• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halak szállítása

aquafan

Tapasztalt kertész
Szevasztok,

a halak (pontylazacok, törpe gurámi) mennyi ideig bírja zacskóban a hazaszállításkor?
 
Szevasztok,

a halak (pontylazacok, törpe gurámi) mennyi ideig bírja zacskóban a hazaszállításkor?
Egyszer én 30 db-ot vittem, úgy 3-4 órát voltak a zacsiban, jó idő volt, nem hideg, s semmi bajuk nem volt. Egyszer kinyitottam a zacsit, h cserélődjön a levegő.
 
Szevasztok,

a halak (pontylazacok, törpe gurámi) mennyi ideig bírja zacskóban a hazaszállításkor?
Ha nem egy pohárnyi vízbe teszik és oxigénnel csomagolják, akkor gond nélkül elvannak 24 óráig is, csak a hőmérsékletre figyelj, hogy se túl meleg, se túl hideg ne legyen. Hungarocell doboz, ennek hiányában hűtőtáska, ha ez sincs, akkor 2-3 jó vastag pulcsi csodákra képes.;)
 
Labirintkopoltyús halnak nem annyira nem tesz jót a tiszta oxigén a zacskóban. Levegővel szokták csomagolni őket.
 
Sziasztok. Törökbálintról a GA-ból szeretnék hozatni 4db oto harcsát és egypár garnélát. Az a baj hogy hazafele megálnak rokonoknál. kb 10 órát lennének az autóba. Annyit kibírnak? Vagy vigyenek valamit amibe több víz fér? (van egy 5l es dunsztos üvegem)
 
Sziasztok. Törökbálintról a GA-ból szeretnék hozatni 4db oto harcsát és egypár garnélát. Az a baj hogy hazafele megálnak rokonoknál. kb 10 órát lennének az autóba. Annyit kibírnak? Vagy vigyenek valamit amibe több víz fér? (van egy 5l es dunsztos üvegem)
Az otok nagyon érzékenyek, 10 óra lehet hogy sok lenne nekik.
 
Szerintem van kis esély, mondjuk ha folyamatosan friss vizet kapnak, mondjuk 20 percenként. Persze ügyelve a minosegre es a viz homersekletere. 10 ora nagyon meg tudja viselni őket, stresszes. Esetleg közelebbről lenne erdemes beszerezni. Vagy máskor, amikor max 30-50 perc alatt hazaersz, es nincs kitero. viselni
Az otok erdekeben
 
Én Nyíregyről vittem fel Pestre vegyes társaságot két zacskóban , sajnos nagyon sok lett az elhullás. Használtam folyékony oxigént is, de sajnos nem volt elég.Feltehetően sok hal volt kevés vízben.
 
Back
Oldal tetejére