1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Green Aqua RO készülékek !

Kategória: 'Green Aqua', témanyitó: keymaker, téma nyitása: Júni 15, 2010.

1. keymaker
    Épp nem fórumozik ...

keymaker Alapító Admin Moderátor

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    386
    Megérkeztek az új Green Aqua RO készülékek, amelyek - mint természetesen minden amit forgalmazunk - a legmagasabb minőséget képviselik a maguk kategóriájában. Első körben 6 különböző teljesítményű és fajtájú készüléket fogunk forgalmazni:

GA-2P-100-RO - 380 liter / nap, két előszűrő
    GA-100-RO - 380 liter / nap, három előszűrő
    GA-150-RO - 570 liter / nap, három előszűrő
    GA-200-RO - 760 liter / nap, három előszűrő
    GA-300-RO - 1140 liter / nap, három előszűrő
    GA-100-HMA - 380 liter / nap, két előszűrő, 1 mikronos üledékszűrő, HMA szűrő
    GA-150-HMA - 570 liter / nap, két előszűrő, 1 mikronos üledékszűrő, HMA szűrő
    GA-200-HMA - 760 liter / nap, két előszűrő, 1 mikronos üledékszűrő, HMA szűrő
    GA-3000-HMA - 1140 liter / nap, két előszűrő, 1 mikronos üledékszűrő, HMA szűrő

Hogy miért? Nos, ez kiderül a keymaker-féle vízminőség-tájékoztatóból. Itt a fórumon. A félreértések elkerülése végett: először jelentkezett a probléma, utána a tévedés felismerése, utána a dolog megoldásának keresése, a próba és az ezzel kapcsolatos siker, és legvégül a termék. Nem a termékkel indult, a termék másodlagos. Aki érti, az érti. :twisted:

Nos, elöljáróban ime néhány kép és információ arról a hárommembrános és három előszűrős készülékről, amit ma üzembe helyeztem:

A képek megmutatják a készülék méretét és elhelyezését is, a konyhai mosogató-kagyló alatt helyeztem el a kuka mellett, a bejövő (kb. 7 bar-os) víz megosztásával. Ezt egyébként még ügyeskezűeknek is csak feltételekkel ajánlom, holnap muszáj lesz vízszerelőt hívnom, csöpög az elosztó, akármennyire is meghúztam - nincs megfelelő szerszámom és szaktudásom az ilyenhez, hiába igyekeztem olajozott gyapot-al elzárni a meneteket...

És ime a "gyári fotók" (a képen a matricákon egyelőre ugyanaz a szöveg, de az életben ez már a valós tartalmat tükrözi):

Lényeg a lényeg... Az ozmo szűrők általában 2 vagy 3 előszűrőt tartalmaznak, ez a káros anyagok (klór, nehézfémek) és egyéb anyagok eltávolítását végzik el. Az ezek után kötött 1 vagy 2 membrános cucc pedig az oldott fémeket távolítja el, gyakorlatilag 0-s keménységű vizet produkálva. (Még egyszer: részletek majd a vízminőség-magyarázatban a "howto" topic-ban). A szűrőket Nándi rakta össze nekünk, aki évek óta a magyarországi "ozmó-szakma" nagy segítője - olyan alkatrészekből, amelyeket a komoly tapasztalata alapján a legjobbnak és legmegbízhatóbbnak ítélt meg. Össze sem hasonlíthatóak a kereskedelmi forgalomban kapható olcsó ozmók minőségével. Úgy képzeljétek, mintha egy külső és belső szűrő teljesítményét és hatásfokát akarnánk összehasonlítani...

Néhány mérési adat az összeszerelés után: a készülék hozama nemcsak a membránok számától függ, hanem a hálózati víznyomástól is. A hálózatra szerelt nyomásmérő 7 BAR-t mutat, az ozmo cucc mérője azonban az előszűrők után már csak 4.5-5 BAR nyomást. Ezzel a 3 membrános cucc valós mérések alapján óránként 50 liter vizet (naponta 1200 liter vizet) tud előállítani. Úgy, hogy közben ugyanennyi víz kárbavész, elfolyik (50%-os teljesítménye van). A vízcserékkor érdemes ezzel a veszteséggel is számolni, hogy a vízszámla ne okozzon meglepetéseket.

