• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fénycsövek tipusai, jellemzői, összehasonlítás

Akkor ilyenek pl. feleslegesek?
- T5 HO FQ 24W/880 Skywhite 8000K
- T5 HO F 24W/827 extra warm white
- T5 HO FQ 24W/865 day light 6500 K
 
Sziasztok,
ATI Sun Power T5 - 4x24W függesztett dimmelhető lámpa - 61cm lámpába milyen fénycsövet ajánlanátok? :)
 
Tudom fárasztó vagyok és többet kérdezek mint egy óvodás. :)
Nem igazodok ki a fénycsövek között.
Szeretnék még egy fényforrást a meglévő mellé,vagy azt lecserélve venni egy másikat.
A gondom ott van, hogy mindenhol le van írva , hogy a T8-as fénycsövek energiapocsékolók és a T5-ös társaik sokkal jobb watt/lumen értékkel rendelkeznek.
Tehát evidens hogy olyan kellene ami T5-ös fénycsövet fogad. Vagy még se?
Most már rutinos vagyok,csak olyan fényforrást veszek amihez olcsó a fénycső. Bő egy éve power compakttal kezdtem a régi medencém.
36 watt 2800 lumen. Állítólag a fényhasznosítása a vetekszik a T5-ös csövekkel!
Már itt sem stimmel a dolog a T8-as fénycsövek ami sima 6500K színhőmérsékletű azonos fogyasztással 3400 lument tud ellenben a power compakttal ami 2800. Akkor miért jobb?
Akkor jön a T8 vs T5 .
A fényhasznosítás minkét fénycsőnél elég jó,bármelyik méretnél 80- 90 Lumen /watt.

Tudom sokan spec. fénycsövet használtok, de sokan csak mezei 6500K színhőmérséklet használnak. / a fórumokban sokszor látom ezt az ajánlást/
A végére tehát a kérdés.
Továbbra is fent áll az a tézis, hogy a a fénycsövek közül a T5-ös csöveknek jobbak fényhasznosításba mint a T8-as testvéreiknek?
 
Van itthon többféle világításom T5-ös 2X54 wattos, T8 2x30 wattos is. Nem tudom valaki megmérte e már ezeknek a fényforrások energiaigényét.
A T8 as 30 wattos fénycsövek kivétel nélkül többet fogyasztanak mint ami rájuk van írva,35-38 wattot,óránként./ Osram 4000k, Resun növényes csővel,Plant White csöveket mértem/
Viszont nemrég vettem egy Odyssea Dual 2X54w lámpát és meglepődve tapasztaltam, hogy "csak" 40 wattot fogyasztanak/cső, összesen 80 watt az óránkénti fogyasztása.
28 wattal kevesebbet mint a gyárilag megadott érték! :jawdrop:

Más mért fogyasztási értéket T5-T8-as csöveknél? Ez normális dolog?
Mert így azért egész más a watt/lumen arányuk.

A 2x30 wattos T8-as fénycső 72 wattot fogyaszt 4800 lumen

A 2X54 wattos T5-as fénycső 80 watt fogyasztás mellett 8400 lumen fényáramot biztosít.

A 1X 36 wattos Power kompakt fénycső 40 wattot vesz fel konnektorból és 2900 lument biztosít. /ezt is mértem anno/
 
Ehhez nem értek, de ha valami 54 wattal működik akkor ugyanannyi fényerőt ad ha csak 40-et vesz fel?
 
Akkor a termék hibás vagy nem? Egy hete vettem a Odyssea Dual 2X54W lámpát és ez bizony 80 wattot fogyaszt a 108 watt helyett.
Azért vettem, mert nekem szükséges a 8400 lumen fényáram. A fogyasztást tudom mérni de a fényáramot nem....

Gondolom érted, mi a problémám! :)
 
Akkor a termék hibás vagy nem? Egy hete vettem a Odyssea Dual 2X54W lámpát és ez bizony 80 wattot fogyaszt a 108 watt helyett.
Azért vettem, mert nekem szükséges a 8400 lumen fényáram. A fogyasztást tudom mérni de a fényáramot nem....

