• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech HalLak

Akvárium 25*25*30
Szűrés AF02-190 akasztós szűrő 190l/h, egyelőre csak szivacs van benne,majd a nagy akváriumból kiszedek mátrixot.
Fűtés Diversa 25w
Talaj ADA+ bazalt
Vasfa
Világítás 13w kompakt izzó-ez helyett majd egy Ikeás asztali lámpa lesz,csak izzót kell bele szereznem.

Növények
Tündérhínár, Tócsagaz, 3 féle Cryptocorine,Mini hortenzia, Parvula,Lilaeopsis Brasiliensis,Limnobium Laevigatum. Van még egy aminek nem tudom a nevét.

Élőlények
Amint lehet Helena csiga
Betta vagy garnélák
 
Szóval, tettem a kis szűrőbe mátrixot a nagy akváriumból, valamint adagoltam egy kis Tetra SafeStart-ot. Nem tetszett elől a túl apró szemű bazalt, vízcserénél kicseréltem közepes méretűre. Vízcsere 2 naponta,egyelőre nem tápozok,majd akkor,ha heti 2 vízcserére állok át. Képet nincs értelme feltennem,nincs más változás.
Viszont már vannak CSIGÁK. Megüt a guta. :mad:De majd jönnek a Helenák és lesz :punch:
 
Kaptam ajándékba Dennerle system set-et(minta). Ebben az akváriumban kipróbálom. 3 darabból áll: E15 vas tabletta, V30 teljes táp és S7 nyomelemek.Heti ill. havi az adagolása. Ma kezdtem el.

Ide írom,így biztos nem felejtem el.
 
A mini hortenzia foszladozik, remélem a táp megoldja a problémát. A kövön Riccia van,de kiveszem,mert túlnövi a mögötte lévő növényt. Találtam fekete hátteret,azt felragasztom. Lassan költözhet a Betta.
 
Ilyen kicsi akváriumba takarítónak csak garnélát tudok tenni,ugye?

Ha jól tudom, ez a törvény Magyarországon:

(5) Tilos
c) gerinces állatot kör alapú kalitkában vagy gömb alakú akváriumban,
d) gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb űrtartalmú térben
tartani.



30*30*35 => 31.5 liter körüli, tehát pont a határon van.

Ha jól emlékszem, Ausztriában a határ 54 liter és hal fajtára lebontva található egy lista. Amit érdemes megjegyezni, Magyarországon (Európában, esetleg a világon egyedüliként?) nem lehet gömbakvárumot használni mérettől függetlenül sem, még akkor sem, ha például 150 literes.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére