• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ELOS-project by Attibva

attibva

Legenda
Legjobb napló
Kb. 2 hónappal ezelőtt Viktor megkeresett, hogy lenne-e kedvem részt venni egy ELOS által szponzorált projektben. Nekem abban az időben már érett, hogy vagy szétszedem a 84-est és befejezi páylyafutását, vagy ki kéne találni valami újat... Szóval kapóra jött a felajánlás :). Viktorék megköröztették az ELOS-nál az én akijaimat és eredményeimet, illetve a rendelkezésre álló akvárium paramétereit, a cég pedig alkalmasnak találta arra, hogy megszponzorálja a projektet. Őszintén szólva kicsit féltem, mert nem volt semmi olyan új hardscape a fejemben, amivel tényleg tesztelni lehetne a cég akvakertész termékeit. Aztán a héten rávettem magam, hogy kimenjek GA-ba és kutakodjak (szponzortermékek után :D :D)... Az új redmoor-készletet lerabolták, így nem volt könnyű dolgom... Aztán kezembe akadt egy redmoor törzs, ami nagyon megfogott, mert mindenféle pótlás stb nélkül használható és egy természetes kreálmány (a vastag talpát kellett maszírozni, úgyhogy izott a körfűrész ma :D). A régi növényzetemből a parvulagyepet használom fel, hátra sűrű stemerdő megy, két szélre pedig tenellus vagy valami hasonló bokrok, fára 1-2 helyre moha megy majd, tövébe Microsorum és Bolbitis. Talajnak ELOS TerraBlack Medium és 5 liter BottomMineral táptalajt használok. Most a fa ázik az aksiban, rendbetettem a szűrőt (valami piszkosul lefojtotta az elmúlt hónapokban, én pedig már mindenféle meghibásodásra gondoltam, míg ma rájöttem, hogy a zeolit totál eltömítette a kosarat wáááááááá). Újra üzembe helyeztem az inline difit, és most a belövési fáziban ketyeg, legalább nema telepítéskor kell szenvednem vele...) remélem a redmor jól megszívja magát, és hamarosan telepíthetem az akit :)
Az áztatás előtt játszottam kicsit a scappel, szóval olyan nature aquarium lesz, a köveken még lehet majd variálok, most úgy elsőre ilyen lett:

8648678728_d3406a886a_b.jpg


8645248047_c228e4164e_b.jpg


Mivel a projekt egyik lényege, hogy teszteljük az ELOS terméket, a telepítést és az indítást is dokumentálom majd, illetve a hónapok során mérésekkel a vízminőség változását! Remélem sikerül összehozni valami szépet, és tapasztalatokat gyűjteni! ;)
 
Welcome back :)

Gratu az újrainduláshoz. Pici mellett nem könnyű kertészkedni, de örülök, hogy erőt vettél megadon és megpróbálod beszorítani a zsufi hétköznapokba.
Kíváncsian várom a folytatást (y)
 
Jól néz ki! Én halkaját vettem ebből a márkából legutóbb. Azt nagyon csipázzák az amandák meg a vörös neonok. Kíváncsi leszek hogy mik a tapasztalatok a többi termékkel! (y)
 
Nekem a hardscaperől jutott eszembe, hogy valahogy kívánja ez a fa a több követ. Egész érdekesen nézhetne ki egy lentről felfelé építkező kőhalom, háromszög alakban az akvárium első részében, harmóniában a fa alakjával. A kövek közé és a kövekre mehetnének a növénynek. Egész hangulatosak lennének így a sziklarengeteg mögötti ágak is. A kövek színe igazodhatna a fa színéhez és kék helyett inkább sárgás/barnás/vöröses színt tudnék elképzelni. Egész nature hangulata lehetne.

Persze csak egy ötlet, de valahogy vonza a szemem az a háromszög alak :)
 
Nagyon baba az új koncepció!Szintén el tudnék képzelni bele még több követ!:rolleyes:
Mi sem mutatja jobban Attibva maximalizmusát,mint hogy először berendezte az akváriumot,lefotózta,majd kiszedett belőle mindent,hogy lőhessen egy fotót a termékekről is!:eek::ROFLMAO:
Bocsi! :D
 
Persze, persze, csak nehogy a fényre fogja az ELOS, ha valami nem stimmelne :p

A tápozás része tényleg nagyon érdekel. Viszont a tápnak van köze a fényhez. Az ELOS-nak van hivatos állásfoglalása arról, hogy a tápjait milyen viszonyok között ajánlja? Nem mindegy, hogy milyen erős fény éri és mennyi ideig az akit pl. Amilyen erős lámpák vannak ma már, az ember komolyan dilemmába eshet, hogy akkor mit és hogyan is kell csinálni. A növekvő természetes fényről nem is beszélve, ami szintén bezavarhat mostanság az algák elleni harcba.