Amennyiben valaki betartja a tisztítással kapcsolatos tanácsokat (használat után 2-3 percig a kék csap megnyitásával a membránokat tisztítani kell) az gyakorlatilag megsokszorozza a készülék élettartamát. Az előszűrők (pl. aktívszén szűrő) cseréje hosszú távon szóba jöhet, de ez a készülék árához képest elhanyagolható költség. Nem beszélve a felhasznált anyagok szűrő-élettartamáról, amely akár tízszerese is lehet a kompakt szűrők élettartamának.

A szűrőkhöz részletes használati és üzembe helyezési tanácsadót mellékelünk.
    Végül pedig - immáron harmadszor említem, hogy érezzétek a dolog fontosságát - az ozmó szükségességét a vízminőséggel kapcsolatos írásomban részletezem.

2. jó papp
    Épp nem fórumozik ...

jó papp Tapasztalt kertész

Tag:
    Ápr 12, 2010
    Kedvelik:
    10
    Hely:
    Budapest 04. - Békésszentandrás
    Üdv Keymaker!

Örömmel látom, hogy a kínálatotok ismét bővült. Kérdésem, hogy az általatok forgalmazott termékek különböznek-e, illetve ha igen menyiben a "szokásos" ebben az árkategóriában egy nagyságrenddel drágább más által forgalmazott termékektől?

pl: egy más által forgalmazott termék a következő tartalmat kínálja:
    6 fokozatú szűrőrendszer:
    1 db előszűrő 20 mikronos
    1 db aktív szenes előszűrő
    1 db előszűrő 5 mikronos
    1 db TFC RO membrán
    1 db aktív szenes utószűrő
    1 db ásványvisszapótló patron
    1 db 12 literes tartály

Jól érzékelem, hogy kizárólag a tartály és az ásványi anyagvisszapótló patron a kivétel???

...aki holtig tanul

3. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    43,950
    Hely:
    Budapest
    Ezek a termékek kifejezetten akváriumokhoz készültek. Én egy jó ideje nézegetem a RO készülékeket és ha nem akvarisztikai gyártótól vásárolsz pl. Aqua Medic akkor általában 1 terméket ajánlanak kifejezetten akváriumhoz és sajnos az is kis teljesítményű. A többi RO ahogy láttam elmegy a víztisztító irányba. Ha nem RO-val akarod gyártani az ivóvizet akkor ezek felesleges kiegészítők.

4. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    43,950
    Hely:
    Budapest
    Épp ma üzemeltem be egy ilyen 150-es típust otthonra: http://www.greenaqua.hu/green-aqua-ga-1 ... zulek.html

Az összeszerelés pikk pakk ment. Én betettem a fürdőbe és rátoltam egy Y elosztóval a mosógép csapjára. Így nem kell sokat kötögetni.
    Igaz kicsi a nyomás nálunk, de működik szépen. A következő héten fejlesztek kicsit rajta és rátolok egy nyomás rásegítő szivattyút, hogy több membránt is elbírjon a rendszer.

Nanóba cseréltem először. 15+GH-s vizemből egy 50%-os vízcserével letoltam 7-8GH-ra. :thumbup:
    Jelenség, durva bubizás minden növényen. És nem a szokásos vízcsere utáni.

4725557146_a16372341f_b.

4724905493_a97efc0305_b.

5. tibicuk
    Épp nem fórumozik ...

tibicuk Legenda Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    3,018
    Hely:
    Baja
    A két előszűrő mennyiben külömbözik a három előszűrős tipustól?Egy 100 literes akihoz nem nagyon kellene nagyobb.Ha veszem,hogy heti kb. 40 liter víz kell(később még kevesebb) ,az a 10 000liter nagyon sokáig fog átfolyni rajta az elhasználódást tekintve.

