• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua Micro és Macro tápok

Kis segítség kellene!
Végre hozzájutottam egy-egy GA mikro és makro táphoz. 500 ml-es palakok, de sajnos nincs hozzá adagolótubus. :( Tudom, hogy az előírt "1 nyomás" elméletileg 1 ml mennyiség. Ki is tudnám méricskélni a 96 literesemhez szükséges napi adagokat, de az tényleg macerás minden nap (ráadásul a nanomba is ezt a tápot fogom eztán használni). Lehet hogy rá fogok szerelni egy tubust, ha létezik ehhez kompatibilis. Már csak a tubusok szállítási mennyisége kérdéses. :) Nincs valakinek jó ötlete a probléma orvoslására?
 
Kis segítség kellene!
Végre hozzájutottam egy-egy GA mikro és makro táphoz. 500 ml-es palakok, de sajnos nincs hozzá adagolótubus. :( Tudom, hogy az előírt "1 nyomás" elméletileg 1 ml mennyiség. Ki is tudnám méricskélni a 96 literesemhez szükséges napi adagokat, de az tényleg macerás minden nap (ráadásul a nanomba is ezt a tápot fogom eztán használni). Lehet hogy rá fogok szerelni egy tubust, ha létezik ehhez kompatibilis. Már csak a tubusok szállítási mennyisége kérdéses. :) Nincs valakinek jó ötlete a probléma orvoslására?
Ilyen tubus engem is érdekelne, szívesen tennék az Easy Carbo tetejére is (gondolom egy nem átlátszó lenne a legjobb). aukciós link moderálva-en van sok féle, de néhány perc után nem találtam meg a megfelelő darabot


iPad-ről küldve, Tapatalk HD használatával
 
Ha felénk jársz tudunk adni pumpát. Vagy ha ismerősöd beugrik az is működhet. Feltéve, hogy a táp az új szériás flakon. Mert a nagyon régi flakonokon más volt a menet.
 
Köszi, elvileg Hszilvivel találkozom holnap, ő nekem adja az övét, mert nem használja. Viszont most nézem, hogy a lejárat dátuma: 2012 június...
Elvileg az pont ez a hónap. Viszont a 100 literesembe nem tudom még ebben a hónapban elhasználni. Nem lesz ebből gond?
Ja, és Viktor: a menet valószínűleg a régi, ezüst színű lezárókupak van rajta. :(
 
Köszi, elvileg Hszilvivel találkozom holnap, ő nekem adja az övét, mert nem használja. Viszont most nézem, hogy a lejárat dátuma: 2012 június...
Elvileg az pont ez a hónap. Viszont a 100 literesembe nem tudom még ebben a hónapban elhasználni. Nem lesz ebből gond?
Ja, és Viktor: a menet valószínűleg a régi, ezüst színű lezárókupak van rajta. :(

A tápok több évig eltarthatók. Sajnos korábban 1 éves cimkéket tettünk rá. Használd nyugodtan, még évekig jó, csak ne legyen napon.
A fémkupakos flakon már az új széria.
 
1 ml egy nyomás.

Pontos adagolás:
1ml / 20 liter / nap, heti 50% vízcsere mellett. 1 nyomás = 1 ml.
Figyelem, egyes pumpák pontatlanabbak lehetnek, vagy akár a nyomások erejétől függően az adagolás is. Nagy méretű akváriumok adagolásánál érdemes ellenőrizni a pumpák valódi adagolását. 200 liter alatt a pontatlanság elhanyagolható.

Az, hogy a vízcserék mértéke és gyakorisága hogyan befolyásolja az adagolás mennyiségét a termék fényképei között látható adagolási útmutó táblázatból kiolvasható. Az 1ml / 20l / nap mennyiség a Macro és Mikro tápanyagokra
külön
vonatkozik, tehát 1ml Macro
és
1ml Micro tápanyagot kell adagolnunk naponta.

A leírt napi adagolási rutin kétnaponta történő adagolásra is átszámítható. Lehet pl. váltott napokon adagolni, egyik napon 2 ml Macro, a következő napon 2 ml Micro 20 literenként, vagy lehet minden második napon 2ml Macro és 2ml Micro tápot adagolni (heti 50% vízcserék mellett). Ennél ritkább adagolási rutint nem ajánlunk.

Az adagolási mennyiségeket úgy állítottuk be, hogy erős megvilágítás mellett is mindig legyen elegendő tápanyag a vízben a növények számára. A költségek további leszorítására alacsony megvilágítással rendelkező akváriumok esetén meg lehet próbálni a napi adag felét, vagy a szokásos adagot heti 3-4x adagolni. A vízben felhalmozott tápanyagmennyiségek így is az EI tartomány alsó határa közelében maradnak.

Bár az alacsony megvilágítású akváriumokban a javasolt adagok fele sem okoz algásodást, mégis az adagolás betartását javasoljuk. A növénytáp-fölösleg soha nem okoz algásodást. A hiány viszont minden esetben.

A javasolt adagolási mennyiség felénél kevesebb tápanyag adagolását
NEM JAVASOLJUK.
 
Sziasztok!

