• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Denerle 30L garnélás (kezdő)

L.Akos

Kertész segéd
Sziasztok!

Nagy nehezen sikerült elindítanom életem elsö akváriumát, egy 30 literes nanot. Decemberben kaptam, eddig inkább infokat gyüjtöttem és tanultam itt a forumon. Még most se érzem magam biztosnak benne de belevágtam. Rájöttem ez azért nem olyan egyszerü dolog. :) Mindenképpen növényes témában gondolkoztam, ehez a szetthez illö dolgokkal, egy kezdö szintjén.


Technika:
a szettben kapott dolgokat használtam egykét kiegészítöt vettem csak.
  • gyári sarokszűrőt+ kiegészítésnek Denerle Filter Extension megtömve szüröanyaggal. remélem a bacik megtelepszenek benne.
  • fekete Sulawesi Shrimp Gravel általános talaj 4kg
    DeponitMix medium növény táptalaj 2kg

  • 21 °C
Világítás:
  • gyári kompakt nano lámpa, 9W, 6000K

Dekor:
Növények:
  • Tropica Egeria Densa
  • Tropica Bacopa australis
  • Parvula mini
A növényeket próbáltam úgy összeválogatni, hogy egy low-tech aksiban is megéljenek, direkt a kezdöknek ajánlottak közül választottam.

Tápozás:

  • Profito - most napi 0.25ml, késöbb emelném az adagot az ajánlott szintre ( gondolkozok a mikro-makro tápokon is) bár szerintem ezen a szinten ez jobb megoldás.
  • Carbo - napi 1ml
  • Seachem Stability napi 1,7ml
CO2
  • Tropica harangos megoldás( a forum olvasása után arra jutottam hogy ilyen technika, világitás mellett nincs értelme drágabb eszköznek, mert hatékonytalan lenne) A véleményetek szívesen fogadom.

Állatok:

Halakat ebben a méretben ahogy eddig olvastam nem igazán lehet tartani, vagyis nem annyira ajánlott. Ezért a Red Cherry garnélákra esett a választásom. kb 10 db.



12o823


https://www.flickr.com/photos/147539912@N06/shares/12o823

Múlt héten pénteken erkezett meg a csomag, aznap este állítottam össze. A képeken remélem látszanak azért a dolgok. A napi vízcserék mennek 50%. Matól a 2 napi cserére szeretnék áttérni. RO víz + csapvíz. A keménnység így 6-7.

A Bacopa nak mi lehet a gondja ? ha jól értelmeztem akkor ez barna alga, gyakori indításnál. Mit tudnék vele kezdeni ?
előre is köszönöm a segítségeteket!



Szívesen fogadok ötleteket-tanácsokat minden téren. (y)
 
Gondold ujra a co- t ha szeretnel ilyesmit hasznalni. Es a profitot is. Ha nem co- zol talan bevalik a profito, de ezzel kapcsolatban megoszlanak a velemenyek. Fontos dontes. Ezen allhat vagy bukhat a kedved foglalkozni vele. Sajna ez az igazsag. A tobbi ho lehet.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Gondold ujra a co- t ha szeretnel ilyesmit hasznalni. Es a profitot is. Ha nem co- zol talan bevalik a profito, de ezzel kapcsolatban megoszlanak a velemenyek. Fontos dontes. Ezen allhat vagy bukhat a kedved foglalkozni vele. Sajna ez az igazsag. A tobbi ho lehet.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"

Üdv.

Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben,:) mert én is kezdő vagyok a Green Chaos-al.;) Én is Profito-t használok meg Co2-t is.

És az én kockám még kisebb.


Köszi
 
Üdv.

Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben,:) mert én is kezdő vagyok a Green Chaos-al.;) Én is Profito-t használok meg Co2-t is.