Szerk. közben elolvastam,nincs aktívszenes szűrő.

6. _Alex_
    Épp nem fórumozik ...

_Alex_ Új regisztrált

Tag:
    Júni 14, 2010
    Kedvelik:
    1
    És a bennszülött lakosság hogy reagált a hírtelen GH-felezésre? :)

7. patzu
    Épp nem fórumozik ...

patzu Főkertész Legjobb napló

Tag:
    Máj 28, 2009
    Kedvelik:
    742
    Hely:
    Szombathely
    Szerintem a Galaxy mosolya a fenti képen mindent elárul. :)

8. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    43,950
    Hely:
    Budapest
    ;) Nagyobb gond volt, hogy a jéghideg csapvizet valami élvezhető formába hozzam nekik. Be kell szereznem egy merülőforralót ;)
    Halak garnélák megvannak szépen nincs gáz. Ma megint mértem és felkeményedett kicsit a víz, úgyhogy párszor meg kell majd ismételni hogy megfelelő legyen az eredmény.

9. atti76
    Épp nem fórumozik ...

atti76 Főkertész Legjobb napló

Tag:
    Jan 19, 2010
    Kedvelik:
    166
    Hely:
    Hódmezővásárhely
    Nézd meg figyelmesen a Galaxy oldalát.
    Még ő is bubizik :D

10. Gabika
    Épp nem fórumozik ...

Gabika Tapasztalt kertész

Tag:
    Nov 6, 2009
    Kedvelik:
    6
    Hely:
    Hatvan
    És ha mondjuk ráteszem egy vízműre, mert nekünk az is van itthon.
    Úgynevezett házi vízmű ami a kútból szívja fel a vizet közben természetesen átmegy néhány szűrőn, hogy kiszűrje a homokot, kavicsot, stb.
    Ez a víz megy a mosógéphez és a wc -hez mivel ezek fogyasztják a legtöbb vizet.
    Ha rákötném erre egy Y-elosztóval akkor az működne?

Üdv,
    Gábor

11. Nigro
    Épp nem fórumozik ...

Nigro Alapító Admin

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    3,194
    Hely:
    Diósd-Bp.
    Minél kisebb a nyomás, annál rosszabb hatásfokkal működik. De működik.
    Viktornál viszonylag kicsi volt a nyomás a csapban. Egy úgynevezett diaphragma pumpa segített a problémát javítani.Itt olvashatsz róla.

12. Zbacsi
    Épp nem fórumozik ...

Zbacsi Tapasztalt kertész

Tag:
    Jan 16, 2010
    Kedvelik:
    2
    Hely:
    Budapest
    Sziasztok, lenne pár kérdésem a témában. Szemezek egy minőségi RO készülékkel, mert kezdem unni a pancsolást...

- Ha egy membrános készüléket veszek, akkor lesz-e rá mód később 2 membránosra bővíteni (lehet-e majd külön membránt venni nálatok) ?
    - Hogy érik el hogy két membránnal kevesebb legyen a "szennyvíz"? A második az első szennyvizére van kötve? Nem használódik el így gyorsabban?
    - a 380lph és az 570lph membrán között méret vagy minőségbeli különbség van? Az első több szennyvizet termel, vagy ugyanaz a hatékonyság?

13. tibicuk
    Épp nem fórumozik ...

tibicuk Legenda Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    3,018
    Hely:
    Baja
    Érdekes kérdések,ez engem is érdekel!

14. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    43,950
    Hely:
    Budapest
    van rá lehetőség (GA-100-HMA-tól felfelé), én is ezt tettem. nem voltam biztos benne, hogy a hálózat elbírja e a 2 membrános készüléket ezért 1 membránossal indítottam. membránokat be tudjuk szerezni természetesen. a shopot is kiegészítjük ezzel hamarosan.

ha jól láttam a sajátomnál ezek párhuzamosan vannak bekötve. de erre rákérdezek. mindenesetre a bővítést otthon egyedül is meg tudod tenni.
    minden membránt ugyanolyan időközönként kell cserélni.

ha jól rémlik méretbeli különbség van. megkérdezzük a gyártót.

