• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua RO készülékek !

inadsz said:
N-emy said:
Én ezt a típust használom már 5 hónapja. Meg vagyok vele elégedve, bátran merem ajánlani, az ára pedig verhetetlen.
A két szűrő és az RO mebrán cseréje is megoldható 15 ezer alatt :thumbup: .

Köszi N-emy. Hány bar-on üzemel nálad, és milyen aránnyal?

Mivel 1 membrános nem kell neki akkora hálózati nyomás, mint a nagytesóknak, de a jobb nyomással hatékonyabb lesz. Cserébe persze az arány is más.
A gyártó szerint hálózati nyomástól függően 4-7 egység szennyvizet termel 1 egység RO-hoz.

Zbacsi said:
pumpák mikor jönnek ? Már nagy szükségem lenne rá, mert szinte csak szennyvizet termelek :(

Hétfőn rákérdezek és jelentkezem.

inadsz said:
Jaja. Én is szemezek vele egy ideje Jó ára van. De későbbiek során ez bővíthető több membránnal vagy előszűrővel?

A legtöbb RO bővíthető, persze csak "barkácsolással". Neked kell megvenned az új membrán házat a membránt, az alkatrészeket és megoldanod az összeszerelést is. Ezek a belépő szériás RO-k nem igazán a bővítésre lettek kitalálva. Leginkább a megfizethetőség miatt készültek.
 
Várható, hogy a közeljövőben érkezik nagyobb teljesítményű vagy több membrános RO készülék? (Úgy néz ki 2 hét múlva végre eljutok hozzátok a boltba :) )
 
Ramen said:
Várható, hogy a közeljövőben érkezik nagyobb teljesítményű vagy több membrános RO készülék? (Úgy néz ki 2 hét múlva végre eljutok hozzátok a boltba :) )

Persze, dolgozunk a kérdésen. A boltba pedig szívesen látunk bármikor. ;) :thumbup:
 
viktorlantos said:
Zbacsi said:
pumpák mikor jönnek ? Már nagy szükségem lenne rá, mert szinte csak szennyvizet termelek :(
Hétfőn rákérdezek és jelentkezem.
Tudom rengeteg most a meló a boltnyitás körül, de van valami friss infó ? ;)
 
A D&D RO készüléknél a csövek színezete nem stimmel, mert a GA ozmo készülékhez való van oda írva.
• Piros cső - narancs, de majdnem)
• Zöld cső - elfolyócső a szennyvíznek. (ilyen nincsen, csak fehér.)
• Kék cső - tisztított ozmóvíz, RO ág. (ez stimmel)

;)
 
Sziasztok!
Ami talán fentről és Dani "linkelt" leírásából kimaradt, pár paraméter:
(Újpest, földszint)

Csapvíz :
PH - 7.5
TH - 265 (~15nk°)

Szűrt víz:
PH - 6.2
TH - 8 (0.45 nk°)

Öblítő víz (hulladék víz)
PH - 7.6
TH - 365 (~20.5 nk°)

Arányok : hulladék:RO 2:1 (lehet 3:1, de közelebb látszott a 2:1-hez :?: )
Túl jó, hogy igaz legyen! Most eléggé örülök :thumbup: !
Csatlakozása mosogéptöltő, 3/4-ed col.

Egyébként a narancs cső az öblítő, a kék a tisztított víz, a fehér a betáp.
 
