• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Universal 1200

meribali

Kertész tanonc
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valakinek van-e tapasztalata a fent említett vízpumpával, vagy a testvéreivel kapcsolatban? Egy házilag épített külső szűrőt csinálnék, és érdekelne a tapasztalatotok ( mennyire veszít a teljesítményéből, mekkora a hangja...).
 
Nekem egy Eheim mini 1000-es hatja a szintén DIY külső szűrőmet:). Hangja szinte nincs, és a teljesítménnyel sincs probléma. Egyedül talán annyi:nailbiting:, hogy szabályosan elveszik a 25 cm átmérőjű csőben annyira kompakt a mérete:D. Egyszóval-azt hiszem imádom.;)
 
Köszi a tapasztalatot. Én is sok jót olvastam már a kompaktokról, de nem sok mindent találtam az universal kivitelről.
 
Ha jól tudom, akkor ez nem működik szárazon. Vagy tévednék, és van olyan, ami megy szárazon is és nem 2000 l/h teljesítményű?
A külső szűrőmet szeretném vele hajtani úgy, hogy kiveszem a fejegységből a rotort és a kifelé folyó ágra kötöm.
 
"A termék hatalmas előnye, hogy nem csak vízbe merítve, hanem akár "szárazon" is használható. Az akvárium alatt, vagy mellett elhelyezve kiválóan alkalmas külső CO2 reaktorok működtetésére." Tehát az universal pumpák működnek szárazon is, és van belőle 1200l/h, 600l/h vagy 300l/h-s.
 
@viktorlantos Szerinted nekem melyik lenne jobb választás egy DIY 12 literes külső szűrőhöz az Eheim Universal 1200, vagy Eheim kompakt 2000+? Egy 137 literes akváriumhoz lenne. Köszi előre is a választ!
 
@viktorlantos Szerinted nekem melyik lenne jobb választás egy DIY 12 literes külső szűrőhöz az Eheim Universal 1200, vagy Eheim kompakt 2000+? Egy 137 literes akváriumhoz lenne. Köszi előre is a választ!

Pff hát megmondom őszintén ebben nincs tapasztalatom.
A boltban és az ügyfeleknél a compactokat inkább vízcserékre használjuk.

Az Universalt én először a Eheim Classic szűrőnkön láttam az emeleten. Ott végzi a dolgát tökéletesen. Igaz hangos a vödörrel. De lehet a 3400lph? miatt. :)
 
Szerintem az 1200 karcsú lesz. Én a 2000-est venném. Aztán ha sok leszabályoznám. Az sose baj ha van tartalék teljesítmény téren. A 2000-es mellett a nagyobb teljesítmény mellett az is szól, hogy mindezt 7000 Forinttal olcsóbban adja le mint a másik.
 
Utoljára módosított:
Szerintem az 1200 karcsú lesz. Én a 2000-est venném. Aztán ha sok leszabályoznám. Az sose baj ha van tartalék teljesítmény téren. A 2000-es mellett a nagyobb teljesítmény mellett az is szól, hogy mindezt 7000 Forinttal olcsóbban adja le mint a másik.
Elvileg az universallal is lesz 8,7 forgatásom óránként. Az Eheim 2075-nek is 1250l/h a vízforgatása 6,5 literes szűrőanyaggal, és a GA 180 literes akváriumig ajánlja. Az universalnak oké hogy csak 1200l/h, de 28W a fogyasztása a 2075-el szemben, aminek 16W. Ebből én arra merek következtetni, hogy erősebb a motor, és ezért kevesebbet fog visszaesni a teljesítménye. Nálam ráadásul 12 literre számolom a szűrőtérfogatot. Ne érts félre nekem is a compact teljesítménye jobban tetszi, de 20mm-es a ki-bevezetője aminél gondba lennék a csövezéssel. GA oldalán azt írják, hogy 16/22-s cső megy rá, de én elképzelhetetlennek tartom hogy ez a cső engedjen 4mm-t hogy rá menjen. Bocs hogy így fárasztalak titeket, de szeretném a lehető legjobban megépíteni első DIY külső szűrőmet. Köszi mindenkinek aki segít!(y)
 
Elvileg az universallal is lesz 8,7 forgatásom óránként. Az Eheim 2075-nek is 1250l/h a vízforgatása 6,5 literes szűrőanyaggal, és a GA 180 literes akváriumig ajánlja. Az universalnak oké hogy csak 1200l/h, de 28W a fogyasztása a 2075-el szemben, aminek 16W. Ebből én arra merek következtetni, hogy erősebb a motor, és ezért kevesebbet fog visszaesni a teljesítménye. Nálam ráadásul 12 literre számolom a szűrőtérfogatot. Ne érts félre nekem is a compact teljesítménye jobban tetszi, de 20mm-es a ki-bevezetője aminél gondba lennék a csövezéssel. GA oldalán azt írják, hogy 16/22-s cső megy rá, de én elképzelhetetlennek tartom hogy ez a cső engedjen 4mm-t hogy rá menjen. Bocs hogy így fárasztalak titeket, de szeretném a lehető legjobban megépíteni első DIY külső szűrőmet. Köszi mindenkinek aki segít!
Hali.
Nem értem, hogy a 2075-ös miért jön ide?:) Ott is compact szivattyúkat használnak? A DIY külsőszűrős topicban olvashatsz pár jó megoldást akár compact 2000-essel is(Külső szűrő | Page 7 | Magyar Akvakertész Fórum), ennek a szűrőnek a tulaja aktív tagja a fórumnak, így tudsz tőle kérdezni mit, hogy. Másrészt nem kötelező;) a GA-ból venni a csöveket, szerintem Győrben is van olyan bolt amiben lehet szilikon/gumi csöveket kapni megfelelő méretben. (Ha itt lehet akkor ott pláne lehet ilyen boltot találni) Bátran kérdezz akármit, szerintem szívesen segít neked itt mindenki, de először is olvass sokat a fórumon, lassan 3 éve vagyok tagja a fórumnak, de még mindig rengeteg elolvasatlan információ vár rám.
 
Utoljára módosított:
A 2075-ös úgy jött ide, hogy ha gyári megoldást választanám, akkor ez lenne. A kavar ott volt, hogy ezt elfelejtettem leírni. A csöveket meg lehet venni ebben a méretben, de a ki-befolyókkal már gondban lennék.
 
Nem tudom, azért lehet, hogy rámegy a 16 mm-es cső a 20 as csonkra, elvégre nem véletlen van oda írva, hogy ez való rá. Esetleg meg kellene kérni a boltban az eladókat, hogy próbálják ráhúzni a 2000 es pumpára a 16/22-es csövet, elvégre viktorlantos írta, hogy a compaktokat vízcseréhez használják a boltban, hátha van ott egy 2000-es is amin ki lehetne ezt próbálni.
 
Back
Oldal tetejére