• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dragon peaks

Davill

Kertész szaki
Sziasztok!

Hamarosan újraindítom a 180 literes akváriumom.
Már egy jó ideje tervezgetem,mi hogy legyen,milyen dekor,milyen formában.
Mint ahogy a nevében is látszik,sárkány kő mellett döntöttem.
Később jövök képekkel,és pár technikai infóval is.
 
Sziasztok.

Ahogy ígértem, hoztam volna pár képet,hogy mi lesz az elképzelés,de sajnos nem tudom feltölteni őket.
Lehet hogy az én készülékemben van a hiba? :wideyed:
Hálás lennék,ha valaki segítene.

Köszönöm
 
Sziasztok.

Ahogy ígértem, hoztam volna pár képet,hogy mi lesz az elképzelés,de sajnos nem tudom feltölteni őket.
Lehet hogy az én készülékemben van a hiba? :wideyed:
Hálás lennék,ha valaki segítene.

Köszönöm
Nem a készülékedben van a hiba, csak a rangsorodat kell elérned, hogy feltölthess. Addig csak linkelve működik.:);)
 
Képek hiányában,betűket hoztam ;-)

Mielőtt regisztráltam,előtte is üzemelt már,sok növénnyel, több kevesebb sikerrel.
Majd rájöttem hogy mást szeretnék, és úgy döntöttem, hogy restart.
Elég jó kis tanuló kör volt az előző,sok mindent másképp fogok csinálni.
(gondolok itt az építésre,üzemeltetésre,karbantartásra)

Pár mondat az akváriumról és a technikáról :

100*40*45 üveg 180 liter
Opál háttérrel

Csempe,lávakő az emelésre
Aktív talaj?
15 liter Manado talaj
15kg Dragon kő
Némi fa (még nem biztos)

A világítást egy T5-ös lámpa nyújtja,
4 darab 39 wattos,6500 kelvines fénycsővel.

A szűrest egy Atman cf 1000 külső szűrő végzi megpakolva minden jóval.

Perlonvatta
Gégecső darabok mint az Eheim mech pro
Szivacs
Matrix + siporax
Perlonvatta

Heti egy harmad vízcsere,kevertágyas gyantával lágyított vízzel

0-24 Co2 citromsavas rendszer

GA tápok (Micro, Macro)
Easy Carbo

Növényeknek Monte Carlot,Ammania,Rotala Indica vagy Rotala bonsait, és Ricciat gondoltam.

Nagyvonalakban ennyi,táptalajt még nem sikerült választanom a Manado alá.
Ha valaki ebbe tudna segíteni,vagy valami más észrevétele lenne, örülnék neki.

Köszi
Sziasztok
 
Szia
A szűrőd kapacitása kb pont elég ehhez az akváriummérethez, jó lenne, ha - idővel majd - minél jobban kihasználnád. Értem úgy, hogy legyen egy réteg szivacs vagy valami, ami a mechanikai szűrést látja el és azon kívül kizárólag biológiai szűrőanyagokkal próbáld telerakni. A perlon természetesen azért maradjon a szűrési folyamat végén..
Csempe,lávakő az emelésre
Aktív talaj?
15 liter Manado talaj
Ha emelést szeretnél, akkor ne manadót használj, ki fog simulni, néhány centis emelkedésnél többet nem nagyon bír megtartani. Kivéve, ha kövekkel kialakított fennsíkot szeretnél, ott talán működhet (ha nem maga a talaj az, ami emelkedik). Az aktív talajok többnyire alkalmasak meredekebb terep kialakítására, ezesetben meg már nem is kell a manado.
A növények többsége csak részben veszi fel a tápanyagot a gyökereiken át, így táptalajnak bármelyik növényes cég táptalaját választhatod. A felsorolt növények éppenséggel meglennének nélküle is, de azért persze jobb, ha van valamilyen :)
Ricciát csak akkor tegyél az akváriumba, ha örökké szeretnél tartani :) mert könnyen szétszóródik és kiirthatatlan lesz.
Sok sikert, úgy látom minden adott hozzá! (y)
 
Utoljára módosított:
Köszi a tippeket és a tanácsot :)
Szerinted sok a mechanikai szűrés, és kevés a biológiai?
Az emelésre lávakövet fogok használni, bár nagy szintkülömbség nem lesz a talajban.
Azon gondolkodtam én is hogy egy minimális táptalajt teszek,a biztonság kedvéért.
Aqua basist próbáltam már, de kipróbálnék mást is.