Köszi
Termeszetesen. De mint tudjuk szemelyes tapasztalatok alapjan allitunk be mindent mert a definiciok csak kiindulo pontok.
Tehat. Ha high tech co- val nyomulunk fennyel tappal kiserve. Co- t diffuzor, atomizer vagy reaktorral adagolunk hatekonyan. Harang nem jo. 10 literesbe nekem 3 db volt sorba kotve ugy sem mukodott. Itt mar bomlik a rendszer. Kiiktatva, normalis beoldassal tokeletes lesz. Tap.
Ha a co jo, johet a mikro makro elem. Pl Green Aqua Micro Macro tokeletes. Ha profito akkor kell meg melle 3 kulombozo makro elem 3 kulombozo teszt es folyamatos ellenorzes. Vagy komplett macro. Tehat ide jutottunk mikro makro elem komplex es egy baj letudva, minimalis kemiai gyakorlassal. Mellette lehet laborkodni ha szeretnel vagy szeretned megismerni a hatasokat. Viszont egybol tapanyag hiannyal inditva nehezen erted meg mi miert nem ugy mukodik. [emoji106]

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Termeszetesen. De mint tudjuk szemelyes tapasztalatok alapjan allitunk be mindent mert a definiciok csak kiindulo pontok.
Tehat. Ha high tech co- val nyomulunk fennyel tappal kiserve. Co- t diffuzor, atomizer vagy reaktorral adagolunk hatekonyan. Harang nem jo. 10 literesbe nekem 3 db volt sorba kotve ugy sem mukodott. Itt mar bomlik a rendszer. Kiiktatva, normalis beoldassal tokeletes lesz. Tap.
Ha a co jo, johet a mikro makro elem. Pl Green Aqua Micro Macro tokeletes. Ha profito akkor kell meg melle 3 kulombozo makro elem 3 kulombozo teszt es folyamatos ellenorzes. Vagy komplett macro. Tehat ide jutottunk mikro makro elem komplex es egy baj letudva, minimalis kemiai gyakorlassal. Mellette lehet laborkodni ha szeretnel vagy szeretned megismerni a hatasokat. Viszont egybol tapanyag hiannyal inditva nehezen erted meg mi miert nem ugy mukodik. [emoji106]

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"

Köszi

De ha elolvastad a naplómat (Green Chaos), nem csak Profito-t használok, hanem még +Ferro-t, Kalium-Potassium meg Fosfo-t is.
 
Köszi

De ha elolvastad a naplómat (Green Chaos), nem csak Profito-t használok, hanem még +Ferro-t, Kalium-Potassium meg Fosfo-t is.
Olvastam a naplodat igen. De en ezt ebbe a naploba szantam, mert nem volt megjelolve makro a kolleganak. Jo ha tisztaba van vele. Ha Te adagolsz jol teszed. Csak az aranyokkal kell tisztaba lenni, es minden zsir lesz.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Köszi
Olvastam a naplodat igen. De en ezt ebbe a naploba szantam, mert nem volt megjelolve makro a kolleganak. Jo ha tisztaba van vele. Ha Te adagolsz jol teszed. Csak az aranyokkal kell tisztaba lenni, es minden zsir lesz.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
Köszi
 
Termeszetesen. De mint tudjuk szemelyes tapasztalatok alapjan allitunk be mindent mert a definiciok csak kiindulo pontok.
Tehat. Ha high tech co- val nyomulunk fennyel tappal kiserve. Co- t diffuzor, atomizer vagy reaktorral adagolunk hatekonyan. Harang nem jo. 10 literesbe nekem 3 db volt sorba kotve ugy sem mukodott. Itt mar bomlik a rendszer. Kiiktatva, normalis beoldassal tokeletes lesz. Tap.
Ha a co jo, johet a mikro makro elem. Pl Green Aqua Micro Macro tokeletes. Ha profito akkor kell meg melle 3 kulombozo makro elem 3 kulombozo teszt es folyamatos ellenorzes. Vagy komplett macro. Tehat ide jutottunk mikro makro elem komplex es egy baj letudva, minimalis kemiai gyakorlassal. Mellette lehet laborkodni ha szeretnel vagy szeretned megismerni a hatasokat. Viszont egybol tapanyag hiannyal inditva nehezen erted meg mi miert nem ugy mukodik. emoji106.png

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"


igen ezen énis gondolkoztam, hogy a makro tápokról is gondoskodnom kell ha profitot alkalmazok. A harangos Co-t csupán kezdésnek vettem, a vélemények megoszlottak róla, valakinek bevállt másnak nem. én bizakodok :)
Az lenne a kérdésem, hogy ha mikro makro ra váltok, megérné egy komolyabb nagynyomású Co rendszer? vagy előbb a szűrőt/világítást kellene fejlesztenem. mert a mostani szinten lehet hatékonytalan lenne a Co2. Illetve mikro-makro tápokkal komolyabb Co rendszer nélkül működő képes lehet az akvárium a jelenlegi állapotban? kőszőnőm a segítséget!
 
