• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dekorkövek, sziklák eredeti környezetükben

Lewis

Főkertész
Sziasztok!
Úgy tűnik nekem, bár lehet, hogy nem így van, hogy időről-időre új kövek kerülnek reflektorfénybe. Frissen tartva ezzel az érdeklődést a hobbi iránt, szebbnél szebb, újszerű látványt teremtve.
Arra lennék kíváncsi, hogy ezek a boltban megvásárolható dizájnosabb kövek honnan vannak? Mi az eredeti környezetük?
A legjobban a Seriyu kövek tetszenek. Bányásszák? Honnan a textúrája? Víz mosta? Van kép Seriyu hegyről? Vagy kimegy egy ázsiai vállalkozó egy kalapáccsal és begyűjti a Seriyu sziklák felületéről a szebbeket? Másra nem használják? Mitől ilyen formásak? Mert az látható, hogy nem feltétlen van mindegyik lehasítva egy nagyobb darabból.
Megnéznék fotókat kövekről sziklákról eredeti környezetükben, hogy hogyan is kell elképzelni, mielőtt az akváriumokban kötnének ki. Vagy ott a Dragon. Az is gyönyörű! Tömbökben van? Honnan a lyukak? Vörös juharlevél szikla, Manten stb. Számtalan a kérdés, jó téma lehet.
 
Utoljára módosított:
Az én kövem tudod honnan származik??Megmondom neked.
Egy szekszárdi tüzépről:D:LOL::LOL:


(sorry ez nem maradhatott bennem):facepalm::)
én is beleszippantottam @Molroth humorzsákjába:woot:
 
Az én kövem tudod honnan származik??Megmondom neked.
Egy szekszárdi tüzépről:D:LOL::LOL:
(sorry ez nem maradhatott bennem):facepalm::)
én is beleszippantottam @Molroth humorzsákjába:woot:
Azt a követ is jó lenne látni, hogy milyen eredeti környezetében, s hogy hol van az. (y)
 
a seiryura én is kifejezetten kíváncsi lennék, de van még pár ilyen, pl a lengyel adánál találtam "moon stone" és "black stone" fantáziátlannevű cuccokat is, na azok pl micsodák?:wideyed::wideyed::watching::watching:
 
a seiryura én is kifejezetten kíváncsi lennék, de van még pár ilyen, pl a lengyel adánál találtam "moon stone" és "black stone" fantáziátlannevű cuccokat is, na azok pl micsodák?:wideyed::wideyed::watching::watching:

Nekik saját helyben szerzett köveik is vannak. Pl a lengyel "manten"
 
Nem tudom, ez e a megfelelo topic erre. De itthon tudtok jo kolelohelyet? Dekorkore gondolok. Termeszetesen ha nem is azsiai szintut.
Es nem is meszkovest, hisz az PH miatt nem praktikus...
 
Az én kövem tudod honnan származik??Megmondom neked.
Egy szekszárdi tüzépről:D:LOL::LOL:


(sorry ez nem maradhatott bennem):facepalm::)
én is beleszippantottam @Molroth humorzsákjába:woot:
Hello Everka! Én is vettem tegnap ezt a fa kőnek nevezett köveket, láttam te is raktál ilyeneket az akvabirodalmadba! Mik a tapasztalatok ezzel a fajta kővel? Ami engem aggaszt, hogy ez a fajta kőzet tele van üveg szerű valamivel, és ez a valami, mint sok-sok apró csillámpor potyog belőle. Még nem tisztítottam a köveket, így nem tudom ezt a csillámporzását mennyire lehet megszüntetni. Félek a külső szűrőnek nem tesz jót ha ezek a kis fényes szemcsék bele kerülnek a rotorba! Erről adtok nekem tapasztalatot? Köszönöm
 
Hello Everka! Én is vettem tegnap ezt a fa kőnek nevezett köveket, láttam te is raktál ilyeneket az akvabirodalmadba! Mik a tapasztalatok ezzel a fajta kővel? Ami engem aggaszt, hogy ez a fajta kőzet tele van üveg szerű valamivel, és ez a valami, mint sok-sok apró csillámpor potyog belőle. Még nem tisztítottam a köveket, így nem tudom ezt a csillámporzását mennyire lehet megszüntetni. Félek a külső szűrőnek nem tesz jót ha ezek a kis fényes szemcsék bele kerülnek a rotorba! Erről adtok nekem tapasztalatot? Köszönöm
Üdv.
Bátran használd ,semmi baja nem lesz a szűrőnek.Nálam csak a zöld por algát húzta jobban a kő ,viszont ezt betudtam a világítás erősségének is.Lámpaemelés után megszűnt .Amugy jó kis dekor.
Olvasd el a naplót amiben szerepel:
https://akvakertesz.hu/threads/the-new-era.4719/
 
Üdv.
Bátran használd ,semmi baja nem lesz a szűrőnek.Nálam csak a zöld por algát húzta jobban a kő ,viszont ezt betudtam a világítás erősségének is.Lámpaemelés után megszűnt .Amugy jó kis dekor.
Olvasd el a naplót amiben szerepel:
https://akvakertesz.hu/threads/the-new-era.4719/
A tied is tele van ilyen csillogó üvegszerű valamikkel? Szinte mintha üveggel lenne bevonva! Külső szűrőm lesz, annak sem árt ez a sok pici csillámpor? Illetve a vízben nem fognak lebegni a csillámszemek? Nem zavaró a világításnál hogy ennyire csillog? :O Bocs a sok buta kérdésért! Neked mióta van ez a fa kő az akváriumodban?
 
A tied is tele van ilyen csillogó üvegszerű valamikkel? Szinte mintha üveggel lenne bevonva! Külső szűrőm lesz, annak sem árt ez a sok pici csillámpor? Illetve a vízben nem fognak lebegni a csillámszemek? Nem zavaró a világításnál hogy ennyire csillog? :O Bocs a sok buta kérdésért! Neked mióta van ez a fa kő az akváriumodban?
Olvasd el a naplót .Ez az akváriumom már vagy 3 éve volt.És nem lebeg semmi a vízben.Csak nyugodtan tedd bele az akváriumban.Előtte azért egy átmosás nem árt;)
 
Olvasd el a naplót .Ez az akváriumom már vagy 3 éve volt.És nem lebeg semmi a vízben.Csak nyugodtan tedd bele az akváriumban.Előtte azért egy átmosás nem árt;)
Mindenképp át akarom mosni, talán ki is főzöm forró vízben a köveket! Milyen erős világításnál jöttek elő azok a bizonyos algák? 120 l-es akvámhoz lesz egy JBL e902-es szűrő! Vettem Matrix szűrőanyagot, mit javasolsz, ami a gyári szűrő golyó azt cseréljem le Mátrixra? És ha a szűrő két alsó kosarába teszem a Mátrixot, mennyire folytja le a szűrőt?
 
Mindenképp át akarom mosni, talán ki is főzöm forró vízben a köveket! Milyen erős világításnál jöttek elő azok a bizonyos algák? 120 l-es akvámhoz lesz egy JBL e902-es szűrő! Vettem Matrix szűrőanyagot, mit javasolsz, ami a gyári szűrő golyó azt cseréljem le Mátrixra? És ha a szűrő két alsó kosarába teszem a Mátrixot, mennyire folytja le a szűrőt?
Lecserélheted .Nem tudom a JBl hány rekeszes ,de a legalsóba inkább kerámiagyűrűt szokás tenni ,és egy durva szivacsot.Aztán jöhet csak a biológiai szűrőanyag.
 
Back
Oldal tetejére