• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua Micro és Macro tápok

A Macro és Micro együtt ún. széles spektrumú növénytápok. Mindent (!) tartalmaznak, amire szükség van. Esetleg a CO2 helyzet javítása érdekében még Easy Carbo-t adagolhatsz hozzá. De ez opcionális.
Vissza a kályhához... ;)
@NagyViktor "Antagonizmus-szinergizmus" ábrája szerint a Kén egy makroelem. Viszont nincs sem a G.A. Micro-ban, sem a Macro-ban. Az ábra szerint viszont szinergizmusban lenne a nitrogénnel és a vassal. (a moliblénnel nem szeretik egymást)

Most akkor mi a helyzet a kénnel? Kell? Nem kell? Káros? Nem káros? Esetleg kipusztulnak tőle a halak?
Köszönöm előre is.
 
Vissza a kályhához... ;)
@NagyViktor "Antagonizmus-szinergizmus" ábrája szerint a Kén egy makroelem. Viszont nincs sem a G.A. Micro-ban, sem a Macro-ban. Az ábra szerint viszont szinergizmusban lenne a nitrogénnel és a vassal. (a moliblénnel nem szeretik egymást)

Most akkor mi a helyzet a kénnel? Kell? Nem kell? Káros? Nem káros? Esetleg kipusztulnak tőle a halak?
Köszönöm előre is.
A Green Aqua Macro K2SO4-ből is áll.
Ha kén kéne bele, akkor van :)
 
Meg a visszasózó porokban is van tuti, vagy a csapvízben.
Köszönöm. Csak néztem a hivatkozott tápokat és egyikben sem láttam a felsorolt összetevők között. Nem tudtam elképzelni, hogy ennek mi az oka? (mondjuk most sem tudom, de megnyugtattak, hogy van benne) :)
 
Köszönöm. Csak néztem a hivatkozott tápokat és egyikben sem láttam a felsorolt összetevők között. Nem tudtam elképzelni, hogy ennek mi az oka? (mondjuk most sem tudom, de megnyugtattak, hogy van benne) :)
Nem tudom most hirtelen melyik ábrámra gondolsz,de a kén az se nem mikró, se nem makró, hanem mezoelem, az a kettő között van. Olyan nagyon sok tehát nem kell belőle a növényeknek.
 
Nem tudom most hirtelen melyik ábrámra gondolsz,de a kén az se nem mikró, se nem makró, hanem mezoelem, az a kettő között van. Olyan nagyon sok tehát nem kell belőle a növényeknek.
Erre.
... és ha viszonylag sok van a vízben, akkor mi történik? A növények vagy az állatok károsodnak?
elemkolcsonhatas.jpg
 
Köszönöm. Csak néztem a hivatkozott tápokat és egyikben sem láttam a felsorolt összetevők között. Nem tudtam elképzelni, hogy ennek mi az oka? (mondjuk most sem tudom, de megnyugtattak, hogy van benne) :)
Szulfát formában van. Elemi kén éppúgy nincs a vízben, ahogy a vas ionos alakja is csak egy kelát fogságában maradhat meg. (és mint tudjuk, az sem olyan stabil, hamar lehet belőle vasoxid, ami már vízoldhatatlan...) 😉
 
Szulfát formában van. Elemi kén éppúgy nincs a vízben, ahogy a vas ionos alakja is csak egy kelát fogságában maradhat meg. (és mint tudjuk, az sem olyan stabil, hamar lehet belőle vasoxid, ami már vízoldhatatlan...) 😉
A stabilitás kelát-, és azon belül is pH függő ugye, de ha meg nagyon erős a kelàt, a növénynek több energia kicsomagolni. Szóval egyfajta egyensúly van itt is.
 
