• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dragon's Lair (80l)

cheetah

VIP kertész
Sziasztok!

Mivel előző aksim, a Rock by the River pár nappal ezelőtt végleg befejezte pályafutását, természetesen nem kell sokáig várni a következő aksira sem.
Legalább fél éve agyalok, hogy mi legyen a következő scape. Sok minden volt eszembe, sok mindent elvetettem. Legalább is ideiglenesen. Mivel az akvárium szélességéhez képest elég magas, ezért sok érdekes és szép téma kiesik nálam. Muszáj magasan építkeznem...
A mostani kompozíció ismét köves lesz, viszont minimálisabb növényzettel ellátva. Meglátjuk majd, hogy ez mennyire jön be.

A mostani berendezésben az én Drága Feleségem is sokat segített. Egyre önállóbb gondolatai és véleménye van a növényes akváriumokról. Rendszeresen terelgetett helyes irányba, hogy valami egyedibbet alkossak és ne egy-egy megtetszett dolgot, részletet másoljak. Így született meg a mostani scape.

Az akvárium továbbra is a jól megszokott:
akvárium: 65x31x40
Táptalajnak idén kipróbálom a Tropica talaját. Egy 2,5 literes Tropica Substrate lett a befutó.
Aljzatnak Enviroment lett. Ez inkább kényszerű megoldás, mint előre megfontolt. Sajnos lerabolták az ADA Amazoniát, ezért eset erre a választás. Ebből rögtön 2 darab 9 literes zsákkal fogok beletenni.
A többi marad a jól megszokott. A 10 kilós CO2 palackom 2012. júliusa óta üzemel. Még van benne :)
Növények terén pedig a nagy kedvencre, a Monte Carlo-ra esett a választás. Ezen kívül egy kis Littorella uniflórával fogom feldobni az egyhangúságot. A későbbiek folyamán lehet még bővítés, de egyenlőre nem tervezek nagyobb növénysereget. Az előzőt is elnyomták végül a növények.

A layout-ot tegnap összeraktuk egy homokkal töltött kiszuperált aksiban, majd pár fotó után gyorsan szét is szedtem. Jött egy kis slagozás a köveknek, majd vödör, körömkefe és fogkefe kombináció. Ezt követően pedig egy 1liter:0,2liter arányú Carbos oldatba való pár perces áztatás. Azóta száradnak a kövek.
A tervek szerint ma este összerakjuk a helyén a scape-et. Ez már a végleges megoldás lesz, szóval alákerül a táp és a talaj is. Erről már normális minőségű képek fognak készülni.
Most pedig íme pár kép a legózásról. bocs a képek a teraszon gyorsan, telefonnal ellőtt, koszos akváriummal készültek.
De talán a koncepció látszik.

CAM00189.jpg


CAM00187.jpg


CAM00186.jpg
 
Szia
Úgy látom megérte olyan sokáig válogatni a köveket szuper lett a layout(y). Szerintem nagyon jó amikor az ember a párjával együtt műveli hobbiját nézd csak meg @Luigi13 -ékat szuper párt alkotnak:). Én még csak terelgetem a feleségemet a hobbi felé:).
 

Köszi. Holnap beültetésre kerül a sajátom és a tőletek kapott is. Nagyon remélem, hogy elég lesz. Ha mégsem, akkor majd megnő ami van. Vagy sikítok, de azért tudom, hogy milyen gyorsan nő. Nem félek nagyon :)
 
Na kérem szépen. Végeztem a scape kialakításával.
Minden probléma nélkül sikerült a feleségem nagy-nagy segítségével elkészíteni.
Íme pár kép.

A kezdetek:
DSC_6876.JPG


A kövek:
DSC_6877.JPG


Bent a Tropica táptalaj:
DSC_6880.JPG


Egy zsák aljzat már bent van:
DSC_6883.JPG


És a kész hardscape:
H_IRdYRUxJpJ1QnYM-Ao2V-HYQhADn2WkqmAlnbHbxY=w964-h577-no


Azóta egy kicsit változott a talajt egy kicsit meredekebbre emeltem.
Kapott minden kő még egy Carbos ecsetelést.
Holnap jön a beültetés és a feltöltés. Érdekes móka lesz.
Addig viszont még lehet savazni a kinézetet bátran... :)
 
Jók ezek a kövek, és látni, hogy a megszokottól próbálod kicsit eltolni a kompozíciót, de nekem furának hat bal oldalon a két egymásnak boruló nagy dragon-kő. Pláne, hogy a mintázatuk sem egy irányba fut.
Mesterkéltnek hat, de jelen pillanatban én nem tudnám megmondani, hogy mit merre javítanék mert lehet növényekkel mégis ez lesz a tuti.
 