Egy gyors tanácsot szeretnék tőletek kérni abban, hogy a Green Aqua Micro és macro tápok szavatossági idő lejárta után felhasználható-e még?
Azért kérdezem mert egyik ismerősömnek feleslegessé váltak ezek a tápok az akváriumának megszüntetése miatt és felajánlotta hogy nekem adná őket, de a probléma az, hogy a szavatossági idő rajta: "2012. június"
Nos ebben az esetben lehet még hatása ezeknek vagy teljesen felesleges adagolni?

A válaszokat előre is köszönöm.
 
Egészen lehetetlenül hülye kérdésem van: nektek nincs az a benyomásotok, hogy ugyanannyi nyomással a macro táp jobban fogy mint a micro? Mintha az jobban jönne, és eddig minden alkalommal sokkal hamarabb elfogyott az átlátszó lötty, mint a sötét. Lehet, hogy emiatt kell most egyel többet nyomnom a microból, hogy Egészség legyen?

Nagyon kívűncsi volnék egy ilyen szavazásra, hogy azonos nyomás-számnál másnak is elfogy-e hamarabb a macro (az átlátszó) GA táp?
 
Egészen lehetetlenül hülye kérdésem van: nektek nincs az a benyomásotok, hogy ugyanannyi nyomással a macro táp jobban fogy mint a micro? Mintha az jobban jönne, és eddig minden alkalommal sokkal hamarabb elfogyott az átlátszó lötty, mint a sötét. Lehet, hogy emiatt kell most egyel többet nyomnom a microból, hogy Egészség legyen?

Nagyon kívűncsi volnék egy ilyen szavazásra, hogy azonos nyomás-számnál másnak is elfogy-e hamarabb a macro (az átlátszó) GA táp?

Nekem a micro fogy gyorsabban, de én már nem is az adagolót használom, mert nem 1cm3-t nyom ki. Inkább injekciós tűvel mérem ki.
 
Tényleg sok múlik a pumpán, nálam aránylag egyformán fogy, de csak 2ml használok naponta. Korábban , míg a nagy akváriumba napi 10ml-t adagoltam jobban látszott a különbség. Amúgy ha megnézitek a termékleírást akkor van is figyelmeztetés, hogy a pumpák között lehet eltérés
"Figyelem, egyes pumpák pontatlanabbak lehetnek, vagy akár a nyomások erejétől függően az adagolás is."
Injekciós fecskendőnél ott van az ember, mint hibalehetőség;)
 
Most nézem, hogy 2012 júniusi a micro, macro-m szavatossági ideje. Még úgy 1.5dl van. Szobahőmérsékleten sötétben tároltam.
Lehet gond ha felhasználom? 2011 jan végén vettem...
 
Viktor változtattatok valamit az összetevőkön? Ami nekem van tavalyi macro az teljesen átlátszó. Már egy ideje látom, hogy a boltban már inkább sárgás. Csak sose kérdeztem meg, mikor a boltban voltam.
Azért kérdem, mert hiába a micro-macro adagolás, bizonyos növényeken hiánytünetek vannak. Korábban a microsorum narrow szenvedett. Parvula mindig szenved, illetve újabban a stau. Annak eddig nem volt baja, de most megy rá az ecset, zöld pont alga, és nem egységes szép zöld levele van, hanem látszik az erezete a leveleken. Levelei bomlanak.
 
Táp összetétel változatlan. Viszont a keverés miatt változik a szín egy idő után.

A mostani időjárás miatt több dolog is bejátszik ami miatt a növények nem érezhetik jól magukat.
Hőmérséklet emelkedés. Vagy egyszerűen csak az ingadozások.
Parvulán láthatod a talaj kimerülését is. Friss talajban mindig jobban szalad. Talajtápot neki!

Nézz rá esetleg a foszfát szintedre. Ha elszipkázza valami az akiból és ezért nulla, akkor kiegészítő foszfát kell.
 
Táp összetétel változatlan. Viszont a keverés miatt változik a szín egy idő után.

A mostani időjárás miatt több dolog is bejátszik ami miatt a növények nem érezhetik jól magukat.
Hőmérséklet emelkedés. Vagy egyszerűen csak az ingadozások.
Parvulán láthatod a talaj kimerülését is. Friss talajban mindig jobban szalad. Talajtápot neki!

Nézz rá esetleg a foszfát szintedre. Ha elszipkázza valami az akiból és ezért nulla, akkor kiegészítő foszfát kell.

A foszfát szintem mindig 0. adagolok plusz foszfátot már most is.
Viszont az én tápom már régóta fehér, a boltban is fehérek voltak. a mostaniak meg sárgásak. Ezért gondoltam, hogy változott az arány.
A parvulám sajnos az elejétől sínylődik. Már a carbot is elhagytam, hátha az okozta. De most, hogy nyitottam neki több teret, talán össze szedi magát. (a nyírás valóban elindította, úgy néz ki)
 
Színeződés nem ettől van. Most kaptunk egy új szállítmányt még teszteljük. Volt 2 szállítmány ahol egy idő után besárgult picit a táp. Régen amikor még mi kevertük ilyen volt alapból. De most már laborban megy szal reméljük orvosolták a problémát. Tápanyag nem változott.
 
Back
Oldal tetejére