És mi a helyzet a világítással? 9w 30 literre elég karcsúnak tűnik, a gyári szűrő pedig nálam egy 10 literest visz!
A talaj a kövek jól fognak mutatni!
Sok sikert!
 
A kerdeseid nagyon jok es jo olvasni, hogy huznal a tokely fele. A szuresed , a fenyed es a tapod legyed alkalmas a terveidhez. A legfontosabb hogy low vagy high. Mind a kettohoz tudsz noveny listat ossze allitani. Nincs lehetoseg sajna ra hogy a ketto kozt gondolkodj. Ha low keves feny co nuku minimal tap. Ha high akkor mindennek a duplaja. Rendes szures akkor is kell. Sok veszodsegtol, idegtol meg menekulsz ha elobb a technikat dobod ossze. Viszont lattam mar aprankent epulo varat is. Van valami pet palackos co rendszer allitolag stabil. Idovel viszont ajanlatos stabil rendes palackos rendszerre valtani. A harangos sajna nem lrsz jo. Max mohakhoz de az ha lassabban is de nelkule is elvan.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
igen, első kőrben szeretnék a low vonalon maradni egy ideig fél évig kb. a növényeket is ez alapján válogattam ki, remélem nem tévedtem. Vagy ezek a növények nem annyira ebbe a kategoriába tartoznak ?
Ha fejlesztek akkor mindenképp egyszerre szeretnék, már körvonalazódik hogy miket, de addig szeretnék ismerkedni az akvarisztikával,tanulni mielőtt komolyan belevágok. Több helyen is olvastam hogy egymást követő gyors változtatásoknak nincs sok értelme,nem látja az ember a hatást. még remélem az elején vagyok a dolognak és egy átállás nem okozna akkora zavart. És a vas, foszfó külön adagolása, szintek méregetésénél talán jobb választás lenne a GA tápozás. persze gyakori vízcserék mellett.
Egy csökkentett GA táp a jelenlegi szűréssel, és világítással(0,3W/l) maradhat?

köszönöm a segítő válaszokat !
 
Jobb a ga. A fenyed eleg lehet de ha tudsz emelj a lumenen meg. Elindulni ennyivel is el tudsz. A noveny listadat visszanezem.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Jok a novenyek. Parvulat viszont nem eroltetnem. El van lowban de tudast es szerencset kivan, kulomben senyvedni fog.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
És mi a helyzet a világítással? 9w 30 literre elég karcsúnak tűnik, a gyári szűrő pedig nálam egy 10 literest visz!
A talaj a kövek jól fognak mutatni!
Sok sikert!

Köszönöm a véleményed,

A szürö tudom nem a legjobb, söt... De most egy ideig ezzel a technikával szeretnék próbálkozni.
A világításról : igen sajnos ez elég kevés, ahogy nézegettem a 0,5 W/l kellene elérnem, csak nem nagyon találok lámpát. egy 11W os izzót tudnék meg beletenni. Ennek lenne értelme? Esetleg tudnátok ajánlani egy 15W-os lámpát ?

az akváról: holnap érkezik a GA táp, szóval innentöl azzal folytatom a tápozást. Barna alga kis mennyiségben még mindig jelen van, vízcseréknél próbálom leszedegetni, de nem nagy sikerrel.
 
