• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Green glass

Evereka

Bölcs Ent
Sziasztok!
Elkészítettem első Wabi tálamat és íme ez lenne a naplója.:woot:
Régóta piszkálta a fantáziámat egy ilyen szépség,mert nagyon tetszettek,és ha neveket is említhetnék akkor @Matyi ,és @Piga munkássága ami megfogott.A nagy löket pár napja jött amikor is Piga mutatott fotókat a kertről.A lávakő hatalmas ötlet volt ,és gondoltam én is használok fel az enyémben.Volt is kövem elfekvőben itthon.Én külön lyukat nem vájtam bele,inkább több ,kisebb kőből alakítottam ki egy kis talajnak helyet középen.A növények @Dukenukem szállitotta,köszi innen is értük.Majdnem az összes belekerült.A növénylistát várom még tőle ,mert nem mindet ismerem fel:facepalm::).Világítás szerintem nem a végleges,mert szeretnék egy normális lámpát a mostani helyett.A adatok pedig:
KIKA-s tál,JBL-es táptalaj,és Aquatic Nature Pro Soil talaj,a fény pedig egy 55w-os halogén égő ,9 órát állitottam az időkapcsolóra(az izzó tuti hogy cserélődik majd a lámpával együtt);)Dokumentáltam is azért:snaphappy:
22155845_e4d2b7fa59ea9fab7e300cb6c711e668_xl.jpg
22155849_bac4e53a28f4d3c8e32f1d95dd2c80a9_xl.jpg
22155853_6dd0899aee7cad134eeb5c7651f9aa52_xl.jpg
22155855_13681ad62450d3549fd26fcbe750ad31_xl.jpg
22155857_ebb2e2280308f461e6887477089251fb_xl.jpg

Remélem hosszútávon gyönyörködhetek majd benne.
Észrevételeket szívesen veszek,ez az első ilyen jellegű munkám.Ha valamit rosszul csináltam jelezzétek lécci;):)
Köszi,hogy benéztél(y)
 
Remélem letakartad, egy hétre ;). Másképp ki fog száradni hamar, nekem egy akváriumban voltak a növények, nem csak úgy szabadban. Szokniuk kell a szárazabb levegőt.
napi 4-5 spricklást javaslok RO vízzel
 
Örülök,hogy pozitív irányba befolyásoltam a dolgokat.:)Egy kicsit több növényt is ültethetsz,mert a parvula kissé lassan fog nőni emersen.Akár Hc vagy egy próbát a monte carlo is megér.Én a mohát a köveken úgy növesztettem,hogy bedörzsöltem vele és igyekeztem nedvesen tartani és voálá..:)
 
Üdv.mindenkinek.
@Dukenukem tanácsát megfogadván ,a párásítást ugy döntöttem ,megnyújtom egy héttel.Hagyom még a búra alatt a tálat ,gyökerezzenek meg rendesen a növénykék.Az ültetéskori lekonyuló növényvégek már huszárosan állnak,ugyhogy csak megindulnak a dolgok;),és új hajtásokat is véltem már felfedezni:)
 
Nagyon szép, a lávaköveket imádom :) Talán picit túltöltötted a talajjal, ha nyírnod kell a parvulát, nehéz lesz feltölteni vízzel a talajszint fölé és úgy lehalászni. Illetve talán a páramegtartó képessége is kicsit romlik így, mert a talaj felett több pára marad meg, ha van körbe 1-2 cm üveg.
 
Nagyon szép, a lávaköveket imádom :) Talán picit túltöltötted a talajjal, ha nyírnod kell a parvulát, nehéz lesz feltölteni vízzel a talajszint fölé és úgy lehalászni. Illetve talán a páramegtartó képessége is kicsit romlik így, mert a talaj felett több pára marad meg, ha van körbe 1-2 cm üveg.
Lehet igazad van ,talán érdemes lenne egy picit levenni belőle .Most még lehetne:)Köszi az észrevételt
 
Igazán nincs mit :) Nekem alul-töltenem sikerült, 1-2 cm még mehetett volna rá, de már mind1, majd ha szétszedem :)
 
Növénylistával még adós vagyok:facepalm:Íme:
Acorus gramineus, másnéven Japán (vizi)fű
Ammania sp bonsai
Parvula mini
Alternanthera reineckii mini
Limnophila hippuridoides
Micranthemum Sp. Monte Carlo(rajta már jól látszik a növekedés);)
Ludwigia repens Rubin valamint sp.
 
A fenyő/csillag szerű mohának mi a neve? :) Nekem is van, de nem tudom eldönteni, hogy Tortula Ruralis vagy Bryum Rubens.
 
A fenti képek szerint van benne :) Amelyiken kint vannak a növények, ott bal alsó, vagy a lávakő előtt a négylevelű lóhere mellett balra :) Olyanom van a szára alapján. Most nézem, hogy az akinál is Veled beszéltem erről a kérdésről :) :) Nem iszok ma több pálinkát, csak egy utolsót :)
 
Üdv.
Két hetes a tál,és így alakult át ez idő alatt.Szerintem már gyökereztek rendesen a növények ,mert szépen megindultak.Ma kivettem a szaunából ,talán nem lesz már baja neki.A lámpába hoztam egy Osram EnergySaver 15W(75W)égőt,de szerintem hozok fölé egy nagyobbat később.Megnézem ezzel egyenlőre ,hogy alakul.Igaz csak 4000K-s mert sehol nem kapok 6500-ast:(
22209765_f4c4dc0028c0af779af597b439a3bdf4_xl.jpg
22209767_f1d9919dc46741701e278bbdedd4d8ba_xl.jpg
 
Back
Oldal tetejére