• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első HighTech növényesem 22 literben

Ha előre fizettem volna, már nem lennék ennyire nyugodt. :)
Igaz, így is kezdek picit ideges lenni...

Szerk.: Megjött az értesítő a csomagfeladásról. :)
Csak fel kellett festeni az ördögöt a falra. :D

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Nos... Vannak fejlemények! :) Hosszú, sok képes bejegyzés következik! :D
Pénteken meghozta a futár a CO2 szettet! Csütörtök este nem hittem benne, hogy megérkezik, de végül az ígéretnek megfelelően, a héten megkaptam úgy és olyan minőségben, ahogy azt előtte lebeszéltük.
A szett gyakorlatilag új. A dobozát én bonthattam ki. Az ára szerencsére kedvezőbb volt, mintha boltból vettem volna meg. :cool:
35789778781_6f1d8b0ab4.jpg20170714_133557 by Ákos Zseli, on Flickr
35751771422_612cefe1cd.jpg20170714_124025 by Ákos Zseli, on Flickr
35097745564_7f512188c6.jpg20170715_120307 by Ákos Zseli, on Flickr
35767509962_e6c581ffbe.jpg20170715_121056 by Ákos Zseli, on Flickr
35896787896_6d0be8be1b.jpg20170715_121325 by Ákos Zseli, on Flickr
35896788076_004149f07c.jpg20170715_121445 by Ákos Zseli, on Flickr
35896791606_625440b96a.jpg20170715_121937 by Ákos Zseli, on Flickr
35896793436_c1eda1cf84.jpg20170715_121236 by Ákos Zseli, on Flickr
A reaktor helyett nano méretű üveg diffúzort kapott a rendszer. A tartóstesztet ebben a formában praktikusabbnak tartom, mint azt az üveget, ami jelenleg az akvában van. (Bár kétség kívül mutatósabb a jelenlegi, mint a JBL-es, de a reagens bejuttatása nem egyszerű feladat.) Növénytápoknak egyelőre nem tudom mi legyen a sorsa.
Hétfőn összeraktam a szettet. A beállítás nem volt egyszerű feladat a saját hülyeségem miatt. Először úgy gondoltam, hogy nem vágom el a csövet, hanem rákötöm a bubiszámlálóra, majd onnan a zselés rendszer átlátszó szilikoncsövével megyek tovább az üveg difiig. Na ennek az lett a következménye, hogy percenként 120-as bubiszámnál a diffúzoron nem jelent meg egyetlen árva bubrék sem. Ha kicsit feljebb tekertem, akkor meg pezsgőfürdőt csinált. agytam pár órát, de csak nem indult meg. Itt a fórumon olvastam, hogy egyes szilikon csövek a co2 elég jelentős részét képesek átengedni. Hogy ez volt-e a hiba vagy valami más, azt nem tudom, de az átlátszó csövet száműztem. A méretre vágott csővel, már minden rendben működött, azonnal, mindenféle járatás nélkül. Bubiszámot először kb 8-10 bubi/percre lőttem be. DC kék maradt... Most 30bubi/perc értékkel üzemel a rendszer és így kezd zöldülni a tartósteszt.
35979684265_6694b3d4f8.jpg20170717_131752 by Ákos Zseli, on Flickr35139724634_5fac62d86f.jpg20170717_131729 by Ákos Zseli, on Flickr
Növények bubiznak szépen, ahogy eleinte a zselés rendszerrel is tették. A mohán a leglátványosabb a jelenség. 11 órára már így néz ki:
35161019724_f33be46f53_h.jpg20170718_114457 by Ákos Zseli, on Flickr
Hétvégén beüzemeltem az RO készüléket is. A tervem az, hogy a jövőben csak RO vizet használok. Pótlásra tisztán, vízcserére visszasózva. Visszasózás... Seachem Replenish GH növelőt szereztem be. GA oldalán le van írva, hogy 1 kupak 40 literbe adagolva 1 egységgel emeli a keménységet. Nos, igen! DE! Az nincs odaírva, hogy ez az érték mEq/l értékben van megadva, amit szorozni kell 2,8-cal... Az angol címkére persze rá van írva, hogy "1 mEq/l (2,8 dGH)", de ezt a magamfajta angolból nulla nem olvassal el, csak a magyar leírást. Így lett a 8-as GH-ra megcélzott vizemből (5 literes flakonba 1 kupak lötty) 22+-os. :confused:
Majdnem dobtam egy hátast, amikor ezt mértem visszasózás után:
35867755271_7f1b5ba49b_c.jpg2017-07-18_12-24-00 by Ákos Zseli, on Flickr
A TDS mérő ma megérkezett kínából:
35979893066_acd80b08b8_c.jpg20170719_114700 by Ákos Zseli, on Flickr
Bár tud hőmérsékletet is mérni, az már egy másik kérdés, hogy ezt hogyan csinálja. Az biztos, hogy nem a 2 érintkezőn keresztül. Az aki TDS-e jelenleg 230. Ezt szeretném majd csökkenteni. Persze az is jó kérdés, hogy amit a 600 Ft-os kínai TDS mérő mér, az mennyire pontos...
A garnélák úgy tűnik, nőnek:
35628863270_dcab41840c_h.jpg2017-07-19_07-23-44 by Ákos Zseli, on Flickr
Tegnap és ma reggel is találtam egy levedlett páncélt.
Van viszont probléma is:
35867745391_95d552a301_h.jpg20170718_114602 by Ákos Zseli, on Flickr
A vízfelszín habosodik. Nap végére egyre jobban, majd ez reggelre kicsit feloszlik. A lehetséges okát még keresem itt a fórumon. Egyelőre nem sok sikerrel.:( A történethez hozzá tartozik, hogy a co2 éjjelre lekapcsol. Világítás felkapcsolása előtt 1 órával indul a co2 és világítás lekapcsolás előtt 1 órával áll le. A növények is erősen bubiznak, valamint a co2 difi is elég finoman porlaszt. Nem tudom, hogy csak ezek nem tudnak távozni a vízből (és ha ez így van, akkor miért nem) vagy egyéb gondok vannak. :(
 