Gondolom érted, mi a problémám! :)

Tudvalevő, hogy a Quad lámpák elektronikája nem egy világbajnok, sőt...Simán lehet, hogy nem tudja hozni a gyárilag ráírt értékeket. Valószínű, hogy nem hibás a lámpa, csak "ennyit tud".
A másik dolog, hogy a fénycsöveknél is hasonló a helyzet, ha 4200lm fényáram van megadva értéknek csövenként, és ha van belőle kettő, attól még nem lesz 8400lm fényerőd, mivel az a 360 fokban sugárzott érték. Ezt nagyban befolyásolja, hogy milyen reflektor van a lámpában, milyen minőségű az elektronika, stb ... A Quad lámpákban a refi se valami jó minőség, a két 54W-os fénycső max fényereje 4-5000lm-nél nem lesz több.
 
Az sem mindegy, hogy hidegen, langyosan vagy 1 óra használat után melegen méred a fogyasztást.
Én anno lemértem az ATI lámpám 2X39 Watt T5 körét és meglepődtem. Az ATI lámpának elektronikus előtétje van és nem gyújtópatronos.
Bekapcsolásnál kevesebb volt a fogyasztás, mint a névleges. Aztán meredeken szaladt felfele, bőven a névleges fölé ment. Fél óra után elkezdett csökkenni és egy óra után már a névleges alatt volt.

Akkor most rossz a lámpa? Dehogy. A fényerőn ebből semmit sem lehetett észrevenni.
 
Az sem mindegy, hogy hidegen, langyosan vagy 1 óra használat után melegen méred a fogyasztást.
Én anno lemértem az ATI lámpám 2X39 Watt T5 körét és meglepődtem. Az ATI lámpának elektronikus előtétje van és nem gyújtópatronos.
Bekapcsolásnál kevesebb volt a fogyasztás, mint a névleges. Aztán meredeken szaladt felfele, bőven a névleges fölé ment. Fél óra után elkezdett csökkenni és egy óra után már a névleges alatt volt.

Akkor most rossz a lámpa? Dehogy. A fényerőn ebből semmit sem lehetett észrevenni.

Több órányi használat után is megnéztem,és a fogyasztás ugyanúgy 80 watt.

A fényerőt lehet mérni valahogy vagy csak speciális műszerekkel, vagy két ugyanolyan lámpa fényerejének az összehasonlításával?

Ráadásul így, hogy nem pontos a fogyasztás akkor valszeg a fényáram se,így kísérletezhetek, hogy mennyi ideig kell világítani.
Azért nem mindegy, hogy 8000 lumen vagy csak 5000 a fényáram.
 
Ez egy ilyen játék. Ki kell tapasztalni, hogy lesz megfelelő a növények számára.
Ja és a gyári csöveket cseréld ki újra. ;)
 
Nagy,sügeres medencém van,a növény nem sok van benne,nem eszik meg csak kihúzzák gyökerestől,mert az csak úgy jó,duhajbarmok! ! :)

A csövek sem gyáriak,mert ahol vettem már kicserélgették belőlük,a vevő igényei szerint így szinte mindbe korallos+növényes cső volt már csak.
Így én kértem bele két 6500K-s fénycsövet,de nem is bántam meg mert kitudtam próbálni az ATI Blue plusz 54 wattos csövét,és ha ilyen tengeris csövet adtak volna akkor azt egyből kukázni kellett volna.
Pedig nagyon rá akartak beszélni a boltba,hogy a sügeres medence fölé is szokták vinni,6500k színhőmérsékletűvel kombinálva.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,

Az ati lámpámba osram fénycsöveket szeretnék bele rakni. Osramból 24w-ból van 4 féle szinte csak lumen értékben térnek el. Arra kell figyelni?
 
Nagy,sügeres medencém van,a növény nem sok van benne,nem eszik meg csak kihúzzák gyökerestől,mert az csak úgy jó,duhajbarmok! ! :)

A csövek sem gyáriak,mert ahol vettem már kicserélgették belőlük,a vevő igényei szerint így szinte mindbe korallos+növényes cső volt már csak.
Így én kértem bele két 6500K-s fénycsövet,de nem is bántam meg mert kitudtam próbálni az ATI Blue plusz 54 wattos csövét,és ha ilyen tengeris csövet adtak volna akkor azt egyből kukázni kellett volna.
Pedig nagyon rá akartak beszélni a boltba,hogy a sügeres medence fölé is szokták vinni,6500k színhőmérsékletűvel kombinálva.
Tengeris aksira tértem át, de még a növényes is megvan. A növényes akváriumot megtoltam tengeris (10000K és 13000K) csövekkel. Csodálatos. Sokkal szebb színű minden. Persze csak néhány percig gyönyörködtem benne, de nagyon jól nézett ki. Hosszú távon biztos lennének gondok.
 
Back
Oldal tetejére