• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Erdő az asztalon

bbalint01

Kertész szaki
Sziasztok!

Ebben a naplóban a kis floráriumomat szeretném bemutatni, ami itt figyel mellettem az asztalon.

Először pár kép az 1 napos állapotról:

Erdő az asztalon 1 by bbalint01, on Flickr

Erdő az asztalon 3 by bbalint01, on Flickr

Erdő az asztalon 4 by bbalint01, on Flickr

Az akvárium:
45x30x30cm, 40 liter, GA-s sima üvegből.

Aljzat:
Alul agyaggolyók, pár deka maradék orchideaföld, majd sima virágföld.

A növények:
- Valamilyen páfrány, kertészetben vettem
- Karácsony moha
- Erdei mohák
- Montecarlo "gyep"
- Ludwigia repens sp. rubin
- Kétféle crypto-ból egy-egy tő
- Az átmeneti kövön fissidens, kíváncsi vagyok, mit bír.
- Pár hajtás Microsorum Pteropus Petite a fára téve, ez is kísérleti jelleggel.

Állatokat nem terveztem bele (meg a család hölgytagjai sem egyeznének bele :D).

A lámpa felette 2x24W, kicsit túllóg, azzal trükközni kell, szeretném később lecserélni valamilyen csíptetősre.

Az elrendezés nagyjából végleges, a páfrányt ki kellett emelnem, mert elvileg nem szereti a pangó vizet, remélem megmarad. Látszik a mohák és a montecarlo között egy üres sáv, oda egyelőre nem jutott növény. A kő kísérleti jelleggel van csak bent, nem akarom hosszú távon ott hagyni, illetve nem ezt. Később még szeretnék néhány dekoratív követ az előtérbe és a ludwigiák elé.

Egyelőre folpack fóliával le van takarva, fokozatosan szeretném leszedni róla.

Ha van ötletetek, légyszi javasoljatok még növényt, ami jól mutatna, és megtörné az egyhangú gyepet, viszont nem nő nagyra. Valamilyen fűcsomó-szerű tetszene. Szerintem majd a mohákat is megvariálom valahogy. A fára is kentem mohapépet :)

Még valami: benzinkúton vett ioncserélt vízzel spriccelem, és némi vízkőfolt van az üvegen. Okozhat ilyet az ioncserélt víz?
 
Utoljára módosított:
Elvileg az ioncseréltből semmi nem válhat ki...
Jól néz ki elsőre. Kíváncsian várom hova fejlődik :)
 
Miféle az a szép fa?
Mivel a fa tövébe helyezett moha (ez lesz az erdei moha ha jól nézem) nem nő magasra, az üres sávot is berendezheted mohával. Kőre, ágra egyaránt izgalmas lehet.
 
Miféle az a szép fa?
Mivel a fa tövébe helyezett moha (ez lesz az erdei moha ha jól nézem) nem nő magasra, az üres sávot is berendezheted mohával. Kőre, ágra egyaránt izgalmas lehet.


Az két darab red moor összekötözve, csak egy évet volt már akváriumban, attól ilyen rusztikus.
 
Sziasztok!

Ebben a naplóban a kis floráriumomat szeretném bemutatni, ami itt figyel mellettem az asztalon.

Először pár kép az 1 napos állapotról: Az ioncserélt víz biztosan nem okoz vízkövet mert én azt használok sőt semmi nyoma a vízcseréknél a vízkőnek! Nekem nagyon bevált!
Erdő az asztalon 1 by bbalint01, on Flickr

Erdő az asztalon 3 by bbalint01, on Flickr

Erdő az asztalon 4 by bbalint01, on Flickr

Az akvárium:
45x30x30cm, 40 liter, GA-s sima üvegből.

Aljzat:
Alul agyaggolyók, pár deka maradék orchideaföld, majd sima virágföld.

A növények:
- Valamilyen páfrány, kertészetben vettem
- Karácsony moha
- Erdei mohák
- Montecarlo "gyep"
- Ludwigia repens sp. rubin
- Kétféle crypto-ból egy-egy tő
- Az átmeneti kövön fissidens, kíváncsi vagyok, mit bír.
- Pár hajtás Microsorum Pteropus Petite a fára téve, ez is kísérleti jelleggel.

Állatokat nem terveztem bele (meg a család hölgytagjai sem egyeznének bele :D).

A lámpa felette 2x24W, kicsit túllóg, azzal trükközni kell, szeretném később lecserélni valamilyen csíptetősre.

Az elrendezés nagyjából végleges, a páfrányt ki kellett emelnem, mert elvileg nem szereti a pangó vizet, remélem megmarad. Látszik a mohák és a montecarlo között egy üres sáv, oda egyelőre nem jutott növény. A kő kísérleti jelleggel van csak bent, nem akarom hosszú távon ott hagyni, illetve nem ezt. Később még szeretnék néhány dekoratív követ az előtérbe és a ludwigiák elé.

