• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hajlik az akvárium üvege

nikon147

Új regisztrált
Sziasztok!
Ma vettem észre, hogy az 54 literes, Wromak márkájú akváriumom hátsó üvege hajlik kifelé (60 cm hosszú, (csak a hátsó, mert az elülső üveg hajlított)). Az üveg vastagsága 4 mm. Az is aggaszt, hogy a "tálca", amiben az akvárium van gyárilag( tehát ez egy műanyag alátáét szerűség) Csak 6-8 ponton támasztja alá az alsó üveglapot.
Szerintetek kell tartanom attól, hogy elreped valamelyik üveglap? Biztonságos ez így?
 
Szia!
Pár milliméter hasasodás nem probléma. Gondolom merevítés nélküli az akvád.
"Alátámasztással" viszont gondod lehet. Tegyél az akvárium alá polifoamt, esetleg hungarocelt. Olyan anyagot ami nem szivja be a vízet és a "teher" is eloszlik rajta. Kapható kimondottan akvárium alá polifoam.;)
 
Szia!
Pár milliméter hasasodás nem probléma. Gondolom merevítés nélküli az akvád.
"Alátámasztással" viszont gondod lehet. Tegyél az akvárium alá polifoamt, esetleg hungarocelt. Olyan anyagot ami nem szivja be a vízet és a "teher" is eloszlik rajta. Kapható kimondottan akvárium alá polifoam.;)
Köszi a választ. Igen, valóban csak pár mm (3-4 mm)
Ha van itthon 1 cm vastag hungarocell (sima fehér hőszigetelő) az is jó lehet? Vagy muszály hogy polifoam legyen?
 
Sziasztok!
Ma vettem észre, hogy az 54 literes, Wromak márkájú akváriumom hátsó üvege hajlik kifelé (60 cm hosszú, (csak a hátsó, mert az elülső üveg hajlított)). Az üveg vastagsága 4 mm. Az is aggaszt, hogy a "tálca", amiben az akvárium van gyárilag( tehát ez egy műanyag alátáét szerűség) Csak 6-8 ponton támasztja alá az alsó üveglapot.
Szerintetek kell tartanom attól, hogy elreped valamelyik üveglap? Biztonságos ez így?

Nekem Juwel akvám van, szintén ilyen műanyag keretbe volt beleragasztva, de én kiszedtem belőle, ennek lassan 4 éve, szóval probléma nem hiszem, hogy származik belőle. Ettől függetlenül érdemes alá a polifoam.
 
Nekem Juwel akvám van, szintén ilyen műanyag keretbe volt beleragasztva, de én kiszedtem belőle, ennek lassan 4 éve, szóval probléma nem hiszem, hogy származik belőle. Ettől függetlenül érdemes alá a polifoam.
Az Én Juwel szettemnél írták, hogy tilos a bútor és a keret közé bármit is tenni...
 
Az Én Juwel szettemnél írták, hogy tilos a bútor és a keret közé bármit is tenni...
Én nem is olvastam, vagy nem emlékszem rá. De nem szívesen raktam volna meg kővel úgy, hogy közben az egész a levegőben lóg, és csak a széleken van alátámasztva kb 2 centis sávban. Nálam semmi gond nem származott belőle.
 
Én nem is olvastam, vagy nem emlékszem rá. De nem szívesen raktam volna meg kővel úgy, hogy közben az egész a levegőben lóg, és csak a széleken van alátámasztva kb 2 centis sávban. Nálam semmi gond nem származott belőle.
Érik egy "Hajlik az akvárium alja" topic... :)
 
Kicsit off, de nem jut eszembe hasonló topik.
Pár hete véletlenül ráejtettem valamit az üveg élére.
Ez lett az eredménye (fotó lent).
Esztétikai hiba. Eddig teljes nyugalomban voltam, de most rápillantva eszembe jutott, hogy a minap valaki :) akvárium "ragasztás elengedése-videót" mutatott, és most picit ráparáztam. Lehet ebből nagyobb baj? Mint az autó szélvédőknél...?
Szerintetek?
@Pecás meghallgatnám Te mit gondolsz.
 

