• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The greening bower

Sziasztok, Co2 Szintet még nem tudtam pontossan belöni , a hétvégén szép lime volt majd soknak gondoltam kicsit visszább vettem majd nem akart limeolni, ugyhogy még játszok vele, hadrendbe állítottam 12 Sisak csigát alga van s leszis :confused: had csipegessenek, valamint beszereztem egy csomag minerál követ a csigáknak , garnéláknak 60 féle ásványianyag van benne a neve" Mironekuton "japánból, használ valaki ilyet közületek ?
a Cyano mindig felüti valahol a fejét kezdem nem érteni, de lehet majd a sötétséget megérti, hogy mit is akarok (n) nem láttam 2 napig az akvát rögtön elpofátlankodott, egy helyen a talajon , majd az anubiasokon , ma kap megint egy kis tömény phyton gitet,
ujgarnélák szépen vedlenek s már nem bújkálnak! valamint találtam egy kishalat élve a kolibriktől, folyamatossan ívnak de a kicsiket megeszik,4a52c82bda0221b906fc68a67413300f.jpgb5122a2c9e869879771957d3b6baebbc.jpg86def9ec4ee0b565cddee76540fc8698.jpgebd7396e9e0ecf1cb0ad8b870997e7ac.jpg7984ef934d32403f4748b95244f8a8dc.jpg3a59d92fa5713e5e90795fb08fa2cc7d.jpg:jimlad:
 
Utoljára módosított:
valamint egy kép a szekrény beltartalmáról!

Látom te is saját üvegéből nyomod a tápokat az automata adagolón keresztül. Fúrtál neki egy plusz lyukat te is? Úgy olvastam különben összeszívja az üveget. Ha jól Ati DP-6 van neked is, nálad mennyire pontos? Most üzemeltem be egyet én is. Egyenlőre teszi a dolgát rendesen, de hátha tudsz valamit amire érdemes odafigyelnem.
 
Látom te is saját üvegéből nyomod a tápokat az automata adagolón keresztül. Fúrtál neki egy plusz lyukat te is? Úgy olvastam különben összeszívja az üveget. Ha jól Ati DP-6 van neked is, nálad mennyire pontos? Most üzemeltem be egyet én is. Egyenlőre teszi a dolgát rendesen, de hátha tudsz valamit amire érdemes odafigyelnem.

Igen saját üvegből kicsit nagyobbra furtam a lyukat mint a cső átmérő!
Csak a 10l es vizesre fúrtam kettő lyukat!
Ha esetlek nem nyomná a pumpa a tápot a fejnél a csöveket meg kell húzni huzogatni! Érdekessen szívja fel a folyadékot!
Én gramm mérleggel kalibráltam annál pontosabb nincs!
Amugy működik jól



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok
Alga frontról jelentkezem
A cyanot 4. Napja kezelem erythormycinel 99 % os idáig a kúra eltüntette ezt a mocskot
Egy helyen a talajban láttam ma megkapta a következö adagját többet már nem adagolok neki
Ma cseréltem 30% vizet +baktériumot.
Egy sisakcsiga veszett oda de ez nem a kúrának köszönhető!
Egy pár kép a fontról telósak persze!
984abbd595dd1f94764cc20905297c93.jpg1ee930871b39b8f92e8c43a8bb73df71.jpg8943a7065f3aac004fa9d27370a5b7bd.jpge4e6e039bc01fa9a1bba5841e5238d3f.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok
Alga frontról jelentkezem
A cyanot 4. Napja kezelem erythormycinel 99 % os idáig a kúra eltüntette ezt a mocskot
Egy helyen a talajban láttam ma megkapta a következö adagját többet már nem adagolok neki
Ma cseréltem 30% vizet +baktériumot.
Egy sisakcsiga veszett oda de ez nem a kúrának köszönhető!
Egy pár kép a fontról telósak persze!
View attachment 45601View attachment 45602View attachment 45603View attachment 45604


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Üdv.
Úgy látom, de javíts ki ha rosszul látom, nálad a kaja lehet az oka a cyanora. Nem tudom hogy mennyi időn ként etetsz, de szerintem megéri egy próbát, hogy ritkábban etetsz. Attól még nem fognak a élőlények éhezni.:)(y)
 
Üdv.
Úgy látom, de javíts ki ha rosszul látom, nálad a kaja lehet az oka a cyanora. Nem tudom hogy mennyi időn ként etetsz, de szerintem megéri egy próbát, hogy ritkábban etetsz. Attól még nem fognak a élőlények éhezni.:)(y)
Szia,
nem tudom hogy mennyi lenne az ideális, napi egyszer kapnak kb 5 perc alatt vége az étkezésnek, azért nem csak a kajának vagyis nem a kaja terhére tenném a cyanos dolgot, takaritóbrigád 15 jolmegtermett amano, 10 db egyéb garnéla 10db sisak csiga meg a többi, szerintem itt nem marad kaja az akváriumban, egy repülö roka, nem kapnak spenótot meg semmit,
Én öreg akváról beszélnék, mulm kérdésröl, de leginkább önnantól! mikortól kiszedtem a fákat s átrendeztem a növényeket a fákon! áramlás is benne lehet az elburjánzott növényzet végett, és baktériumkultúra hiányról gyengeségéröl,mivel nem kapott minden vízcserénél baktériumot az akvárium!
de természetessen a tökéletesítem magam, most már csak pár új scape kell, s megy minden magától.
 
