• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fejenálló erdő, 20 liter, víz, akvárium, fény stb...2015

K.László

Főkertész
Sziasztok, bár még nagyon sok mindent kell beszerezzek az akvárium elindításához, leginkább benépesítéséhez, ennek ellenére gondoltam elindítok neki egy naplót.

Az első pillanat mikor elhatároztam, hogy elindítom a kis 20 literes akvát is az az volt amikor múlthéten rakosgattam a cuccokat találomra a kis üvegbe. Amikor ez a kép fogadott akkor keztem azon gondolkodni, hogy fel kéne tölteni vízzel.
22382654853_66fffb7f3d_c.jpg

A legelső probléma azonban az volt, hogy nincs hova tenni, tehát készíteni kellett neki egy álványt. Közben persze belebotlottam a minap 2 éjjeli lámpába az Obiban amit nem lehetett otthagyni.
22673415427_aae3d9c20e_c.jpg
22468982834_56cdb7c046_c.jpg
6000 kelvin darabja 4,5 W és 210 lumen, tehát ha jól számolom a kettő elég fény lesz a közepesen igényes növényeknek is. Egy dolgot nem fogok tudnicsinálni vele időkapcsolóval kapcsolni, mert érintő kapcsolós, cserébe viszont 3 fokozatban állítható a fényereje. :)

Aztán már csak egy szűrő kellett amit a szekrénybe tehetek. A szűrő egy vadi új közel 15 éves gyári csomagos csodaszép SACEM MARATHON 300 , ami 5 W felhasználásával 350 l/h val csinál vihart a kis aksiban. Polifómmal körberakva egészen csöndes. Most nagyából így állok. Pontosabban a demó tájat kikaptam belőle és üresen vízzel feltöltve tesztelem a technikát.
22468979244_ed24cc7426_c.jpg

A szekrény stílusát nyúltam az ADA-tól, mert amúgy is volt itthon elég homokszürke bútorlapom, amiből a nappali szekrényünk alsó ajtósora készült. :D
22673377538_8f33e3fd58_c.jpg

Ha majd beszereztem mindent ami az ültetéshez kell pl.: növények és talaj stb..., akkor ismét jelentkezem.:)
 
Abba ne hagyd! Szuper a scape!
Már napok óta be vagyok zsongva, abba biztos nem fogom hagyni!:) Lehetőségeimnek maximum az anyagi javak szabnak határt...:D, na meg a helyhiány, és a ....
Tehát csak rendetlen CO2 lesz, ami ugye nem rendes nagynyomású, hanem amolyan rendetlen élesztős, de úgygondolom ilyen kicsiben működni fog az is. Még a növényekről fogalmam sincs, de körbenézek a környékbeli akvarista boltokban és, ha minden kötél szakad akkor elmegyek és jól megnézem a GA-t mert ott még nem voltam úgyse.:)
 
Szerintem nagyon megérdemelne üveg ki- és befolyókat, valamint átlátszó csövezést. Kár lenne, ha egy ütős scape ezen csúszna el.
Erre is van költséghatékony megoldás, nekem az 50 literesben ilyen Easy Aqua folyók vannak: Easy Aqua üveg kifolyó cső - lily pipe - 13mm (nyomó oldali) 5 990,00 Ft Green Aqua

Most hirtelen Jopet Hard Beginningjét hoznám példaképpen, hogy mennyivel mássabb átlátszó ki-befolyóval és csövezéssel:
https://lh3.googleusercontent.com/-...AAAAAAAs4/sdjTGtCAkdk/s1152-Ic42/untitled.jpg
 
Szerintem nagyon megérdemelne üveg ki- és befolyókat, valamint átlátszó csövezést. Kár lenne, ha egy ütős scape ezen csúszna el.
Erre is van költséghatékony megoldás, nekem az 50 literesben ilyen Easy Aqua folyók vannak: Easy Aqua üveg kifolyó cső - lily pipe - 13mm (nyomó oldali) 5 990,00 Ft Green Aqua

Most hirtelen Jopet Hard Beginningjét hoznám példaképpen, hogy mennyivel mássabb átlátszó ki-befolyóval és csövezéssel:
https://lh3.googleusercontent.com/-...AAAAAAAs4/sdjTGtCAkdk/s1152-Ic42/untitled.jpg
Szia!
Tudomén azt, és gondolkozom is rajta, valószínűleg DIY cucc lesz előbb utóbb, valamilyen víztiszta műanyagból. Itt a fórumon is sokat olvastam már ilyenekről. Először azonban szeretném a növényvilágot és persze némi állati lakosságot is betelepíteni. Indulásnak nekem még egyenlőre tetszik is az alig 15 éves gyári külsőszűrőhöz való. ;) Köszönöm a tippet mindenesetre, ha lesz rá módom akkor élni is fogok a dologgal!
 