Szia!
Kb. ekkora akváriumot 2db AquaLighter LED-del világítottam (mellesleg fent vannak az eladó világítás topicban :D). Azok alatt szép gyepet sikerült növesztenem a Parvulából (képek a Flickr-en). A kettő együtt 800lm-t ad és 9W-ot fogyaszt.
Ha esetleg a CO2-n nem is tudsz fejleszteni most, mindenképp ajánlom a Carbo mellé a Green Aqua Micro-macro-t. Régebben én is próbálkoztam a Profito-val de nem sokra mentem vele :/
 
Ugyanez a méret nálam: Ada talaj(nincs táptalaj alatta), 13w fény, először Eheim2213 később hydor10 külső szűrővel probléma mentesen működik(sok-sok-sok garnélával). Eleinte élesztős co2-vel vacakoltam,de meguntam. 2016.augusztusban indítottam.

Jó a növényválasztás, fényt növelni kellene-ezt írták előttem is,kell a parvulának.
Formás kis fát sikerült találnod :).
 
Sziasztok !
egy ledes lámpát(chihiros) rendeltem, remélem azzal sikerül majd beállitani a megfelelö fényszükségletet.

Szella gratula az akvához, egy szép kis dzsungelt sikerült összehoznod jó sok garnival. :)

Ma megérkezett a GA táp. Kérdésem az lenne ki mekkora dózisú adagolást javasol ? Ezen a héten meg megy a napi 25% vízcsere, jövö héten már csak heti 2-3. ma adtam 1ml micro/macro+ 1ml carbot. Kétnaponta 1-1 ml mehet ? a tápon levö ajánlás szerint heti 3ml kell, ha nincs Co2 es kevés a fény. nálam zötyög ez a harangos dolog ki tudja milyen hatékonysággal. a fény még jelenleg elég gyatra, 9W.
köszönöm eddigi segítségeteket.
:)
 
Sziasztok !
egy ledes lámpát(chihiros) rendeltem, remélem azzal sikerül majd beállitani a megfelelö fényszükségletet.

Szella gratula az akvához, egy szép kis dzsungelt sikerült összehoznod jó sok garnival. :)

Ma megérkezett a GA táp. Kérdésem az lenne ki mekkora dózisú adagolást javasol ? Ezen a héten meg megy a napi 25% vízcsere, jövö héten már csak heti 2-3. ma adtam 1ml micro/macro+ 1ml carbot. Kétnaponta 1-1 ml mehet ? a tápon levö ajánlás szerint heti 3ml kell, ha nincs Co2 es kevés a fény. nálam zötyög ez a harangos dolog ki tudja milyen hatékonysággal. a fény még jelenleg elég gyatra, 9W.
köszönöm eddigi segítségeteket.
:)
Szerintem nyugodtan adagold a CO2 nélküli mennyiséget reggel a lerás szerint, naponta. Nem kell sokat vacakolni vele :)
 
Sziasztok !

egy kis info a jelenlegi állapotról. A parvulán látszik hogy kellene neki a több a fény. már várom, hogy megjöjjön a Ledes lámpa. az alsó levelek, kicsit csúnyák, viszont megjelentek szép új levelek amik gyors növekedésnek indultak.:) az átokhínár rengeteg uj oldalhajtást hozott még picik de növögetnek. viszont az alsó részeken kezd sok levél elbarnulni, rothadni. Sajnos egyre inkább énis észreveszem, ahogy Ti is írtátok hogy a szürés rossz.. :(

Szóval kinéztem egy külsö szüröt: Eheim 2213 Eheim Classic 250
A forumon való olvasgatás során ez megfelelönek tünik. A 2l Substrat Pro maradna, ez menne alulra, az Ehfimech-t lecserélném 1l Seachem Matrixra. Illetve szeretnék meg 100ml purigent is a tetejére tenni. Erröl pontosan nem talaltam adatot hova és hogyan lehetne betenni? Egyáltalán lehetséges?
Még az Eheim 2422 eXperience 150-t néztem ki, viszont itt csak sima Substrat van a csomagban, és drágább is. Ezt a pénzt akkor inkább a purigenre költeném.

Mit gondoltok erröl az összeállításról ? lehet, hogy valami egyáltalán nem kellene vagy rosszul gondolom. Bármilyen véleményt szívesen fogadok.
és köszönöm az eddigi segítséget, nagyon sok mindent lehet tanulni.:)

fotókat késöbb töltök fel.
 
Back
Oldal tetejére