• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egyből a mély vízbe! Az első aquascapem :)

D

Deleted member 4326

Vendég
Sziasztok,

aki ismer, vagy olvasta már a blogomat, vagy hallott rólam, tudja, hogy főként a low-tech és az el natural vonalon mozgok, tevékenykedek, mint akvarista. Szóltam már fel a "high-tech" akvakertészet ellen már itt a fórumon is, így sosem gondoltam volna, hogy egyszer én is belevágok a projektbe.

De egyszer gondolkodám, hogy miért ne próbálnám ki magamat(magunkat, a menyasszonyommal, az esztétikai dolgokban nagyon sokat segít[még is csak nőből van :3]) idegen vizeken is?! Mivel az anyagi oldalát nem tudtam volna finanszírozni egyetemistaként, így szövetkeztem a helyi bolttal,( akik ugyanúgy ADA forgalmazók,) és úgy tűnik én is kapóra jöttem nekik, mivel nincs túl sok szabadidejük akváriumokat ilyen részletesen berendezni, gondozni.

Így megkaptam a lehetőséget, hogy a boltjukban építsek aquascaper akváriumot. :) Tulajdonképpen akkvaszkeper-szűznek számítok még :)

Ja igen, a technika:
63l opti white akvárium
kb 600l/h-s külső, pontos típusát nem tudom, az el natural ismerése óta nem izgat a kérdés annyira :)
2 x 24 w odyssea T5 6500K sylvania csövek
palackos co2 rendszer mágnesszeleppel, lájmzöld csekker, ista diffúzor
tápozás Green Aqua Micro Macro 1ml/nap
heti 50% vízcsere
talaj LADA:)D) africana



Első, nyers verzió(még a menyasszonyom segítsége nélkül)
10394092_951036141623034_3129272225386848500_n.jpg



A menyasszonyom segített :)
11745517_953149251411723_7791393002967753905_n.jpg




Beültettem(kő az nehezék!) 07.14.
11754462_953577791368869_1904371292360002210_o.jpg




múlt hét csütörtökön(07.23) így nézett ki, ezután kivettem a reinecki minit, és a HC-t rendeztem hátul, és tettem be még blyxát, illetve a bal oldali fát forgattam úgy, hogy ne szúrja ki a szememet az a kilógó karó.
11696289_958157210910927_7530690331711322211_o.jpg




Holnap de. megyek ránézni :)
 
Utoljára módosított moderátor által:
07.27. 1 nap híján 2 hetes.(kicsit még algásak a növények)
Még a bal oldalon is a háttérben növeszteni kell acicularist, illetve jobban ki kéne tölteni növényekkel a teret, még nem érzem jónak a jelenlegi felállást.
11813304_960170897376225_7446496296252944121_n.jpg
 
Nyugodtan szabad véleményt alkotni, nem sértődök meg :D Kicsit szokásos a felállás, dehát első próbálkozás, kérlek nézzétek el :)
 
A világítást fel kellene emelni egy kicsit mert nem világítja be az egész akváriumot. Legutóbb mikor láttam a ki és befolyó az akvárium hátulján volt. Szerintem át kellene rakni az egyik hosszú oldalra, vele szembe pedig a diffúzort.
 
A világítást fel kellene emelni egy kicsit mert nem világítja be az egész akváriumot. Legutóbb mikor láttam a ki és befolyó az akvárium hátulján volt. Szerintem át kellene rakni az egyik hosszú oldalra, vele szembe pedig a diffúzort.

A világításos emeléses tippet köszi.
Most a bal hátsó sarokban van együtt a ki-,és befolyó, a diffúzor pedig a kiömló alatt közvetlenül, így szépen szészórja a bubikat mindenfelé.
 
Az akvárium rövid életűre sikeredett, a holnapi folymán történni fog egy rescape. Beláttam, hogy a jelenlegi felállás túl általános, így próbálok valami egyedibbel előrukkolni. Szorítsatok :)

Fotóval jövök holnap este...
 