Egyelőre folpack fóliával le van takarva, fokozatosan szeretném leszedni róla.

Ha van ötletetek, légyszi javasoljatok még növényt, ami jól mutatna, és megtörné az egyhangú gyepet, viszont nem nő nagyra. Valamilyen fűcsomó-szerű tetszene. Szerintem majd a mohákat is megvariálom valahogy. A fára is kentem mohapépet :)

Még valami: benzinkúton vett ioncserélt vízzel spriccelem, és némi vízkőfolt van az üvegen. Okozhat ilyet az ioncserélt víz?
 
Nos, a virágföld berohadt, így kicseréltem az egészet Amazoniára, és került alá JBL táptalaj. A páfrányt kivettem sajnos, mert nem bírta a klímát, illetve bekerült jó pár nyesedék növény a GA Rescape növény kukából :)

Így néz ki most:
Rescape by bbalint01, on Flickr

Sok növénynek van sárguló része, eléggé megviselte őket az átrendezés, de szinte mindegyiknek jönnek új hajtásai.

Felette a DIY LED lámpám virít immár, 4x24 db 5630-as LED-del.
 
A tavacska nem hiszem hogy működni fog. Szerintem azzal lesznek még gondjaid, be fog rohadni, algásodni. Rendszeresen cserélgeted a vizet akkor talán müxik de akkor meg csak a macera van vele.
 
A tavacska nem hiszem hogy működni fog. Szerintem azzal lesznek még gondjaid, be fog rohadni, algásodni. Rendszeresen cserélgeted a vizet akkor talán müxik de akkor meg csak a macera van vele.


Egy kicsit én is tartok ettől, már mintha kezdené is. Az segíthet vajon, ha bacikultúrát csepegtetek bele?
 
Egy kicsit én is tartok ettől, már mintha kezdené is. Az segíthet vajon, ha bacikultúrát csepegtetek bele?
Szeintem nem sokat,mert egy idő után mozgás hiányában eléggé oxigén szegény lesz és ez nem túl jó.:)
 
Egy kis szökőkúttal, csobogóval lehet elérnél valamit, amit az aljzatba dugsz, hogy forgassa és kicsit szűrje láthatatlanul...csak egy ötlet...;)
 
kicseréltem az egészet Amazoniára, és került alá JBL táptalaj
Egy kis szökőkúttal, csobogóval lehet elérnél valamit, amit az aljzatba dugsz, hogy forgassa és kicsit szűrje láthatatlanul...csak egy ötlet...;)
A táptalaj kimosódás viszont szintén alga bummot szokott összehozni ha jól tévedek...
Ami azt illeti, wabi próbálkozásom nekem is van jelenleg, bár még nem naplóztam és az akváriumvíz, amivel a talaj fölé kb fél-egy centire feltöltöttem nem csinál semmit.
Igaz, csak az ablakon bejövő fényt kapja egyelőre, nem nagyon szellőztetem (3-4-5 naponta kicsit azért matatok benne pár perc erejéig:)) és kb két hete raktam össze. Eddig nem durrant be, ezért azt mondom, nem esélytelen, de a kétheti "tapasztalat" még nem sok minden.
Ha már mozgatni/frissíteni akarnám a vizet, inkább egy legkisebb teljesítményű levegőpumpa+porlasztó kombóra szavaznék.
 
Kezdenek beindulni a növények, lett egy Canon EOS 650D gépem, meg öcsémtől kölcsönbe egy objektív, így aztán készítettem pár képet :)

Először is, a tavat megszüntettem, feltöltöttem. Semmiképp nem akarok most vízforgatást, tehát együtt kell élnem a viszonylag sík domborzattal. Azt csinálom, hogy annyira töltöm akváriumvízzel, hogy kb fél-egy centire lepje el a legalacsonyabb pontot. Ha a víz leapad annyira, hogy ez is szárazra kerül, akkor kap új feltöltést. Közben naponta többször permetezés RO vízzel.