6000 kelvin darabja 4,5 W és 210 lumen, tehát ha jól számolom a kettő elég fény lesz a közepesen igényes növényeknek is. Egy dolgot nem fogok tudnicsinálni vele időkapcsolóval kapcsolni, mert érintő kapcsolós, cserébe viszont 3 fokozatban állítható a fényereje.
Üdv !
Mennyibe fáj egy ilyen lámpa ?
 
Üdv !
Mennyibe fáj egy ilyen lámpa ?
Szia azt hiszem 4990ft. A párom látta meg és tetszett a designje, alúl ami a képeken nem látszik egy ugyanakkora gyűrű van mint a világítótest amit látsz, azon van az érintőkapcsoló. Megpróbáltam neked megkeresni a honlapjukon de persze "csak" a sajátmárkás termékük nincs fent!
 
Nekem van egy ilyen itthon elfekfőbe
Köszönöm a lehetőséget!:) Az a helyzet, hogy ennek a régi szűrőnek 16-os csöve van, és egyenlőre nem szeretném lecserélni a csöveket, még 1-2-3 hónapig biztosan nem. Először az élővilág kialakítása a cél.
 
Történtek változások a tegnapi napon. Az itthonlévő kavicsokat összekeverve, ezek alá táptalajt téve, néhány növénnyel, felengedtem vízzel. Íme:

A növények között: Anubias nana, Rotala (-féle???), Cryptocoryne parva, Micranthemum micranthemoides (elvileg) és mégvalami.
A növényzet még cserélődhet, no meg még dúsúlhat is. Még valami mohát kipróbálnék...
 
Történtek változások a tegnapi napon. Az itthonlévő kavicsokat összekeverve, ezek alá táptalajt téve, néhány növénnyel, felengedtem vízzel. Íme:

A növények között: Anubias nana, Rotala (-féle???), Cryptocoryne parva, Micranthemum micranthemoides (elvileg) és mégvalami.
A növényzet még cserélődhet, no meg még dúsúlhat is. Még valami mohát kipróbálnék...
Meglepődtem, amikor megláttam a kavicsokat. A legelső képeden látható talajközeg - ami gondolom csak a hardscape kialakításáig játszott szerepet - színe szerintem sokkal jobban megy az akváriumhoz. Nekem az első képen szereplő terv jobban tetszik, mint a kavicsos-növényes verzió:) azért kíváncsian várom, hogy hova fejlődik az akvárium/napló:)
 
Meglepődtem, amikor megláttam a kavicsokat. A legelső képeden látható talajközeg - ami gondolom csak a hardscape kialakításáig játszott szerepet - színe szerintem sokkal jobban megy az akváriumhoz. Nekem az első képen szereplő terv jobban tetszik, mint a kavicsos-növényes verzió:) azért kíváncsian várom, hogy hova fejlődik az akvárium/napló:)
Szia!
Köszi a véleményt! Én is reménykedek benne, hogy az elől lévő növényzet gyoran benövi a talajt. A kavics a low budget miatt került bel, az volt itthon. Cserébe viszont nem tudom eldönteni, hogy engem zavar-e ez a fehér talaj, olyan sötétnek tűnt a barna talajjal, így most túl világos - de majdcsak benövi a növényzet :D.
 
hát, megmondom öszintén, számomra nagyon zavaró, hogy majdnem 30%-a az akváriumnak a talaj, érdemes lenne akár használt vagy maradékot keresni, sokat számítana
 
hát, megmondom öszintén, számomra nagyon zavaró, hogy majdnem 30%-a az akváriumnak a talaj, érdemes lenne akár használt vagy maradékot keresni, sokat számítana
Élőben nem ennyire dúrva a dolog de így is 5 centi a vastagsága a jobb oldalt valóban van benne egy kis emelés...
 
Back
Oldal tetejére