15. Zbacsi
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Jan 16, 2010
    Kedvelik:
    2
    Hely:
    Budapest
    Kösz a gyors választ :thumbup:

Nekem is ez a problémám, nem tudom hogy elbírja-e a rendszer.
    Viszont nekem nincs szükségem a TDS mérőre, így egy GA-150 -esben gondolkozom. Ennél akkor nincs lehetőség a bővítésre, csak a HMA-soknál ?

16. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    43,950
    Hely:
    Budapest
    Nálam sem bírta el a hálózat ezért beiktattam egy diafragma pumpát. és ami nekem van pumpa potméteres feltekertem akkora nyomásra ami kell.

http://vimeo.com/13178157
    itt látszik a pumpával. és hogy a 2 membrán kivezető ága (kék) párhuzamosítva van.

basszus elírtam sorry. a sima változatnál is lehet bővíteni. nekem is az van.
    csak valszeg ezt nem: http://www.greenaqua.hu/green-aqua-ga-2 ... zulek.html

17. Kocka
    Épp nem fórumozik ...

Kocka Kertész tanonc

Tag:
    Febr 8, 2010
    Kedvelik:
    11
    Szia!

Természetesen utólag is bővíthető 2 sőt akár 3 membranosra is.
    A 2 membranosnal sorba vannak kötve, mert az első szennyvizéből még nagyon jó vizet tud csinálni a második. Mindezt úgy, hogy nem lesz kisebb a 2. Várható élettartama. Azért itt meg kell említeni hogy 2 membranosnal egy kicsit keményebb lesz a kész víz mint az egy
    membranosnal. ( 1 membran= 5ppm akkor 2 membran= 7-8 ppm)
    Elvileg mindenhol 5 bár nyomásnak kene lenni. Mivel ez általában nincs meg, monduk egy emeletes ház 7-8 emeleten, így érdemes a pumpát megvenni hozzá. 2-3 membrannal meg kötelező (ha számít az arány)
    3 membránnál viszont már nem szabad sorba kötni. Ott úgy kell kötni, hogy az első kettő párhuzamosan majd ez a kettő szennyvizét összehozni és azt rá a harmadikra.
    Természetesen a nagyobb gallon/nap-os membranok méretben is nagyobbak.
    Az hogy egy ozmo milyen vizet, milyen arányban csinál legnagyobb mértékben a hálózati víz parametereitol függ.
    Rengeteg kiegészítő van ezekhez az ozmokhoz akár automatizálásra is.
    Ha van meg kérdésed szívesen válaszolok.

Sent from my iPhone using Tapatalk

18. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    43,950
    Hely:
    Budapest
    Felkerültek a Diaphragma pumpák is:
    http://www.greenaqua.hu/gyartok/upright.html

Én a nagyobb pumpát használom a saját rendszernél ami potival szabályozható. A gyatra hálózati nyomást simán felpörgette úgy, hogy akár 2 vagy 3 membrános rendszert is rá tudok kötni.

A pumpával és a 2 membrános rendszerrel nagyjából 25-30 perc alatt jön le 25 liter víz.

19. Zbacsi
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Jan 16, 2010
    Kedvelik:
    2
    Hely:
    Budapest
    Viktor, Kocka köszönöm az infókat!
    Ma meg is rendelem :geek:

20. Zbacsi
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Jan 16, 2010
    Kedvelik:
    2
    Hely:
    Budapest
    Sajnos a hálózati nyomás kevésnek bizonyul, a nyomásmérő 2.9-3bart mutat. Így kb. 11/1, 10/1 az arány. :?
    A készülék amúgy profi, nagyságrendekkel jobb, mint amit máshol nézegettem... :thumbup:

Aktuális oldal megosztása