• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Filterless shrimp land

bundibacsi

Kertész szaki
Sziasztok!

Mostanában elég szépen petésedtek a nagy tankban a nőstény RC-k ezért berendeztem egy garnéla neveldét a kicsiknek és a kismamáknak.Mivel több helyen olvastam és halottam szűrő nélküli garnéla neveldékről,hordóban tartott garnélákról,ezért belevágtam egy merész projektbe.Azért merész mert az akvárium nem tartalmaz külön szűrőt.:wideyed:Az egyetlen technika a világítás,ami 3ledszalag csíkból áll,tehát nem kell komoly dolgokra gondolni.Maga az akvárium 25*25*30-as,aljzatnak pedig manado-t kapott.Növények terén még elég gyenge,pár szál nyírásból maradt növény és egy mohacsomó díszíti.A nagy akvából leszívott vízzel indítottam,a szűrőhiány miatt,eddig minden rendben van,de napi szinten ellenőrzöm a vizet.Indulásnál megjelent pár planária,de már nem láttam őket pár napja.Azt azért kiemelném,hogy senki ne próbálja ki otthon,még én is kísérleti fázisban vagyok,várom a bacik és a garnélák szaporodását..:cool:

Méret:25*25*30
Szürő:nincs
Világítás:ledszalag
Aljzat:manado
Tápozás:ide?




IMG_02267.jpg

IMG_02266.jpg

IMG_0267.jpg[img]
 
Kb. 1hónapja üzemel a garnéla nevelde.Hiába indítottam beállt vízzel volt egy nitrit csúcs,de leküzdöttem és már pár napja nem mérhető nitrit a vízben,a nitrát is meglepően alacsony.Pár planária mégis előbukkant,de nem zavarnak.Minden szépen halad,a garnélák élénkek és vidáman szaporodnak.Kíváncsi vagyok meddig tudom fenntartani ilyen körülmények között.
 
Back
Oldal tetejére