A Ludwigia Repens Rubin gyönyörű vörös, többször metszeni kellett. A Ranunculus Inundatus magára talált és jönnek az új indák levelekkel, szintúgy az Ammania sp. Bonsai és a Myriophyllum Matogrossense is. A Hottonia Palustris egész komoly területet foglal már magának. Ééés, virágzik a Limnophila Hippuridoides! (y)
Azt látom, hogy a Montecarlo és a HC még nem annyira indult be, de HC-ből elég kevés van, és viszontagságos volt a sorsuk eddig (a kis "tavacska" alján voltak), a Montecarlo pedig nagyrészt nyesedékként érkezett, alig gyökérrel, tehát a fejlődés valószínűleg eddig a föld alatt történt.
Kicsit félek a Hydrocotyle Tripartita Japan-tól, már nem tudom megszámolni sem az új hajtásait... Nagy harc lesz az aljnövényzetek között :nailbiting:
Van még egy fűféle, nem tudom hogy Acicularis vagy Parvula, de az is növöget szépen. Hogy lehet ezt könnyen kideríteni? Ezt is hulladékként szereztem, nem tudom hogy melyik faj. A Bacopa Monnieri viszont nem annyira tetszik, össze-vissza görbül, nem szép :confused:

És akkor néhány kép:
IMG_8304 by bbalint01, on Flickr

IMG_8305 by bbalint01, on Flickr

IMG_8308 by bbalint01, on Flickr

IMG_8309 by bbalint01, on Flickr

IMG_8307 by bbalint01, on Flickr

IMG_8310 by bbalint01, on Flickr


Ha van ötletetek, szeretnék tanácsot kérni, hogy a Bacopát mivel tudnám helyettesíteni? Valamilyen magasra növő, színes, ne adj' Isten virágzó növényt szeretnék.
Meg szeretném valahogy feldobni a jobb oldali előteret, mit javasoltok? Valami határozott kő esetleg? Elég lenne-e egy, vagy kettő-három kéne?

Köszi hogy elolvastátok! (y)
 
Eltelt egy hét, ideje feltennem pár új képet.

A Bacopa Monnieri kikerült, lett helyette a sarkokban Pogostemon Erectus és Stellata, valamint helyenként betűzdeltem némi Myriophyllum tuberculatum red-et, köszönhetően @Dino71 -nek. :)
Elég lassan indul be a Montecarlo és HC gyep, lehet hogy le fogja nyomni őket az Eleocharis Acicularis. Ami csalódás, hogy az Ammania sp. Bonsai nem felfelé nő, hanem oldalra tekereg. Meg általában minden növény oldalra terjeszkedik ahelyett, hogy felfelé nőne. :(
Nagyon beindult a Ranunculus Inundatus, egyre több helyen bukkannak fel a levelei.

És akkor a képek:
IMG_8557_resized by bbalint01, on Flickr

IMG_8554_resized by bbalint01, on Flickr

IMG_8552_resized by bbalint01, on Flickr

IMG_8551_resized by bbalint01, on Flickr
 
hát komolyan, asszony engedné, csinálnék egy ilyet is... ez bazijó!
addigis normál szárazföldi növényekkel rakom körbe magam :D
 
hát komolyan, asszony engedné, csinálnék egy ilyet is... ez bazijó!
addigis normál szárazföldi növényekkel rakom körbe magam :D
Végül is ezt is el lehet adni szárazföldinek :) Mutass neki pár képet, hátha megenyhül :D
 
Régen írtam ide, de most végre van időm és vannak fotók.

A legfontosabb, hogy a Tripartita Japan-t teljesen kiirtottam, olyan szinten burjánzott, hogy már 5 centi magasra nőtt a sarkában, és mindenfelé aggresszívan terjeszkedett. Másrészt, a bal oldalon kiszedtem a Ranunculus Inundatust, hogy több helye legyen a Pogostemon Stellata-nak, meg amúgy az is nőtt mint a gomba. Csak a jobb oldalon hagytam belőle.

Egyébként egészen bedúsult már minden, a képek egy erős nyírás előtti állapotot mutatnak. A Pogostemon Erectus eddig sajnos kevés fényt kapott a jobb hátsó sarokban, de talán majd most jobban beindul. És elég sok növény virágzik! :)

Megjegyzem, hogy a képek nem egy időben készültek.


16419010946_0b713812e0.jpgIMG_9507 by bbalint01, on Flickr

A Ranunculus Inundatus virágja (azóta levágtam, mert beleütközött a lámpába :) )
16257334598_403613285c.jpgIMG_9513 by bbalint01, on Flickr

16259095117_0677000ebd.jpgIMG_9521 by bbalint01, on Flickr

15822474854_ec55751287.jpgIMG_9524 by bbalint01, on Flickr

16259095527_3485284be0.jpgIMG_9514 by bbalint01, on Flickr

16419008566_6d4c5630a0.jpgIMG_9581 by bbalint01, on Flickr

Staurogyne Repens virágja:
15822473404_63f1fb6042.jpgIMG_9589 by bbalint01, on Flickr

Hydrocotyle Verticillata virágja:
16443231691_a033f3ff73.jpgIMG_9613 by bbalint01, on Flickr

Csak úgy:
16419007936_123e0936ce.jpgIMG_9595 by bbalint01, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére