• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua Micro és Macro tápok

Amíg nem mondható biztosra, hogy ~1ml jön az adagolóból, addig szerintem érdemes volna kiírni valahova a termék mellé, hogy fecskendővel mérjék le és aszerint nyomkodjanak:)
 
Proci said:
Amíg nem mondható biztosra, hogy ~1ml jön az adagolóból, addig szerintem érdemes volna kiírni valahova a termék mellé, hogy fecskendővel mérjék le és aszerint nyomkodjanak:)

jogos. megnéztem jelenleg ez szerepel az új tápoknál, de szólok a srácoknak hogy egészítsék ki:

"Figyelem, egyes pumpák pontatlanabbak lehetnek, vagy akár a nyomások erejétől függően az adagolás is."
 
Elkészült egy új széria a GA tápokból. A gyártó igérete szerint a mostani pumpák pontosabbak. Aki most rendel már az új pumpafejjel kapja a tápot. :angel: :thumbup:
 
Sziasztok!

Lehet kicsit lemaradtam valamiről, de most néztem (elég hosszú idő után), a shopban most nézegettem a tápokat és a Macro színtelen...

Miért volt váltás?

Lehet már leírtátok itt, csak nem találtam meg, akkor bocsi érte.

Köszi!
 
A makro táp mindig is színtelen volt.Csak a pumán változtattak,hogy valóban 1ml-t adagoljon 1 nyomásra.
 
Szia!

tibicuk said:
A makro táp mindig is színtelen volt.Csak a pumán változtattak,hogy valóban 1ml-t adagoljon 1 nyomásra.

Nekem az első és a második széria is sárgás színű volt.

Legutóbb tavaly ősszel vettem 500 ml-t, és az sárgás.
 
Az első széria sárgás színű volt. Azokat még házilag kevertük. Azóta javultak a módszerek és profikra bíztuk ezt a részét. Az alapanyagok tekintetében is változott a beszerzés. Így több dolog együttes hatása miatt színtelen most teljesen. És ez már nem sárgul be.
 
viktorlantos said:
Az első széria sárgás színű volt. Azokat még házilag kevertük. Azóta javultak a módszerek és profikra bíztuk ezt a részét. Az alapanyagok tekintetében is változott a beszerzés. Így több dolog együttes hatása miatt színtelen most teljesen. És ez már nem sárgul be.

Köszi!

Egyelőre van még belőle, de hamarosan rendelnem kell.

Másik: Nem gondolkoztatok még 500ml-es utántöltőn, nekem 50 l-es az aki, és így cirka 1 évig kitart.
Eláll eddig?
Ill: A régi 250-es flakonba tölteném bele, ami még a sárgás széria volt, nem lesz baj az új anyagnál?

Köszi!
 
Gondolkodom egy automata tápadagoló beszerzésén. Lehet, hogy már volt róla szó, de a micro és macro tápnak feltétlenül kell két külön perisztaltikus pumpa, vagy összeönthetőek?
 
oRphEus said:
Gondolkodom egy automata tápadagoló beszerzésén. Lehet, hogy már volt róla szó, de a micro és macro tápnak feltétlenül kell két külön perisztaltikus pumpa, vagy összeönthetőek?

Én el tudok képzelni olyan megoldást, hogy a pumpa egy elágazással két flakonból szívna. Viszont akkor csak ugyanannyit tudna szívni mindkettőből. Ami alap esetben jó is lehet. :geek:
 
Nigro said:
oRphEus said:
Gondolkodom egy automata tápadagoló beszerzésén. Lehet, hogy már volt róla szó, de a micro és macro tápnak feltétlenül kell két külön perisztaltikus pumpa, vagy összeönthetőek?

Én el tudok képzelni olyan megoldást, hogy a pumpa egy elágazással két flakonból szívna. Viszont akkor csak ugyanannyit tudna szívni mindkettőből. Ami alap esetben jó is lehet. :geek:

Biztos egyformán szívna a pumpa a két flakonból? Sűrűség-, viszkozitás különbség, ilyesmi nem befolyásolná?
Vagy nagyjából egyforma a két táp?
 
Nigro said:
oRphEus said:
Gondolkodom egy automata tápadagoló beszerzésén. Lehet, hogy már volt róla szó, de a micro és macro tápnak feltétlenül kell két külön perisztaltikus pumpa, vagy összeönthetőek?

Én el tudok képzelni olyan megoldást, hogy a pumpa egy elágazással két flakonból szívna. Viszont akkor csak ugyanannyit tudna szívni mindkettőből. Ami alap esetben jó is lehet. :geek:

De a tömlőben így is összekeverednének, nem? Ha jól gondolom napi adagolás esetén is jó-néhány milliliter táp összekeverve állna a tömlőben legalább egy napig. Vagy csak hosszabb távon lenne probléma a két táp összekeverése?
 
Nem szeretném a dolgot elvinni a DIY irányába, de az ezen a fotón látható perisztaltikus szivattyú mely párhuzamosan két tömlőt "hajt" meg és melynek mechanikus része így első látásra nem tűnik nehezen kivitelezhetőnek, megindította a fantáziámat.
Mivel a két táp azonos mennyiségben kerül adott térfogatú akváriumba így ez a megoldás egy szivattyú segítségével praktikusnak tűnik.
A több görgő a szállított folyadék pulzálás mentes továbbítását hivatott biztosítani (a gyógyszeriparban), ami a mi esetünkben nem igazán fontos.


8609043_b11ce831efbbff3204d487296bcd4fb0_m.jpg
 
Stabilizáló anyag: Aszkorbinsav (Ascorbic Acid) – E300
Stabilizáló anyag: Kálium-Szorbát (Potassium Sorbate) – E202

Ha ezeket az anyagokat hozzáteszed,össze lehet őket keverni.EI-szerint porokból,de nem tudom,GA mikro ,makróra érvényes-e.Én megpróbálnám.
 
Sziasztok!

A Green Aqua Macro és Micro adagolásával kapcsolatban szeretnék kérdezni. Van itthon most 500-500ml, és a hétvégén ahogy átrendeztem az akváriumot át is álltam rájuk, de az adagolásuk elég furcsa. Heti 40%-os vizcserét terveztem a 200 literre, igy napi 8-8ml jött ki a táblázat szerint... ez eddig rendben is van. Viszont biztos ami biztos kimértem mennyit adagol, és 8 nyomásra 15ml jön ki belőle, aminek elvileg 8ml-nek kéne lennie. :shock:
Csak azt szeretném tudni hogy adjam a 8 nyomást akár mennyi is az, vagy csináljam úgy ahogy eddig, hogy felszivok 8ml-t egy fecskendőbe és úgy adagolom?
A választ előre is köszi!
 
Levi85 said:
Sziasztok!
A Green Aqua Macro és Micro adagolásával kapcsolatban szeretnék kérdezni. Van itthon most 500-500ml, és a hétvégén ahogy átrendeztem az akváriumot át is álltam rájuk, de az adagolásuk elég furcsa. Heti 40%-os vizcserét terveztem a 200 literre, igy napi 8-8ml jött ki a táblázat szerint... ez eddig rendben is van. Viszont biztos ami biztos kimértem mennyit adagol, és 8 nyomásra 15ml jön ki belőle, aminek elvileg 8ml-nek kéne lennie. :shock:
Csak azt szeretném tudni hogy adjam a 8 nyomást akár mennyi is az, vagy csináljam úgy ahogy eddig, hogy felszivok 8ml-t egy fecskendőbe és úgy adagolom?
A választ előre is köszi!

Hello!

Utóbbi ! Többen is találkoztunk már ezzel a problémával szinte mindenki fecskendővel adagolja.
Sajna a minőségi pumpák gyártását még nem keymaker irányítja. :)
A pumpák beszállítójának minőség elvárása nem éri el azt a színvonalat amit "a" termék megérdemelne. :thumbdown:
 
Back
Oldal tetejére