GA mic-maccal tápozok 4 éve. 1,5 éve a foszfátom az egekben, be is nyaltam miatta kék algát amit nehezen kiírtottam.
Első 2,5 évben semmi bajom nem volt a foszfáttal. Sőt inkább alacsony volt és jött a zöld alga. Jól tápozom az arányokat már százszor kiszámoltam. Viszont most ez a negyedik scape ahol 2 hét után már 4-es vagy még magasabb foszfátot mérek. A cseppteszt ugye nem mér ekkorát duplán kell higítani, hogy ezt kimutassa. Csak annyit látok, hogy veszettül sötét kék. Sokadik cseppteszt, mert gyakran mérek, nem a lejárattal van a baj. Így már másfél éve magam keverem a Macrot és 1 nap gyári 2 nap foszfátmentes makrót adok. Így jók az értékek.

Mi az amitől az első 2,5 évben a foszfát normális volt, majd másfél éve az egekben van az akváriumban? Tudtommal jelentős mértékben nem változott a Green Aqua Macro tápja.
Először arra gyanakodtam, hogy a használt amazónia megszívja magát fél-1 év alatt és most újrahsználva a következő scapeben eregeti magából, de volt már 2 olyan scapem amiben direkt emiatt nem használtam régi amazóniát, csak új zsákokat bontottam volt 1 ADA-s amazoniás scpapem és egy Tropicas. A foszfát ugyanúgy az egekben. De a mostani 3 hetes akvámban nincs amamzónia csak és apró diszkavics. Mulmból se származhat hisz mindig már az első hetekben az egekben az érték. Amikor még nem is képződött mulm. Bár úgy tudom a mulmból nem is jöhet foszfát.
Ha valami eregeti magából az most már csak pár faág lehet. Maguk a növények amit áthoztam a régi akvából és a Mátrix. Esetleg a pár havonta rezetelt Seachem Purigen. Még a "megkövesedett fa" sziklák is újak GA-ból vásárolva.

Mindig nagyon sok növényes akváriumot élpítek, van ami felegye. Nem az a baj, hogy nincs benne növény.
Dennerle DeponitMix Professional 9in1 növény táptalajt használok gondoltam hátha az változott és ontja magából, de most azt se használok mert csak dekorkavicsok vannak. (Dennerle Plantahunter Rio Xingu MIX dekorkavics)

Ozmóvizet használok, már azt is kimértem csepptesztel, hátha valami behalt benne. Szintelen maradt, nem mutatott ki benne foszfátot.

330L, sok fény, van co2, 16ml-t adagolok.

Minden ötletet szívesen fogadok, köszönöm.
 
Minden tápot ki kell tanulni. Legalábbis mikor legutóbb tápot akartam váltani (új scape indításakor) TF tápra próbáltam váltani és nagy bukta lett belőle 3 hónapig küzdöttem 8 féle algával. Aztán feladtam rendberaktam GA táppal.
Lehet, hogy valakinek könnyen megy minden táp, de nekem nem. Csak a GA-s EI-et tudom kezelni. Azt értem. S ugye még ezen is van mit tanulni azért is tettem fel kérdést.
 
Minden tápot ki kell tanulni. Legalábbis mikor legutóbb tápot akartam váltani (új scape indításakor) TF tápra próbáltam váltani és nagy bukta lett belőle 3 hónapig küzdöttem 8 féle algával. Aztán feladtam rendberaktam GA táppal.
Lehet, hogy valakinek könnyen megy minden táp, de nekem nem. Csak a GA-s EI-et tudom kezelni. Azt értem. S ugye még ezen is van mit tanulni azért is tettem fel kérdést.
Az a baj, hogy erősen fogynak a legendák közt az Estimative Indexet használók. Én amióta váltottam, elégedett vagyok vele. Lassabbak a növények, élénkebbek a vörös színek. Arra kell figyelni, hogy a talaj felől legyen táp. Esetemben ez Tropica kapszulát takar, mert a fórumtagságom előtt indítottam a 200-as üvegem, akkor még nem volt csak Manado-kavics keverék talajom. Sokminden megváltozott, amióta itt olvasgatok, már csak az aktív talaj használatát nem vezettem még be... 🙂🤔Black Friday.... 🤣
 
Back
Oldal tetejére