• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Elsö high techem, 500 literben

Woctrax

Kertész szaki
Már rég jártam köztetek...

Elöször talán a szüröanyag kísérleteimmel, és saját szüröanyag tervemmel vívtam ki magamnak érdeklödést a fórumozók között.

Ezek most parkolópályán vannak, de végre van idöm, keretem újra növényezni...

És elöször a high tech - (talán high light) vonalon. :) :)

Sikerült ebayen belicitálnom egy akit, amihez igen komoly felszerelés van, bár az üvege ereszt, de lehet nem is marad az a kialakítás... bár szexi lenne 500 literes majdnem kocka sarokakiban növényest indítani, de ez majd az újraragasztás sikerességétöl fog függeni...

Légyeg, hogy egy precíz némethez mérten az aki full automatizált, napfényeffektes ledes világítással, külsö szürökkel (2 éves JBL), nagynomású CO2 rendszerrel, igen masszív és praktikus saját tervezésü bútorzattal bír, ami minden létezö kábelt, csövet a bútorzaton keresztül képes az akiba, szekrényben lévö elszotóba vezetni...

Ilyen alapra remélem sikerül méltó növényest felépítenem.

Ennyit ízelítönek, majd még szórok képeket az akiról régi állapotában.

A startot februárra tervezem, addig tesztek talaj és deko kiválasztás van soron...ekkora méretben kissé ismeretlen terepen semmit sem akarok elhamarkodni :)
 
Elég pöpec a felszerelésed!
A fényről mondasz valamit? Valamint az elképzelésről?
 
Elég pöpec a felszerelésed!
A fényről mondasz valamit? Valamint az elképzelésről?

Az egyik, az alkonyateffektes a következő gyártótól van:

Home

A másik pedig Eheim.

Többet, ha kézhez vettem a szettet, még el kell érte mennem és 450 km-re van tőlem az aki. --> ROAD TRIP ;)
 
Tervem a pontos kialakításra még nincs.

Eddigi ötleteim:
  • ajzatnak Amazoniát tervezek
  • fentről gyökérként benyúló fatörzs(ek)et
  • talán egy lépcsős vagy szigetes rész is helyet kap majd benne
  • növényzetre pontos tervem nincs, gondolatban már létezik A, B, C... variáció, majd 1-2-t felteszek megvitatásra ;)

Halaknak valami standard, akvárium alakjához és magasságához illó párosításra gondoltam:

  • algázni: Epalzeorynchus Siamensis
  • első körben, rajhalnak: Paracheirodon axelrodi 100+
  • legvégül: Symphysodon discus (szín még kérdéses, fél-egy év üzem után) 6-8 db
Hirtelen ennyi, a többi még alakul ;)
 
Back
Oldal tetejére