Attachments

  • IMG_20160820_234706.jpg
    IMG_20160820_234706.jpg
    66.6 KB · Megtekintések: 10
Boltban az egyik növénytárolónk is kapott egy ilyet. lett rajta egy szép kagylós törés. De nincs repedés vastag az üveg úgyhogy azóta is szépen üzemel.
 
Kicsit off, de nem jut eszembe hasonló topik.
Pár hete véletlenül ráejtettem valamit az üveg élére.
Ez lett az eredménye (fotó lent).
Esztétikai hiba. Eddig teljes nyugalomban voltam, de most rápillantva eszembe jutott, hogy a minap valaki :) akvárium "ragasztás elengedése-videót" mutatott, és most picit ráparáztam. Lehet ebből nagyobb baj? Mint az autó szélvédőknél...?
Szerintetek?
@Pecás meghallgatnám Te mit gondolsz.
Ha az üveg nem is, én hajlok az elképzelésre, hogy igazánól csak az akváriumodba vetett hited tört meg.
Gyorsan dobd fel a 180 literes aki Trappistának olcsón eladó topikba. ;)

Tapatalk-kal küldve...
 
@Pecás meghallgatnám Te mit gondolsz.
Szerintem ebből nem kellene gond legyen. Alaposan vizslasd meg, látszik-e repedés. Ha nem, akkor osztom @viktorlantos álláspontját.
Ha ezek után is parázol, de az akvát használni szeretnéd, akkor vágass az üvegeseddel 6-os üvegből egy 2,5-3 cm széles csíkot az akva teljes hosszában (külső méret!) és ragaszd rá, de szerintem erre nem lesz szükség.
 
Kicsit off, de nem jut eszembe hasonló topik.
Pár hete véletlenül ráejtettem valamit az üveg élére.
Ez lett az eredménye (fotó lent).
Esztétikai hiba. Eddig teljes nyugalomban voltam, de most rápillantva eszembe jutott, hogy a minap valaki :) akvárium "ragasztás elengedése-videót" mutatott, és most picit ráparáztam. Lehet ebből nagyobb baj? Mint az autó szélvédőknél...?
Szerintetek?
@Pecás meghallgatnám Te mit gondolsz.
@Jopet erre akkor tudnánk egész pontosan válaszolni, ha feltennél már végre egy teljes akváriumot ábrázoló képet a naplódba. :):):)
 
Nekem volt 54 literes 4mm-es 60cm hosszú akváriumom ami annyira hajlott hogy 4 év alatt elkezdte a szigetelést a felső szélső pontokban lehúzni az oldalfalról. Persze ennek a gagyi ragasztó is oka lehetett, így mennie kellett. Amúgy a 6mm-es üveg klasszisokkal masszívabbnak tűnik érzetre.
 
Nekem volt 54 literes 4mm-es 60cm hosszú akváriumom ami annyira hajlott hogy 4 év alatt elkezdte a szigetelést a felső szélső pontokban lehúzni az oldalfalról. Persze ennek a gagyi ragasztó is oka lehetett, így mennie kellett. Amúgy a 6mm-es üveg klasszisokkal masszívabbnak tűnik érzetre.
Igen, nekem ugyanekkora méret volt 6mm-esből, és max. 1mm-t hajlott.
 
Sziasztok! 54literes akvárium 6mm vastag üvege feltöltés után 3-4mm el szélesebb. Az alja nem ér le. Szerintetek ennyit hajolhat vagy aggódjak hogy megadja magát?
 
Sziasztok! 54literes akvárium 6mm vastag üvege feltöltés után 3-4mm el szélesebb. Az alja nem ér le. Szerintetek ennyit hajolhat vagy aggódjak hogy megadja magát?

Elképzelhetetlennek tartom :O

60*30*35 cm 6 mm üveg meg sem mozdul
62,5*40*40 cm 6 mm üveg 1,5 mm kihajlás
60*30*30 cm 5 mm üveg nem mértem, de szemmel alig látható

Tutira 6 mm az az üveg?
 
Back
Oldal tetejére