• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotózás

KaZe said:
Készítettem még néhány képet, gondoltam megmutatom Nektek ezeket is.

Eger egy utcája reggel: ...
Ez a Dobó István utca? :) Vagy valahol ott a Dobó tér mögött a vár felé? Ha igen minden reggel ott megyek fel a 'C-ébe :)
 
inadsz said:
Egyszer elmegyek Egerbe ;) Jó képek.
Köszi Dani, mondom én, hogy ide érdemes eljönni! Csak a város nagyon kicsi :)

Nigro said:
Bizony jó képek! ;)
Látom próbálgatod az új gépet :)
:thumbup:
Köszi Atti, igyekszem tréningezni vele, ha már a nyakam húzza :)

recon said:
Ez a Dobó István utca? ...
Bingo, én meg a kölköket cűgölöm errefelé időnként ;)
 
Újabb Máté Bence siker! A Wildlife Photography of the Year díj győztese lett ezzel a fotóval:

06.jpg


A fotó Costa Rica őserdejében készült a levélvágó hangyákról. Bence annyit fűzött a nyertes képhez, hogy a kép egyszerűsége, minimalizmusa és a hangyák komplex, bonyolult viselkedése közötti kontrasztot szereti benne a leginkább.
:clap:
 
Tényleg érdekes, jó kép kép, és hihetetlen hogy ez a hangyák akár a testük többszörösénél is nehezebb levelet is el tudnak vinni :)
:clap:
 
Elég sok ilyen képpel lehet mostanában találkozni. Béka, hangya, hernyó. Amúgy valóban zseniális fotó mind amellett hogy Máté Bence erősen nem tartozik a kedvelt fotósaim közé... Amúgy Dani nem is az a durva szerintem hogy a testének többszörösét elviszi, hanem inkább az hogy bent komposztként használják a levelet és gombákat növesztenek amit utána megesznek!
 
Viktor közel járt! A lényeg hogy hosszú záridővel kell dolgozni. Kísérletezni kell éppen mi lesz a megfelelő. Pontosan nem tudom hogy ez melyik variáció volt, de az elején kell hagyni a gépnek 1-2 másodpercet hogy készítse a felvételt majd zoomolni és megint hagyni a gépet 1-2 másodpercig exponálni. Ez tényleg a kísérletezgetésről szól hogy az elején mennyi idő kell a végén és a zoomolást milyen gyorsan lehet. Persze ehhez olyan gép kell amin manuális a zoom és egy valamire való állvány. Szerintem megéri a fáradságot, mert egyedi és érdekes felvételek készíthetőek.
 
Karácsonyra megleptem magam egy Nikon D3100-al. Most már csak meg kéne tanulni fényképezni vele. :) Azért igyekszem amennyire időm engedi. Két ünnep között csattintottam egyet-kettőt, gondoltam megosztom veletek is.


Tövis by outro, on Flickr


Fenyő by outro, on Flickr


Nap by outro, on Flickr


Ajna by outro, on Flickr
 
Szerintem így kezdésnek jó képek ,lettek, régebben néztem a flickr oldaladon.
 
Köszi!
Nigro said:
Játszani is tudsz rajta? :)
Vannak akik azt mondják... :roll: Mostanában épp a zenélés miatt jut kevesebb idő az akváriumra. Nem is merném megmondani, hogy mikor volt utoljára vízcsere... :)
 
peti44 said:
Köszi!
Nigro said:
Játszani is tudsz rajta? :)
Vannak akik azt mondják... :roll: Mostanában épp a zenélés miatt jut kevesebb idő az akváriumra. Nem is merném megmondani, hogy mikor volt utoljára vízcsere... :)

Azt hittem csak csajozni van a gitár ;)
Jó képek, az első kettő különösen bejön.
 
Back
Oldal tetejére