Szia,
nem tudom hogy mennyi lenne az ideális, napi egyszer kapnak kb 5 perc alatt vége az étkezésnek, azért nem csak a kajának vagyis nem a kaja terhére tenném a cyanos dolgot, takaritóbrigád 15 jolmegtermett amano, 10 db egyéb garnéla 10db sisak csiga meg a többi, szerintem itt nem marad kaja az akváriumban, egy repülö roka, nem kapnak spenótot meg semmit,
Én öreg akváról beszélnék, mulm kérdésröl, de leginkább önnantól! mikortól kiszedtem a fákat s átrendeztem a növényeket a fákon! áramlás is benne lehet az elburjánzott növényzet végett, és baktériumkultúra hiányról gyengeségéröl,mivel nem kapott minden vízcserénél baktériumot az akvárium!
de természetessen a tökéletesítem magam, most már csak pár új scape kell, s megy minden magától.
Ez mind a kaja miatt volt:
DSCF5438.JPG DSCF5443.JPG DSCF5444.JPG
3-4 hetente átkellet mosnom, és ugyan úgy visszajött, még rá nem jöttem hogy ritkábban kell etetni őket. Eleinte naponta kaptak egy csipetnyit. Most már csak 3 naponta, és akkor sem biztos hogy sügér tápot. Olyankor változtatni szoktam egy kis zöldséggel. Amióta így etetem őket, nyoma sincs a cyanonak.
De valójában te látod legjobban hogy mi történik nálad, én csak feltételezem hogy ez lenne az oka,meg azért írtam ezt, mert ami nap is észrevettem a kaja maradékot a moha közt.:)
 
Sziasztok,
Élővilág köszöni szépen jólvan
EgYkét elhullás történt de nem vészes!
Zebraottó távozott az élők sorából sajna
Nem örültem neki
De igencsak szorgos kis állatok sokkal aktívabbak mint a hagyományos ottók!!
Meg pár sisakcsiga nembírta a kiképzést 5-6 db
Meg egy pár foto
Nem profi de tetszik!
Lassan ez az akvárium megszűnik indul a másik ha már kilegóztam magam a pincébe! Van miből játszanom kb 50 kg barna láva meg rengeteg fa!
Alga van nem vészes de kell is a hadseregnek kb 15-20 1-3 éves amanó, 10 db zöld ,fekete garnéla meg vagy 12db ottó s pár kb 10 csiga egy flying silber fox bő 13 cm s vagy 30 db fátylas kolibri vegYessen
Amikből a következő idulóba már nem fér be minden állatka!
Köszi hogY benéztél!70b7776b47371e9cef9de65596322960.jpgd6689f215d3047ab4e0021803e82eeb9.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Jól néz ki,tetszik.Indulsz vele a HAC-on?
köszönöm, tetszik hogy tetszik! (y) jolenne de sztem kevés egy ilyen megmérettetésre, de igazából van még idö,
az a helyzet hogy a foto szerkesztéshez fingom sincs, szerintem az arányokkal is vannak bajok, na meg az akvárium májusba lenne kétéves, a növények kondiciója nem a legjobb, a rotala hra nem is pirosodik be kifogyott a kraft már a talajbol. meg ilyenek.de lehet hogy ha egy élessebb képet tudok löni a géppel szerkesztés nélkül beküldöm..
 
Nem sok szerkesztés kell, és annyira sok nem is megengedett. Ha jól tévedek. :) Szerintem ez a része semmiképp ne ijesszen el. Szerintem esetleg még a fórumon is biztosan találsz olyan kollégát, aki ért ahhoz a részéhez, és segítene ebben. Csak egy jó alapot képző, éles, technika nélküli fotót kell készítened. :)
 
Nem sok szerkesztés kell, és annyira sok nem is megengedett. Ha jól tévedek. :) Szerintem ez a része semmiképp ne ijesszen el. Szerintem esetleg még a fórumon is biztosan találsz olyan kollégát, aki ért ahhoz a részéhez, és segítene ebben. Csak egy jó alapot képző, éles, technika nélküli fotót kell készítened. :)
Hát köszönöm, gépem van egy d750 canon álllvány van fény meg annyi amennyi, meg tiz nap. meg még egy párszor megnézem az okosító videót :)
 
Back
Oldal tetejére