• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

@Etele Egyszer nekem is előjött szinte a semmiből miközben semmin sem változtattam. Kipróbáltam pár dolgot nem működött.Az általad említett szert ajánlották,viszont az adagolás az általam vett cucc dobozán pont 2x annyi volt mint a mostaniak dobozán.Úgy hogy én a mostaniakon megadott adag dupláját használom,ha tré van, 4 hétig.Nagyon hatásos legfőképpen az ecseteknél de a fonalat is vitte.El nem tűnt de megállt a hajtás és ilyen gömb moha féle pamaccsá alakult amit simán kidobtam.És úgy gondolom,hogy fontos a két hetenti fél adagos emlékeztető. Ettől az ok ugye nincs megszüntetve de hol is az ok???Mert ugye sok a tényező de még is minden stimmel.Valahogy úgy vettem észre már esélye sincs.Újraindított kis 50-es nano 2.-3. hetesen csupa ecset lett meg szakálka 2 hét és nyoma sincs.Nagyon élőlény barát.
 
Jaja tolom, és dupla adagolásban mint ami a flakonon van (szerintem az nyomdahiba, a honlapokon mindenhol dupla dózis van).

Nem 4, hanem 5 hétig tolom, meglátjuk.

Tápot (4 nyomás micmac/nap), világitási időt tökig visszavettem (5 óra/nap), CO2 maxon megy, lámpákat felemeltem amennyire tudtam... ha ez sem segít, felhergelem magam és szétborítom az egész scape-et, rohadjon meg. :D
 
Jaja tolom, és dupla adagolásban mint ami a flakonon van (szerintem az nyomdahiba, a honlapokon mindenhol dupla dózis van).

Nem 4, hanem 5 hétig tolom, meglátjuk.

Tápot (4 nyomás micmac/nap), világitási időt tökig visszavettem (5 óra/nap), CO2 maxon megy, lámpákat felemeltem amennyire tudtam... ha ez sem segít, felhergelem magam és szétborítom az egész scape-et, rohadjon meg. :D
NEEEE!
Megoldódik.Működni fog,és nagyon kár lenne érte.
 
Sziasztok!

Egy kis tanácsot szeretnék kérni.
Lassan 2 hete indítottam az új akváriumot. Most már csak hetente 2 vízcsere van, kb. 40%.
Pár napja észrevettem, hogy (valószínű) fonalalga képződött itt-ott...
Az akvárium 112 literes, 4 x 24 w T5 fény, citromsavas CO2, szűrést pedig a Tetra EX1200 Plus végzi.
A tápozás mennyiségét lehet, hogy elrontottam. GA tápokat használok, az első héten ment mindegyikből 7-7 ml. Aztán a második héttől visszavettem a macrot 3 ml-re. Az elején is és most is folyamatosan nézem a PO4 szintet, viszont szinte alig, de inkább egyáltalán nem mérhető. Nyomtam is bele a Seachem Phosphorus-t. Nos, úgy gondolom, hogy itt a tápozás-fény egyensúllyal valami nem stimmel. Tudnátok segíteni, hogy mit kezdjek ezzel a csúnya algával? Van olyan "aranyszabály", ami a tápozást illeti?
A növények feltűnően gyorsan nőnek.
Csatolok egy képet, ezt most csináltam, itt valamennyire látszódik a barnás elszíneződés...

DSC_1982.JPG DSC_1981.JPG
 
[...] Lassan 2 hete indítottam az új akváriumot. [...]
Pár napja észrevettem, hogy (valószínű) fonalalga képződött itt-ott... [...]
Meresztem a szemeimet, de én fonalat nem látok. Inkább barna alga lesz, ami a friss akváriumnál eljött. Idővel eltűnik magától, amint stabilabb lesz az akvárium. Clithon-fajok (csiga) nagyon szeretik, ha zavar a látvány. (y)

A foszfát szintet önmagában nincs értelme mérni (szerintem), inkább nitrát és kálium mellett, hogy láthasd az arányukat egymáshoz képest.

Miért kellett visszavenni a tápot?
 

Igen-igen... közben, ahogy egyre többet olvasok utána, már körvonalazódni látszik, hogy ez tényleg barna alga lesz. Igazából onnan jött a gyanú a fonalra, hogy sok helyen látszik, mintha fonalak "ringatóznának" a talaj felett... :)


Miért kellett visszavenni a tápot?

Tulajdonképpen nem kellett, inkább többek tanácsára vettem vissza a Macrot. Olyan infókat kaptam, hogy az első időkben jóval nagyobb szükség van a Micro tápanyagokra, így azt kell "tolni".. Talán akkor ez az infó nem éppen használható?
 
Tulajdonképpen nem kellett, inkább többek tanácsára vettem vissza a Macrot. Olyan infókat kaptam, hogy az első időkben jóval nagyobb szükség van a Micro tápanyagokra, így azt kell "tolni".. Talán akkor ez az infó nem éppen használható?

Azt nem írtad, hogy mennyi ideig világítasz.
Ha eddig nőttek/nőnek a növények az eredeti tápozással, ne változtass rajta (szerintem). Még élőlények nincsenek(?) az akváriumban, neked kell adni nitrátot és foszfátot. Majd ha lesznek halak-garnélák, ők ezt biztosítják és akkor majd csak ki kell egészítened.
 
Tulajdonképpen nem kellett, inkább többek tanácsára vettem vissza a Macrot. Olyan infókat kaptam, hogy az első időkben jóval nagyobb szükség van a Micro tápanyagokra, így azt kell "tolni".. Talán akkor ez az infó nem éppen használható?

