• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY ADA Style bútor

Én a középső lapot szépen összecsapolnám a hátlappal, hatalmas stabilitást ad az egésznek, a technikának meg vágnék megfelelő helyre lyukakat. Kivetőpánthoz nem értek, ez meg is látszik a szekrényemen :D
 
Én a középső lapot szépen összecsapolnám a hátlappal, hatalmas stabilitást ad az egésznek, a technikának meg vágnék megfelelő helyre lyukakat. Kivetőpánthoz nem értek, ez meg is látszik a szekrényemen :D
Én mondjuk arra gondoltam, hogy a középső lap belső sarkait egyszerűen lecsapom, így át tudom vezetni a csöveket a bútor egyik feléből a másikba. Középső lap csapolására gondoltam, előző bútornál is megcsináltam, 5 centinkét voltak benne 10-es csapok, ráment az egész napom mire összefurkáltam, ráadásul a mai lapokban folyton el akar mászni a fúró.
A két külső lap méretében vagyok inkább bizonytalan, elég-e a 18-as? Persze ha biztosra akar menni az ember akkor 25-ös az is. Csak mindjárt ott van a topik elején BBalint esete, hogy neki is vastagabb anyagból volt a bútor mint amilyen kivetőpántot kapni, és problémás is az ajtónyitás, és csak egy módon lehetne megoldani, ha megsüllyesztem a pánt helyét.
 
Csináld 25ösből a szélső lapokat, de az első résznél, ahol a kivetőpántok lesznek, maróval keskenyítsd el a lapot 18ra. A csapokhoz csinálj egy sablont, amit ráteszel a lap élére, és csak fúrsz, mint az őrült, majd átjelölő tüske, átjelölöd, és megint csak fúrsz (vigyázva a mélységre). 18as laphoz a 10es csapot kicsit erősnek érzem, emlékeim szerint az anyagvastagság maximum felét szokás használni.
 
Csináld 25ösből a szélső lapokat, de az első résznél, ahol a kivetőpántok lesznek, maróval keskenyítsd el a lapot 18ra.

Azt nem írtam, hogy bútorlapból csinálom, tehát elég ronda volna, ha letolnám róla a fóliázást, még ha csak egy csíkban is, mondjuk talán csak a kivetőpántok helyét ki tudom ügyesen marni. Erről az átjelölő tüskéről még nem hallottam, hiába nem vagyok asztalos, de rákeresve nagyon hasznos dolog, főleg ha tudok valahol venni , max csinálok ;), az előző összeállításánál is mindig nyűg volt , hogy az összeillő lapokon egyforma helyre kerüljenek a furatok.
Előző "művem" Juwel SB121 mintájára készült, szerintem egyértelmű mért kellett eladni :)
15074837_f413b9c661a3910954a891dbb9c25153_m.jpg
 
Kivetőpántból is több fajta létezik, van olyan is, amivel az ajtó eltakarja az oldalsó éleket, én eddig olyanra gondoltam.
 
Kivetőpántból is több fajta létezik, van olyan is, amivel az ajtó eltakarja az oldalsó éleket, én eddig olyanra gondoltam.
Igen ismerem, a konyhabútort olyannal csináltam, ezt nevezik "ráütődő" kivetőpántnak, amikor az ajtó az oldallap elé csukódik, meg van a közézáródó, ilyent használtam a Juwel másolaton. Bár nem vagyok asztalos, azért ilyen téren képben vagyok :) , a konyhabútorunkat, a tervezéstől a kivitelezésig én csináltam.
Az írásod alapján én úgy értettem, hogy fogjam a felsőmarót, és a bútorlap teljes hosszában, egy sávban vékonyítsam el 18-asra, az úgy elég ronda lenne. Majd megkérdezem a lapszabászatban van-e valami a katalógusban, de ha más nem lesz, akkor marad a kivetőpánt besűlyesztése, de csak helyileg fogom kimarni, nem széles csíkban .
 
Nem tudtam, hogy bútorlapból készíted, vagy utólag fested... Közben eszembe jutott még egy variáció, ez legalább kívülről mutatós: az oldalát dupla széles anyagból csinálod, és a belső oldal felé néző lapot nem hozod ki az elejéig.
 
Nem tudtam, hogy bútorlapból készíted, vagy utólag fested... Közben eszembe jutott még egy variáció, ez legalább kívülről mutatós: az oldalát dupla széles anyagból csinálod, és a belső oldal felé néző lapot nem hozod ki az elejéig.
Ez a verzió is megfordult a fejemben, csak akkor már 36mm széles lenne, majd kialakul :) egyenlőre az a legvalószínűbb, hogy besüllyesztem a pántot ha nincs ilyen mérethez valami gyári megoldás (a sima zsanéron kívül :) )
Festést is meg tudnám oldani, bár nem tudom milyen festékkel festik, ez mellett meg még ahhoz hideg is van a garázsban. Az ellenérv a festettel az, hogy egyszerűen nem passzolna a lakás bútoraihoz, így ez is bükk színű bútorlapból lesz.
 