Én a helyedben nem buzerálnám. Hagyd már egy kicsit élni! Várj amíg megindul, nézd meg a hibákat, korrigáld, tapasztalj. Aztán ha ez megvan, akkor újítsd meg. Szerintem.
 
Én a helyedben nem buzerálnám. Hagyd már egy kicsit élni! Várj amíg megindul, nézd meg a hibákat, korrigáld, tapasztalj. Aztán ha ez megvan, akkor újítsd meg. Szerintem.

Nem a növényzettel van a baj, hanem az alapvető koncepcióval. Túl általános. A sietség pedig a HAC miatt van, szeretnék idén odaérni.
 
Nem a növényzettel van a baj, hanem az alapvető koncepcióval. Túl általános. A sietség pedig a HAC miatt van, szeretnék idén odaérni.
Van egy mese a Nyúlról és a Teknősről. ;) Türelem. (y)

Ahogy az előttem szóló is mondja, azt a célt, amiért megépítetted: nemsokára teljesíti. Meghozza a kedved a népeknek az akváriumokhoz. Ha a boltos ezt észreveszi, úgyis kapsz másik medencét. Abban is bátran alkothatsz!
Szóval nem késtél le semmiről. HAC lesz jövőre is, addig csak gyakorlottabb leszel. Első high-tech kísérlet, hagyd kiforrni! Szerintem.
 
Kompromisszumot kötök veletek, mert igazatok is van nektek is :) Nem variálom át az egészet, csak próbálom kövekkel megbolondítani és esetleg a növényezeten is picit variálok még. Ja, és átteszem az aranymetszésbe a sávot, amit elnéztem úgy tűnik :D :D
 
Ha elkezded babrálni, nem fogod tudni abbahagyni. Hiszen ide is jó lenne valami, ott picit fordítsunk rajta, de akkor az ott nem mutat jól... Szóval nem lesz vége.
Tényleg jó tanácsként javasoltam és ezt tartom továbbra is: hagyd békén!
Gondozd, jegyzetelj, ötletelj, majd a következőbe építsd bele. Szerintem.
 
Ha elkezded babrálni, nem fogod tudni abbahagyni. Hiszen ide is jó lenne valami, ott picit fordítsunk rajta, de akkor az ott nem mutat jól... Szóval nem lesz vége.

Köszönöm a jótanácsokat, de megpróbálom, figyelve arra, hogy ne variáljam szét az egészet. A sáv áthelyezést viszont tutifix, hogy megcsinálom.
 
Most jöttem meg, végül nem lett drasztikus, csak néhány kisebb változtatás. Egyik az lett, hogy a hátul középütt lévő 2 követ kissé jobbra toltam el, az aranymetszésre, illetve feldúsítottam még néhány növényfajjal a scape-et, hogy jó dzsungeles legyen. Jövő héten jövök fotóval, mert most még elég ködös a matatás miatt.
 
Végül ennyit változtattam(alig, a sávot nem tudtam tovább jobbra tolni az aranymetszésbe, ezért lehet, hogy ki kéne venni a követ, és átrakni bal oldalra.
Az aljzati MC kissé bealgásodott, talán az áramlásban van a gond, ezt kissé átvariáltam, illetve megindult a carbos direkt írtás is. Talán még benne van az is, hogy csak 2-3 hetes az akvárium.

11779979_962522820474366_11293902740948838_o.jpg
 
Jó lesz ez ;) Érdekes, hogy beiszaposodott elöl a frontüvegnél az aljzat. Esetleg egy bankkártyával vízcserénél igazgasd meg.
Jah és pár oto, meg amano kéne bele :)
 
Jó lesz ez ;) Érdekes, hogy beiszaposodott elöl a frontüvegnél az aljzat. Esetleg egy bankkártyával vízcserénél igazgasd meg.
Jah és pár oto, meg amano kéne bele :)


Köszi. Megpróbálok valamit tenni ellen :)
5-6 amano van, de sajnos önmagukban kevesek az algásodás ellen :)
 
Back
Oldal tetejére