Jelenleg épül a scape,kicsit gyereknek érzem magam néha, úgy Legozok a kövekkel :-D
Hamarosan bekerül az akváriumba :)
 
Szerinted sok a mechanikai szűrés, és kevés a biológiai?
Jaaa, nem feltétlenül, vagyis nem tudom. Nem írtad, miből mennyi van. Én csak arra utaltam, hogy a szűrőanyagok mennyisége - minőségtől függően - a szűrendő víz min. 5%-a körül kellene legyen az ajánlások szerint. Szerintem érdemes ezt betartani. És mivel nálad "csak" 5 liter a szűrőanyag kapacitás, érdemes azt jól kihasználni. A mechanikai szűrőanyagokat sokan ki is hagyják a szűrőből, de ezt neked kell tudnod, hogy karbantartásoknál mennyi a keletkező és feldolgozandó bomlástermék. Nálam a 180 liter alatt két szűrő üzemel >10l szűrőanyaggal és szerintem ennek köszönhető, hogy itt soha nem volt algagondom.
 
Ma végre bekerült a kő nagyobb része :)
Lávakővel és purigennel mint szűrőanyagok, milyen tapasztalatok vannak?
 
Szia.
A lávakő helyett Seachem mátrixot vagy Substrat prot ajánlom. A lávakövet viszont tudod emelésnek használni harisnyába csomagolva.
Ha már megvan a Manado, akkor már mindegy, a következőnél úgyis másikat fogsz választani. Én is csak vészhelyzet miatt vettem másodjára, mást vasárnap nem tudtam venni. Ada Amazóniát próbáltam, jó talaj, jó bele ültetni. Van topicjuk a talajoknak is, érdemes át olvasni.
Ez egy szuper fórum, itt minden információt megtalálsz, ami a hobbihoz szükséges.

Képeket 25 hozzászólás után tudsz feltölteni, addig csak belinkelni tudod. https://akvakertesz.hu/threads/kepek-feltoeltese-forumra.5900/
 
Szia

Köszi a hozzászólást.
Lehet hogy lesz még a szűrőbe egy kis biológia,jelenleg :

Kb 2-3 liter Gégecső darad
Egy gyári szivacs
1 liter mátrix
1 liter siporax
Perlonvatta

Manado már megvan, még az előző körben használtam.Most már mást vennék én is :-S
 
Szia

Köszi a hozzászólást.
Lehet hogy lesz még a szűrőbe egy kis biológia,jelenleg :

Kb 2-3 liter Gégecső darad
Egy gyári szivacs
1 liter mátrix
1 liter siporax
Perlonvatta

Manado már megvan, még az előző körben használtam.Most már mást vennék én is :-S
Azt a gegecso daralekot is csereld nyugodtan komolyabbra. Hosszutavon nem lesz mit megbannod ha csereled.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ha a manadot kevered ugyan akkora szemcsenagysagu nehezebb fajsullyu talajjal mindjart csak feleannyi kell es maris megtartja a novenyeket.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Milyen komolyabbra gondolsz?
Hat annal barmi komolyabb. Minimum eheim substrat, hogy az olcsosagnal maradjunk, de meg megfelelo. Ha van ra kotta akkor mehetsz feljebb jobbnal jobb szuroanyagokat talalsz ami a kesobbiek folyaman sok szamodra eloszor erthetetlen kerdesektol kimel majd meg, illetve teszt sorozatok hegyeitol. Kb 1-2 doboz cseppteszt arabol megtomheted a szurodet minden joval, mert a bonyodalmak jelentkezesekor ugy is az fog kovetkezni.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Mondasz valamit Henrik,igazad van :)
Lesz még 1 liter mátrix a szűrőbe pluszba,a gégecső darabokat meghagyom mechanikai előszűrésnek

Tehát :
Tartályba
2-3 liter Gégecső darabok

Első Kosárba
Gyári szivacs
1 liter mátrix trop
1 liter siporax

Második kosárba

1 liter Sachem Matrix
Perlonvatta
 
Back
Oldal tetejére