Ez a verzió is megfordult a fejemben, csak akkor már 36mm széles lenne, majd kialakul :) egyenlőre az a legvalószínűbb, hogy besüllyesztem a pántot ha nincs ilyen mérethez valami gyári megoldás (a sima zsanéron kívül :) )
Festést is meg tudnám oldani, bár nem tudom milyen festékkel festik, ez mellett meg még ahhoz hideg is van a garázsban. Az ellenérv a festettel az, hogy egyszerűen nem passzolna a lakás bútoraihoz, így ez is bükk színű bútorlapból lesz.

Közézáródó pánt?!
Ilyen vastag anyagnál ezt szokták. Vagy a másik lehetőség, hogy 2db 18-ast osszecsavarozol, de a belső mélysége az a pánt vasalatával kisebb. A teherbírást az a mínusz 6cm nem fogja megváltoztatni.

Üdv
 
Közézáródó pánt?!
Szerintem nem passzolna bele az ADA stílusba, meg ugye ott a "szemöldök" az ajtók fölött, akkor az is vagy besüllyesztem vagy a lapok közé teszem, ez a megoldás valahogy nem OK.
A duplázást BlackOut is említette (64-es hozzászólás).
 
Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni, mert a jövő héten szeretném levágatni a lapokat a bútoromhoz. Szóval van ez a megoldás az ADA bútorokon, hogy nincs fogantyú hanem meg kell nyomni az ajtót amit elengedve kicsit kilöki az ajtót. Most itt arra lennék kíváncsi, hogy kétajtós bútor esetén, a középső lapot nem kellene pár milliméterrel keskenyebbre vágatni, hogy az ajtót be tudjam nyomni. Pénteken voltam a GA-ban, és néztem ezt a megoldást, de ott a 243literes alatti bútoron elég nehezen nyílott az ajtó, vagyis nagyon erősen kellett benyomni az , hogy a kilökő szerkezet kioldjon, gondolom valahol a határértéken volt a szerkezet kioldási pontja mivel ahogy néztem, a középső elválasztó is pont olyan széles volt mint a két szélső, természetesen a szélességet, nem a lapvastagságra értem. Szerintem ha ezt mondjuk 5mm-el keskenyebbre vágatom akkor könnyebben működne ez a megoldás, korábban ugyanis volt hasonló elven működő TV állványom, ott több milliméter is be lehetett nyomni az üvegajtót.
 
Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni, mert a jövő héten szeretném levágatni a lapokat a bútoromhoz. Szóval van ez a megoldás az ADA bútorokon, hogy nincs fogantyú hanem meg kell nyomni az ajtót amit elengedve kicsit kilöki az ajtót. Most itt arra lennék kíváncsi, hogy kétajtós bútor esetén, a középső lapot nem kellene pár milliméterrel keskenyebbre vágatni, hogy az ajtót be tudjam nyomni. Pénteken voltam a GA-ban, és néztem ezt a megoldást, de ott a 243literes alatti bútoron elég nehezen nyílott az ajtó, vagyis nagyon erősen kellett benyomni az , hogy a kilökő szerkezet kioldjon, gondolom valahol a határértéken volt a szerkezet kioldási pontja mivel ahogy néztem, a középső elválasztó is pont olyan széles volt mint a két szélső, természetesen a szélességet, nem a lapvastagságra értem. Szerintem ha ezt mondjuk 5mm-el keskenyebbre vágatom akkor könnyebben működne ez a megoldás, korábban ugyanis volt hasonló elven működő TV állványom, ott több milliméter is be lehetett nyomni az üvegajtót.

Szia!

Nem kell a mélységből levenni! Jó minőségű szerelvénynél be lehet állítani nagyon jól!
 
Köszi a választ!
Gondolom akkor beállításnál a kivetőpántokkal is játszani kell, vagyis némileg el kell emelni az ajtót a bútor síkjától, hogy azért a két ajtó egy vonalban is legyen, de be is lehessen nyomni középen.De akkor meg a szemöldökkel nem fog futni :) , bár még dilemma , hogy ez lesz-e a bútoron . Sokat már nem agyalhatok mert pénteken meghoztam az akváriumot :)
Valószínűleg egyszerű kétajtós szekrény lesz közézáródós ajtókkal, de ezt a kilökős rendszert szeretném alkalmazni rajta. Középső lapot meg nem gond keskenyebbre vágatni ha kell némi "berugózás"
 
Közézárodóval még jobb! Én nem fejtegettem ennyit! Megnéztem a gyári leírást, nem kell bútorlap méreteket módosítani! A jó minőségű cuccnak elég max 1mm a nyitáshoz!
 
Sziasztok!

Tudnátok nekem egy méretet mondani a szekrény oldalán található íves csőkivezetésekre? Rádiusz annyira talán nem is lényeges, inkább csak a szélesség, és a kivágás legnagyobb magassága. Bútor 45 centi mély, és 16/22-es csövezés lesz.
Köszi előre is!
 
