• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első paludáriumom

tictac

Kertész szaki
Merőben új próbálkozás, merőben új módszerekkel.


Az egyik barátom a hármashatárhegy közelében lakik.Egy kirándulás alkalmával az erdőben összegyűjtöttünk pár mohafajtát, csak érdeklődésből.Eléggé szárazak voltak, de pár nap spray-zés és locsolás után magukhoz tértek, a külön számukra fenntartott dobozkákban.
Egyelőre az akváriumom lámpája világítja őket, de napokon belül kapnak saját tankot és világítást is, persze szépen berendezve.


 
Na megvan az akva, 23x15x21, hajlított frontüvegű.Ma meg holnap összeszedek hozzá scapet, hétfőn pedig be is rendezem. Egyébként nem tudom, miért növényes címkéje van a naplómnak, beállítottam hogy palu legyen...
 
milyen mohákat használtál? melyiknek tetszik legjobban ez a környezet? Csak azért kérdezem me a wabimba énis tervezek mohát csak tanácstalan vagyok hogy milyen legye benne:S
 
milyen mohákat használtál? melyiknek tetszik legjobban ez a környezet? Csak azért kérdezem me a wabimba énis tervezek mohát csak tanácstalan vagyok hogy milyen legye benne:S
Szia!
Ez egy érdekes kérdés, a pontos válasz, hogy ötletem sincs. Kisétáltam az erdőbe, és összeszedtem a legtetszetősebbeket. Nagyon szeretik a palut, mert amikor összegyűjtöttem őket, ramatyul néztek ki, aztán már az első pár napon látszott a változás.Kiélénkült a színük, némelyik hajtást hozott, a száras növények is hoztak hajtást.De megmaradt egy rakadt felhasználatlan moha, ha pesten össze tudunk futni én szívesen odadom:)
 
Back
Oldal tetejére