Nincsen semmi igazán hangsúlyos egyik aranymetszésben sem:(
A két nagy kő közötti rész árnyékosnak néz ki. Biztos, hogy ott kapnak elég fényt a növények?

Én berajzolnám a aranymetszés vonalait alkoholos filccel és úgy próbálnék valamit változtatni.
Csak egy ötlet: A bal oldali követ lejjebb nyomnám kicsit. A jobb oldali részt pedig így ahogy van eltolnám jobbra koppanásig.
 
Nincsen semmi igazán hangsúlyos egyik aranymetszésben sem:(
A két nagy kő közötti rész árnyékosnak néz ki. Biztos, hogy ott kapnak elég fényt a növények?

Én berajzolnám a aranymetszés vonalait alkoholos filccel és úgy próbálnék valamit változtatni.
Csak egy ötlet: A bal oldali követ lejjebb nyomnám kicsit. A jobb oldali részt pedig így ahogy van eltolnám jobbra koppanásig.

Élőben sokkal jobban néz ki. Egyébként a bal oldali kő koppanásig lent van az akvárium alján. Lehet valahogy le kéne belőle szedni egy kicsit....?
Egyébként a bal oldali rész egy 6 kőből álló komplex kompozíció. Nem olyan könnyű megbontani :)

Megpróbálom majd a jobb oldali rész áttenni teljesen jobbra, aztán csattintok párat. Meglátjuk mi a jobb..:)

Köszi a hozzászólást Zoli!

Ui: a két nagy kő (ami igázból 3x2) között elvileg fog bejönni fény a réseken. Meglátjuk, hogy elég lesz-e az MC-nek. Illetve hátulról a LED fal is be fog oda világítani. Ha mégsem elég, akkor jöhet a dekorhomok! :)
 
Frontüvegtől már sepregethetsz hátrafelé + nekem az "eredetin" jobban tetszett, hogy alacsonyabbak voltak a kicsik jobb oldalon...
 
Megtörtént tegnap este az ültetés. Sajnos nagyon megcsúsztam vele, úgyhogy csak egy belső szűrőt dobtam bele, hogy azért mégis legyen valami.
Ezért nem is készült róla fotó. Ma délután átteszem a külső szűrőt és mindent visszaállítok a régi rendbe.

Tehát:
Hivatalos akvárium indítás időpontja: 2014.08.26

Előre Micranthemum Sp. Monte Carlo került. Úgy 2-3 tenyérnyi volt az előző aksiból. Ezt kb olyan 150 darabra szedtem szét. A @Luigi13 tól kapott nagy doboz még be sem került. Szerintem azzal még ma fogom bővíteni, sűriteni az előteret. Még egyszer hálás köszönetem érte! A Monte Carlo-ból jutott a kövek réseibe is. Kíváncsi leszek, hogy ez megmarad-e? Esetleg egy kis talajt is kellett volna tenni a lyukakba...ez nem tudom!

A kis kövek között létrejött kis szigetre Littorella Uniflora került. Ebből is volt az előző aksiban egy jó nagy adag. Viszont ez elég algás volt, itt elég sokat kellett szöszölni, hogy kiválogassam a szép töveket. Így is lett vagy 20 tő amit eldugdostam. Egy két tő került a Monte Carlo közé is, hogy megtörjük az egyhangúságot. Ezt majd megvéleményezitek! :)

Hátulra és balra a nagy kövek mögé pedig Staurogyne repens került. Ez is volt természetesen az előző aksiban. Ez lehet, hogy csak ideiglenes megoldás. Ha nem fog jól mutatni, akkor megválok tőle. Ezt majd az idő megoldja.