Az enyém is elkezdett most habosodni, egyelőre az ismét melegedő időre, és a kapott úszónövények haldoklására (amiket levisz a flow, sokszor lent is ragadnak, gondolom az úszónövények annyira nem élvezik a búvárkodást) tudom fogni. Nem melegszik a vized? Olajos hártya nincs a víz felszínén?

A növénytápokat dobd fel itt az eladó részbe, szerintem el fogják vinni.
 
Az enyém is elkezdett most habosodni, egyelőre az ismét melegedő időre, és a kapott úszónövények haldoklására (amiket levisz a flow, sokszor lent is ragadnak, gondolom az úszónövények annyira nem élvezik a búvárkodást) tudom fogni. Nem melegszik a vized? Olajos hártya nincs a víz felszínén?

A növénytápokat dobd fel itt az eladó részbe, szerintem el fogják vinni.
Találtam valamit:
Normális a Seiryu kövek miatt. Skimmer ajánlott lesz, mert egy idő után több gondot is okozhat.

(...)

Víz nem változott? Hőmérséklet stb?

Seiryu kövem van... A habosodás már tegnap reggeltől jelen van. RO vízzel tegnap cseréltem, úgyhogy a vízparaméterek változásából adódó habosodást azt hiszem kizárhatom. A hőmérséklet szinte állandó a klíma miatt. 24-25 fok mindig. Kivéve, ha a biztonsági őr hétvégére lekapcsol minden klímát. :( Ilyen esetben péntek estétől (vagy szombat estétől, ha egy kolléga bejön az irodába dolgozni szombaton) hétfő reggelig felmehet a hőmérséklet. Legutóbb hétfő reggelre 28 fokos lett az akva. :confused:
Hétfőig nem jött elő ez a probléma. A CO2 rendszer bekerülése után kezdődött. Érdekes, hogy a zselés co2-vel sem volt ilyen. Annál a porlasztó taknyosodott.
 
Lehet, hogy most oldódott fel annyira a kő felső rétege, hogy már okozhat ilyen gondot. Nem értek a kövekhez sajna, amim van, azt az útról szedtem össze, és buzgón imádkoztam, hogy ne okozzon gondot. :rolleyes: Ha tényleg a kő okozza, akkor muszáj lesz az a skimmer neked is. De majd az okosok megmondják ezt a részét. CO2 mondjuk okozhatja, ha jól rémlik, most sokkal több oldódik be, mint a zseléssel.
 
