a tőzeg, nem lesz olyan feltűnő.
Alulra JBL táptalaj ment, felé pedig H.E.L.P.
A technika majd csak hétvégén fog bekerülni (ventilátor, esőztető).
 
Back
Oldal tetejére