Elkészült a nagy mű, összeállításnál volt vele némi szívás. Eddig még nem használtam lamellázó gépet, bár nem a gép használata okozott gondot, hanem a beállítása, konkrétan a marási mélység lehetett kicsit neccesre állítva, és valószínűleg mélyebbre kellett volna marni. A gép új volt, és persze emiatt azért mértem tolómérővel mélységet, de a gyári beállítás jónak tűnt, sőt összeállítva minden szépen össze is ment hézag nélkül, viszont ragasztáskor szenvedtem vele, alig akart összemenni, sikerült is kicsit leverni ez egyik lábon a dekort. Az utoljára az alsó lap került fel, mert várnom kellett, hogy megjöjjön a 28-as fúró a lábakhoz, itt sejtve a marási mélység hibáját, keskenyebbre csiszoltam a kekszeket, szépen össze is ment. Ajtónál újabb problémába ütköztem, mivel a bútor a 25mm-es oszlopok miatt csak közé záródós ajtókkal lehetett megcsinálni, ráadásul még ilyen ajtómegoldáshoz nincs olyan zsanér amit fogantyú nélküli megoldáshoz jó. Ilyent csak ráütődős ajtókhoz csinálnak. lapszabászatban próbáltak nekem rugó nélkülit is keresni, de ilyen sem volt. Arra jutottunk, hogy vegyek sima kivetőpántot, és kombináljam üvegajtóhoz való mágneses zárral. Ez is olyan, hogy ha megnyomom 1x bennmarad még egyszer akkor kiugrik. Itthon viszont felfedeztem, hogy a kivetőpántot, egy U alakú csapszeg kihúzásával részben szét lehet, és hozzá lehet férni a rugójához, amit kézi gravírozó gép kis vágótárcsájával elvágtam, és egyből kész is volt a rugó nélküli zsanér.
19408099_a882488e8c657ad08c56875ffb27e36e_m.jpg
19408103_27abb03ff9d6250a4b1b244f0e8a8b51_m.jpg
19408105_f02ec51e96dd977aca221d4be36e8d5d_m.jpg

Fúrtam hátfalba is csöveknek, vezetékeknek furatot, hátha szükség lesz rá :)
19408703_db4ab5e4ba36ef660170ceb691af101e_m.jpg
Alapban azért szép lett , de kénytelen voltam beletenni 3 facsavart is, mert méteres pillanatszorító hiányában másképpen nem tudtam összehúzatni (1-1 van oldalt középen , és felül az egyik saroknál) a tapasztalatok alapján 1-2 dolgot másképp csinálnék, ha sikerül akkor eladom, és csinálok egy újat :)
 
Ez annyira patent lett hogy,elmehetnél bútorasztalosnak,de komolyan Én 12 évig bútoroztam és ilyen minőségben vevő lettem volna erre (y)
Az első kép az nagyon komoly,de még ráülhetett volna az egész család terheléspróbára :D
Lassan akkor alakul az új akvárium ha a bútor már kész,mikorra tervezed az indítást?
Most már tuti elmegyek majd meglesni ha elindult az új aki.
 
Az első kép az nagyon komoly,de még ráülhetett volna az egész család terheléspróbára :D
Az is megvolt :), lehet, hogy azért egy komolyabb terheléspróbát is csinálok majd, van egy csomó téglám :) . Minőséget csak közelről lehet jobban látni, nem lett rossz, de az én esztergályos szememnek, néhány helyen az a pár tized milliméteres hézag hatalmasnak tűnik, arról nem beszélve, hogy 1 milliméterrel alacsonyabb :mad: , nem vágnak itt valami pontosan , az egyik sarokban ki is jött a hiba, arról nem is beszélve, hogy a "szemöldököt" kicsit kiflire vágták, úgy kellett behúzatni a helyére. De lehet, hogy csak én vagyok túl szigorú, mert nálunk a tized század milliméter pontosság az elfogadott :)
Akvárium indítás még kicsit odébb van, most neki kell állnom a világításnak, illetve még kicsit gyűjtögetnem kell a berendezésre is , mármint dekor, és talaj, ne és persze kell egy adag növény,( most parvulát nevelek ) és ott van még az osmo szűrő befejezése .
Következő hozzászólásom majd valamelyik DIY LED világításos témában várható ;)
 
Azt szeretném megkérdezni hogy miért oldalt van kivágva a technikának az oldallap miért nem a hátlap sarka hogy kevésbé látszódjon?
A másik amit nem értek hogy a hasáb alakú, oszlop jellegű festett szürke bútoroknál van-e jelentősége hogy az ajtó feletti homlok 8-10cm széles? A nagyobb hosszú bútoroknál értem hogy a merevítést szolgálja, vagy azt takarja el de a kicsi bútoroknál ez nincs.
 
Back
Oldal tetejére