Lehet, hogy most oldódott fel annyira a kő felső rétege, hogy már okozhat ilyen gondot. Nem értek a kövekhez sajna, amim van, azt az útról szedtem össze, és buzgón imádkoztam, hogy ne okozzon gondot. :rolleyes: Ha tényleg a kő okozza, akkor muszáj lesz az a skimmer neked is. De majd az okosok megmondják ezt a részét. CO2 mondjuk okozhatja, ha jól rémlik, most sokkal több oldódik be, mint a zseléssel.
Rakerestem a skimmerre, de amit GA oldalan talaltam, az szerintem nekem nagy lenne ebbe a pici terbe. :(
Az esozteto szogen valtoztattam, 1-2 napon belul ki fog derulni, hogy lesz-e hatasa. Olajos reteg most nincs a vizfelszinen. Volt az is, de elmult.

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
Ezt nézted? Azt írja 20-30 közötti akváriumokhoz is használható, csak alacsonyra kell venni a teljesítményt. Meg nem kell folyamatosan mennie. De mielőtt beruházol egy újabb kütyübe, kérdezz meg valakit, akár a GA oldalán chaten. :D
 
Mivel az akváriumba már több cuccot nem szeretnék rakni, arra jutottam a habosodással kapcsolatban, hogy megpróbálkozom egy akasztós szűrővel.
Ilyenre gondoltam:
Vagy... fejreállítom a jelenleg használt sarokszűrőt, hogy a felszínről is szívjon.:cool:
 
Hasznos a skimmer része, bár én egy akasztós szűrőt már nem mernék a gépek mellé tenni. :D
A kutakodásból ítélve nem múlt el a habzásod. Lehet várnék pár napot, hátha megszűnik, és csak az új co2 miatt van.
 
Hasznos a skimmer része, bár én egy akasztós szűrőt már nem mernék a gépek mellé tenni. :D
A kutakodásból ítélve nem múlt el a habzásod. Lehet várnék pár napot, hátha megszűnik, és csak az új co2 miatt van.
Az akasztós szerintem nem tud nagy kárt csinálni, hacsak el nem reped a háza. Nekem csak a felszín szűrésére kell, úgyhogy ebből a lehető legkisebbet fogom megvenni. Ha valami miatt meg is szűnne a víz beáramlása és a szivattyú szárazra ürítené a tartályt, az a néhány deci víz nem fog annyit emelni az akvárium vízszintjén, hogy az kiöntsön. Vödrös szűrőt már nem mernék megkockáztatni. :)
Néhány napot várni fogok, mert a szűrő kicsi kínai barátainktól fog érkezni, ami ugye minimum 3 hét. :)
Elég nagy a valószínűsége, hogy a Co2 miatt habos a vízfelszín. 3 órakor lezár a mágnesszelep, reggelre szinte eltűnik a hab. Jövő héten ki fogom próbálni, hogy mi történik akkor, ha 2-3 napig nem oldok be co2-t.
 
Jövő héten ki fogom próbálni, hogy mi történik akkor, ha 2-3 napig nem oldok be co2-t.
Attól félek a növények nem fogják díjazni az ötletet. Bár talán még nincsenek annyira ráfüggve az anyagra. : P A kicsi kínaiktól 10 nap alatt megjött a lámpám, és ebben van ugye egy hétvége is.
 
Attól félek a növények nem fogják díjazni az ötletet. Bár talán még nincsenek annyira ráfüggve az anyagra. : P A kicsi kínaiktól 10 nap alatt megjött a lámpám, és ebben van ugye egy hétvége is.
A növényeket nem kellett napokig stresszelnem ezzel. Hamar kiderült az igazság, csak 1 órát csúszott a co2 indítás.
Tegnap kihúztam a mágnesszelep tápját az időzítőből, hogy reggel 6kor ne induljon el és 7kor meg tudjam nézni, mit okoz a kimaradás.
Az eredény önmagáért beszél:
35887876742_c82fdee57f_h.jpg2017-07-21_07-47-18 by Ákos Zseli, on Flickr
A hab 95%-a eltűnt reggelre. 1 órája megy a beoldás és ismét kezd gyűlni a hab. Az már biztos, hogy a co2 okozza, de azt még nem tudom, hogy most miért, amikor ez a jelenség nem jött elő zselésnél. Skimmert a békalencse miatt is hanyagolnám. Mellesleg az is jól érzi magát. A garnikkal 4-5 db költözött be. :D
 
Sok sikert a lencsével, a legtöbben egy idő után átoknak tartják. :D CO2-ős topikokban utána kéne kérdezned, hogy lehet-e vele tenni valamit. Mármint a habzással. Esetleg ha visszább veszed a bubikat?
 
Back
Oldal tetejére