Haza értem az új RO készülékel. Kibontottam, a kezelési könyvet átolvastuk.. nem egy bonyolult dolog lesz beszerelni, pl. nagyon ötletes a tűszurásos módszer a víz vezeték megcsapolására. Egyetlen egy dolognál akadtam fent a membrán behelyezésénél. Előre bocsájtom még nem bontottam ki a légmentes tasakból, csakk akkor, majd ha már a szerkezet a helyén lesz a mosogató alatt. Szóval a kérdés: melyik fele van bellül és melyik fele kivül. Az egyik oldalon a vezetéken van 2 db.gumi tömités a másik oldalon nincs. Én ezt a felét tenném belülre. A vicc az hogy nagyon jó a leírás és a fotok is a gépkönyvben csak éppen a membrán behelyzéséről egy szó nincs sehol.
Ja, és köszönöm a segítséget a párom meggyőzésében. :D
 
Nigro said:
Ja, és köszönöm a segítséget a párom meggyőzésében. :D

A GA segít ahol tud... :angel:
A D&D RO beszerelési útmutatója képekben: http://www.theaquariumsolution.com/inst ... mosis-unit
Ott a tömítés kifelé van ;)

Én is így gondoltam, a másikoldalon van a csonkon két gumi tömités, és Viktor által elmondottak szerint valaminek be kell kattanni :D fajlámpával a membránházba világítva csak a két tömités bekettanására tudtam gondolni. Kössz a linket ez már tényleg igazi "hülye gyerekenek" való szájbarágos, beszerelési utasítás, ezzel szerintem megy már a dolog.
 
Nigro

Telefonon erről a szerkezetttről beszéltem:


12061601_3a7423798c930b3bea334a33fa921896_m.jpg


Valamilyen módon be tudjátok neklem ezt szerezni.

Köszönöm.
 
Sziasztok!

Ma sikerült összekalapálni a DD RO készülékét. Van valakinek tippje azzal kapcsolatban, hogy ha rácsapnék egy nyomás növelő pumpát, fel lehetne gyorsítani az eseményt vagy csak a tiszta/koszos víz arányát tudnám jobbá tenni?
 
Szia,

Megfelelő nyomás megléte mellett nem kell nyomásfokozó, főleg ha 1membrános a cucc.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Ma sikerült összekalapálni a DD RO készülékét. Van valakinek tippje azzal kapcsolatban, hogy ha rácsapnék egy nyomás növelő pumpát, fel lehetne gyorsítani az eseményt vagy csak a tiszta/koszos víz arányát tudnám jobbá tenni?


Szia! Általában a RO.-k 3-4 Bar víznyomásnál csordogálnak, de ha 6-bar nyomásra felviszed a belépő tápnyomást lényegesen javul a hozamuk. Én éjszaka nyomatom a vízcseréhez, és reggelre kész a hordó víz lágyítva, felmelegítve. A hálózati nyomás 4-bar körül van nálunk, de én is tettem elé szivattyút. Igaz nem az általad említett típusú RO.van de így tudja csak a gyári adat szerinti mennyiséget. Szóval nem árt. A rendszer 24-00-kor indul reggel 6-00 ra kb 70 lityit termel. A gyári adat szerint 250L/nap kapacitású.
 
Hideg vízzel ha jól rémlik kicsit romlik a hatásfok. A pumpával talán az ilyen dolgokat tudod kompenzálni.
 
D&D 190-t szeretnék vásárolni.
Tapasztalatok érdekelnének az arányt illetőleg. Tiszta víz/szennyvíz.
Én hideg vízzel tudnám csinálni, nyomást nem tudom.
Vagy ,hogy milyen lehet a legrosszabb körülmény.
 
Sziasztok!

Ma sikerült összekalapálni a DD RO készülékét. Van valakinek tippje azzal kapcsolatban, hogy ha rácsapnék egy nyomás növelő pumpát, fel lehetne gyorsítani az eseményt vagy csak a tiszta/koszos víz arányát tudnám jobbá tenni?


Szia kezdetekkor milyen volt az arányod d&D 190L-es nél?
 
A D&D 190L/nap RO-nál a 4:1-es arány.A 430ppm-es csapvíz mellett jónak mondható?
Vagy nyomásfokozóval ez fel vihető 2:1 arányra?
Mert,ha nem akkor feleslegesnek tartanám a nyomásfokozót beszereznem a GA-ból, és megelégednék ezzel az aránnyal.
 
Back
Oldal tetejére