• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első növényes 45 l

Arpi82

Kertész szaki
Sziasztok!

Már régóta olvasgatom a fórumot és nagyon sokat tanultam itt.
Van egy 200 literes low tech aksim a szülői házban,de mindenképp szerettem volna egy igazi növényest.
Az itt olvasott infók alapján kezdtem bele egy kis 45 literes összeállításába.
Eredetileg Iguwami stílusnak indult de aztán egyre több minden került bele. :)

Akvárium: 45x35x30 Sajnos elég viseletes az üveg.Lehet, hogy érdemes lett volna beruházni egy újra.
Világítás: 2x15W T8 diy armatúrában
Szűrés: Eheim 2213 szivacs+Substrat Pro+perlon+Seachem Purigen
Co2: 2kg palack+Dennerle reduktor,mágnesszelep,GA nano diffuzor
Aljzat: Jbl táptalaj+Oliver Knott Aqua Soil
Dragon kövek

Élőlények: 3db Neon
1db Galaxy razbóra
2db Törpe szívóharcsa
1db Számi algaevő
6db Red Cherry
5db Amano

Növények: Bacopa
Micranthemum Monte Carlo
Hydrocotyle Tripartia Japan
Eleocharis Parvulahttps://akvakertesz.hu/threads/eleocharis-parvula.459/

Meg még valami akinek nem tudom a nevét
 
Megküzdöttem vele de most már látszik.Legalábbis nálam.
A képen a piros növény nem maradt meg,kb 1 hét alatt szétmállott.Egy szálat átültettem a wabi tálba az meg átszoktatás nélkül él és virul.o_O
Később teszek fel képet a jelenlegi állapotról.
 
Köszönöm!
A tápozást elfelejtettem beírni az első hsz.-be.

Green Aqua Micro napi 1 ml
Macro: porokból keverem, szívesen közzéteszem ha rájövök, hogy tudok excel táblázatot beszúrni.

Műgyantával lágyítom a vizet,heti vízcsere kb 38%. 45 literbe cserélek egy diszperzites vödörrel kb 16-17l .
Co2 napi 7óra 14:00-21:00
Világítás napi 7óra 15:00- 22:00
 
MC-t jol meg ritkitottad :D

Igen adtam neki.:)
Gondoltam elvékonyítom egy kicsit, mert szépen lassan felnő az akvárium tetejéig,már most is 5 cm vastag volt a gyep.
Másrészről meg régen sokat küzdöttem fekete ecset algával és ha megnyírom mindig "leérek" az algás szintre.Gondoltam most lenyírom az algás részt is.Ez lett belőle.

Egy kis történelem, algákkal:

Az akvárium már kb 1,5 éves, volt minden elképzelhető algám.
Kezdődött a barna algával ,de ez hamar meg is szűnt kb 2-3 héttel indítás után ki is kopott.
Fonál alga volt a következő, az áramlás volt túl erős,az esőztetőt átraktam másik falra ez megoldotta a problémát.
Aztán jött a fekete ecset alga amivel nagyon megküzdöttem.Kb 8-9 hónap alatt sikerült legyőzni.
Próbáltam mindent több Co2 kevesebb Co2, több táp kevesebb táp, áramlás, világítás, mindent megvariáltam de nem sikerült.
A megoldást nekem a saját készítésű macro táp hozta.Excelbe kikísérleteztem egy receptet azzal most megszűnt.
Lehet, hogy most sikerült a világításomhoz és a Co2-hoz hozzáállítani a tápozást és ezért tűnt el.
Közbe volt még Rhizoclonium, de az jött és ment pár nap alatt, nem jöttem rá miért.
Most van egy kis zöld pontalga főleg a köveken,úgy tudom több foszfát az ellenszere,de most nem merem bolygatni a tápozást.Inkább együtt élek vele.
 
A diy világítás végtelenül egyszerű és olcsó, ellenben nem szép. :D
Egy G5-ös lámpatest amit konyhapult vagy más egyéb világításra használnak.Beletettem egy kb 10-12 cm átmérőjű félbevágott PVC csőbe.
A belsejét öntapadós fényes fóliával,kívül szintén öntapadós márványutánzatú fóliával fedtem le.
IMG_7890 by Árpád Horváth, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére