• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Elfehéredés

Sose tudjuk meg...:ninja:
Éppen pár napja olvastam itt a fórumon, hogy a szilioncső akár 40%-át is átengedheti a CO2-nek. Ezen nagyon meglepődtem, mivel én is 2/0,75 méretű szilikon csövön nyomatom a CO2-t. Ezek után, revizionálnom kell a rendszeremet. A Wikipédia szerint, a szilikongumi képlete kb. ilyen:
dimetil-polisziloxán: (H3C)3[Si(CH3)2O]nSi(CH3)3,
A középiskolában kémia tagozatos voltam, de éppen csak megkaptam a kegyelem kettest. Ezzel nem dicsekszem, ez sajnos tény. :sour: Ebből következik, hogy a fenti képlettel sem tudok mit kezdeni, viszont azt látom, hogy van benne C meg O, tehát ha kap még ezekből az elemekből, azzal valamit kezdeni fog a szilikongumi, hiszen a világon egyik anyag sem atom stabil...
Másik érdekesség, hogy a kikeményedett szilikongumi, normál hőmérsékleten is folyékony marad (Wikipédia)!!! Olyan mint az ablaküveg (?!). A folyadékokban pedig a gázok tudnak "közlekedni", illetve amikor áthalad az anyagon, megváltoztatja az optikai tulajdonságait. Talán ezért fehéredik el.
Másik kevésbé ismert érdekesség, ami szintén közelebb visz a kérdés megválaszolásához, hogy pl. az üveg nedvszívó, átengedi a vizet. A jelenség ugyan az, mint a szilikonnál: a fénytörési mutatója megváltozik. Opálos lesz. Nem, nem az akváriumodnál keresd az igazolását :cool:, hanem az optikai kábelnél, optikai szálnál, amin az internetet is kapod. Jobban nem mennék bele, de akit érdekel, nézzen utána, vagy beszélhetünk még róla.
 
Back
Oldal tetejére