Az a baj, hogy ahány táp annyi módszer.

Ha már van CO2 az akváriumodban és ilyen sok fény, akkor ne a lowtech ajánlásokkal foglalkozz, mert az nem ilyen üzemeltetésről szól. Ezért vagy itt a fórumon, mert CO2-es sok fényes akváriumod van.
Told neki a tápot és mivel a második héten vagy mehetnek bele az algaevők.

A fotok alapján a parvula levelet vált. A HC viszont picit küszködik. Kevés a CO2 vagy meleg a vized. Utóbbit ha 25 foknál magasabb hűteni kell. A CO2 viszont keveredjen le az aljzatra rendesen különben a HC megköszöni a meghívást és elmegy :)

ui: foszfáttal ne foglalkozz.
 
Sziasztok! Van egy kb. 1,5 hónapos 82 literes tankom. Egy Sera 130-as külső szűrővel. (ami igen kevés lehet). Nagy nyomású CO2, mikro és makro tápozás mellett. A közel 87 W világítás soknak bizonyult a szűrő teljesítménye mellett, ezért jelenleg 54 W világít. A problémám viszont nem oldódott meg így sem. A zöld szőr alga szinte minden növény levelén jelen van. Ahogy nő a növény, az új hajtásokat 2-3 napon belül utol éri az alga. Jelenlegi paramétereim: 2/3 ozmo és 1/3 csapvíz, nitrát 10ppm, foszfát 0,5ppm, CO2 20-30ppm, vas 0,25ppm, ph 6,8-7. Tanácstalan vagyok a kérdésben, hogy mit tegyek, mivel egy mókus keréknek tűnik a a dolog. Talán a szűrés az egyetlen probléma, nem igazán tudok másra gondolni. Köszönök előre is minden építő jellegű gondolatot.
 
Tehát akkor ennyit változott volna ~2 év alatt?

Erre is arra is van példa. És eMZé akváriumai azt mutatják jól szuperál. - nála mondjuk mindig brutál fény volt.

A boltban csak akkor adunk foszfátot, ha a növények láthatóan reagálnak rá.
Sosem mérjük. Csak mint a jó szakácsok.... Egy csipettel alkalmanként.
 
Tehát akkor ennyit változott volna ~2 év alatt?
Annyit módosítanék a korábbi állításomon, hogy max. 1 ppm legyen a foszfát szint, annál semmiképp ne legyen több. Nekem egyszer sikerült túltolni véletlenül és jópár halam bánta. Olyan 2-2,5 ppm körül lehetett.
Ami még lényges, hogy nem kell mindenképpen az 1 ppm-en erőlködni. Az is elég, ha csak kevés poszfát van a vízben. A lényeg, hogy mindig legyen valamennyi, mert egyrészt kell a növényeknek, másrészt az algákra is hatással van(szerencsére negatív).
 
Sziasztok! Van egy kb. 1,5 hónapos 82 literes tankom. Egy Sera 130-as külső szűrővel. (ami igen kevés lehet). Nagy nyomású CO2, mikro és makro tápozás mellett. A közel 87 W világítás soknak bizonyult a szűrő teljesítménye mellett, ezért jelenleg 54 W világít. A problémám viszont nem oldódott meg így sem. A zöld szőr alga szinte minden növény levelén jelen van. Ahogy nő a növény, az új hajtásokat 2-3 napon belül utol éri az alga. Jelenlegi paramétereim: 2/3 ozmo és 1/3 csapvíz, nitrát 10ppm, foszfát 0,5ppm, CO2 20-30ppm, vas 0,25ppm, ph 6,8-7. Tanácstalan vagyok a kérdésben, hogy mit tegyek, mivel egy mókus keréknek tűnik a a dolog. Talán a szűrés az egyetlen probléma, nem igazán tudok másra gondolni. Köszönök előre is minden építő jellegű gondolatot.
Sziasztok! Van egy kb. 1,5 hónapos 82 literes tankom. Egy Sera 130-as külső szűrővel. (ami igen kevés lehet). Nagy nyomású CO2, mikro és makro tápozás mellett. A közel 87 W világítás soknak bizonyult a szűrő teljesítménye mellett, ezért jelenleg 54 W világít. A problémám viszont nem oldódott meg így sem. A zöld szőr alga szinte minden növény levelén jelen van. Ahogy nő a növény, az új hajtásokat 2-3 napon belül utol éri az alga. Jelenlegi paramétereim: 2/3 ozmo és 1/3 csapvíz, nitrát 10ppm, foszfát 0,5ppm, CO2 20-30ppm, vas 0,25ppm, ph 6,8-7. Tanácstalan vagyok a kérdésben, hogy mit tegyek, mivel egy mókus keréknek tűnik a a dolog. Talán a szűrés az egyetlen probléma, nem igazán tudok másra gondolni. Köszönök előre is minden építő jellegű gondolatot.
Nincs ötlet? :-(
 
Na kérem nálam a jelenlegi 2 algázó géb kb. észre sem veszi a fonalalgát, nem is nagyon látom őket melózni.
Majd jön hozzá még négy, akkor talán felbátorodnak és serényebbek lesznek. Csak sajna sehol nem lehet kapni az elmúlt két hétben, mindenhol hiánycikk.
Szia!
Nálam 4 algázó géb van 200 literre, de rá se bagóznak a fonalalgára. Viszont nagyon virgoncak, zavarják az otokat, és amanokat is. A fonál nálam is a mohával jött be. Nekem azt mondták, hogy a lúgosabb vizet, (magasabb PH) szereti.
 
Back
Oldal tetejére