Szóval van még mit csinálni. A ma délutáni program adott. A külső szűrőt áttelepítem az ideiglenes aksiról. A maradék MC-t beültetem. Átnézem és csinálok pár fotót.
Nekem egész jónak tűnik. Eddig mindig volt valami kis gondom a kinézettel. Így beültetve szerintem már egész jó. Mivel egész egyedi elképzelést valósítottunk meg a párommal, ezért lehet, hogy nem lesz egy nagy versenyakvárium, de a nappalinak már most szép dísze lesz. Ez látszik. (Nem is annyira a versenyre készült).
Amúgy meg kíváncsi vagyok, hogy a halak hogy fogják élvezni a bujkálást a barlangba.

Egyenlőre ennyi. Ma este vagy holnap reggel jelentkezem a képekkel.
 
Tegnap este csináltam pár képet, de mivel akkor nagyon elúsztam, ezért csak most tudom a naplóba feltenni.

Valahogy ez a fotózás nem nagyon megy nekem. De ez van...
Majd gyúrunk erre is. A lényeg, hogy a fotók nem igazán adják vissza a látványt. Nekem már most nagyon tetszik. SZerintem jó kis medence lett ez. Főleg a nappaliban jól mutatós fajta!

Na tehát a képek.
VcGomLVsI08TDGm7SUN7R2EsROAOfPMXxzznNdmTSmc=w1508-h871-no


DSC_6902.JPG
 
Nekem nagyon bejön, gratulálok! Jó lett a jobb oldali Stonehenge szerű rész is!
Arra mondjuk kíváncsi leszek, hogy az árnyékosabb, két kő közötti részen hogy fognak a növények muzsikálni.
 
Nekem nagyon bejön, gratulálok! Jó lett a jobb oldali Stonehenge szerű rész is!
Arra mondjuk kíváncsi leszek, hogy az árnyékosabb, két kő közötti részen hogy fognak a növények muzsikálni.

Arra én is, de elvileg vannak ott rések, ahol be tud menni a fény. Ha mégsem lesz elég, akkor jön a mindent megoldó dekorhomok... :)
 
Arra én is,
Nem lesz gond nálam az MC a fa alatti árnyékos részen is nő egy picivel lassabban ugyan de nem ment tönkre.
Nekem a stau egyenlőre még furin hat de ha besűrűsödik majd körülötte a gyep akkor szerintem nem lesz olyan feltűnő,csak tartsd alacsonyan.
Vagy még egy ötlet a Parvula nagy testvére az vékony szálú lehet egy próbát az is megérne.;)
 
Nem lesz gond nálam az MC a fa alatti árnyékos részen is nő egy picivel lassabban ugyan de nem ment tönkre.
Nekem a stau egyenlőre még furin hat de ha besűrűsödik majd körülötte a gyep akkor szerintem nem lesz olyan feltűnő,csak tartsd alacsonyan.
Vagy még egy ötlet a Parvula nagy testvére az vékony szálú lehet egy próbát az is megérne.;)

Köszi az infót az MC-ről. Azért én is bízom benne, hogy megmarad. Elvileg hátulról is kap fényt a led hátfalról. A stau igazából csak ideiglenesen van bent. Az indítás miatti macerákat elkerülendő. Ha jól néz ki, akkor marad, ha nem, akkor majd kiszedem és kitalálok oda hátra valamit. Még egyenlőre nincs ötletem, hogy mi mutatna ott jól. A parvulát is végiggondolom, de az még sosem jött be (maradt meg) nekem eddig.
 
Én a staut nem hagynám bent, aránytalan a kövek csipkés, aprólékos rajzolatához. A hardscape arányosításához (úgy értem, hogy a kövek már meghatároznak egy terepasztal méretarányt) pedig mindenképp kicsi levelű növényeket használnék csak. Érzésem szerint szép lesz, és ami fontos érdekes is!
üdv
 
Én a staut nem hagynám bent, aránytalan a kövek csipkés, aprólékos rajzolatához. A hardscape arányosításához (úgy értem, hogy a kövek már meghatároznak egy terepasztal méretarányt) pedig mindenképp kicsi levelű növényeket használnék csak. Érzésem szerint szép lesz, és ami fontos érdekes is!
üdv
Esetleg ötlet valami kisebb fajta növénynek hátulra? :)
 
Back
Oldal tetejére