Nem irígylem attibva-t, mert a fényen és aksin kívül a sokismeretlenes egyetlen most túl sok ismeretlent tartalmaz. Még egy tapasztalt akvakertészt is nyomás alá tehet ilyenkor az ismeretlen terep. Az biztos, hogy könnyebb lesz nézni és szurkolni, mint megfelelni mindenben az elvárásoknak. Igazi kihívás, az biztos(y)
 
Micsoda jo dolog, hivatalos elos teszter! Grat!
Kivancsi leszek majd az eredmenyre, biztos szep lesz ismet.
 
Nah kérem szépen :) akkor szép sorjában...

A Red Moor szépen felszívta magát vízzel, így készen állt a telepítésre. Viktor berendelte a hét elején a növényeket, amik ma meg is érkeztek. Szóval szép nagy Green Aqua szponzorációval (y) délután magamhoz is vettem a nagy adag Tropica szállítmányt. Hazaérve leeresztettem a vizet, akváriumot kitörölgettem és jöhetett az előkészítés és telepítés. Fára mohát kötözni továbbra is úúúútálok :) kb. 1 óra volt mire felpattintottam kb. 4 doboz mohát (Spyki és Weeping)... Aztán felkötöztem a Microsorumot (Trident+Narrow) és Bolbitist.
És ekkor jöhetett a táptalaj és az általános talaj:
ELOS TerraZero legalulra:
8660456619_12175a4dcf_b.jpg


Rászórtam az eredetileg kapszulás kiszerelésben lévő ELOS TerraUnot:

8661556562_5fc718b5f5_b.jpg


Majd rá az ELOS Bottom Mineral-t:


8661556446_724bb0e7de_b.jpg


Általános talajnak az ELOS Terra Black Medimot használtam:

8660456159_5ed303e456_b.jpg


Itt el is mondanám a tapasztalataim a talajjal kapcsolatban: Piszok jól lehet vele vertikálisan építkezni, ültetés előtt talajszintig felengedve vízzel nagyon könnyű benne az ültetés, feltöltéskor pedig nem koszol, zavarosodik (utolsó képen látható, hogy első feltöltésre milyen az aki!!)! Egyszóval tényleg nagyon jó minőségű talajról van szó, amit szerintem szuperül lehet garnis akváriumban is használni! Holnap elkezdek méréseket csinálni, és akkor látni fogjuk, hogy pl. az ammóniaszint, stb. hogyan változik.

A fa elhelyezése után belegóztam a köveket (igazatok volt a mennyiségben növelésében, megkívánta a scape! ;))

8660456045_7735f1cd84_b.jpg


Ezután beültettem az előző aksikból megmaradt parvulát és Cryptot, majd a frissen beszerzett Tenellust a kövek mögötti háromszögbe, GA Crypto Petchii Pinket pedig a kövek tövébe. A háttér két sarkába Ludwigia Arcuata (8 cserép), a középső nagyrészre pedig HM (8 cserép) került.

És akkor feltöltve:

8661555708_bf459f3fc8_b.jpg


8660455791_162a5c3709_b.jpg


Ezt sikerült összehozni... A növények jó része már több mint egy hete lavorban és dobozban nyomódott, így még pofásodniuk kell, illetve a Stemnek még kell pár hónap, de folyamatosan posztolom majd a méréseket és a fejlődést, hogy lássuk, mit is tudnak ezek az ELOS termékek!

Technika:

Akvárium: 60X40X35 (84l)
Szűrés: EHEIM 2226
Világítás: 2X24W t5
CO2: Atomizer (DoAqua difim kicsi lett volna ebbe az akiba).

ELOS Tápozási terv:

- 10-15 napig nem szabad folyékony tápokat használni, 4-5 naponta pedig 30-40%-os vízcsere;
- 10-15 nap után Fase1-el kell kezdeni 1/3 a javasolt adagnak (1ml/100l);
- Fase1-Fase2, K40, Extra1 (ez extra vasat tartalmaz főleg a vörös növényeknek, de ezt majd csak később). Mérték: alkalmanként 100l/1ml-es szabály. Metódus: H-SZe-P-V :Fase1 és K40, K-CS-SZo: Fase2.
 
Nem félsz a cryptotól, hogy elkezd olvadni az átültetés miatt? Engem mindig rettegéssel tölt el, mert egyszer sem úsztam meg a levélvesztést. Remélem Te szerencsésebb vagy ilyen téren. Egyébként szép kezdet :)
 
Back
Oldal tetejére