• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Happy Pool 200l

ZoleeG

Főkertész
Sziasztok!

22197647_d663170db65672838feaca6456f8d57c_xl.jpg

Kicsit lemaradva, de szeretnék ennek az akváriumnak naplót szentelni. A Happy Pool nevet azért adtam, mert jó lenne, ha ebben a medencében boldog, növények, halak, garnélák laknának. Ezt a low tech akváriumot azért rendeztem be, hogy örömet okozzon családomnak, mindenkinek, és magamnak is. Előre mondom a fotózás
nem az erősségem. Így nézzétek a képeket.
Akkor egy kis előzetes:
15 évig foglalkoztam sügerekkel, és „nagyon kevés növénnyel”. Ebben az időben fekete, sárga, piros színek jellemezték az akváriumomat, meg a „bolondos, agresszív pezsgés”. Aztán barangolás a neten, ráakadtam GA-ra, majd eljutottam ide az akvakertészekhez. Innentől kedvenc színem a ZÖLD lett. Sügereket felszámoltam, majd próbáltam növényeket ültetgetni, fényerőt növelni, tápozni. Kísérletezgetni egy hátteres, 75cm magas, 300l-es akváriumban, nem egyszerű, a (bútor is 95cm magas volt). Sügeres majd növényesített akva a hőskorból.:D

22282213_decb4a011c02b6a56da27db4bc7d60e5_xl.jpg
Azután gondolkodtam a váltásról, majd tették mezejére léptem. Régi hátteres akváriumot eladtam. Két kisebb medencében raktároztam a növényeket, halakat. 80l-es hordóban járattam tovább a szűrőmet. Bacik túlélték ezt a
megpróbáltatást.

22223725_dfbe0e7797218a7f07e1826690763c5e_xl.jpg
Ültetés után, feltöltés

22223735_22721a3c08da48e0b51add30ae184e1e_xl.jpg
Egy héttel később, halakat muszáj voltam belerakni helyhiány miatt. Probléma nem keletkezett belőle, pusztulás nem volt.

22223733_26c1fdcea513a0686f4cfcd4e94137f5_xl.jpg
Minden simán megy.

22223737_ece36c4239cf65508f327718442b52f5_xl.jpg
Világítást kicsit átalakítottam, plexi magasítót kapott a Quad pilács.:)

22197655_087375ebf62b09c27078ffc934b7ee76_xl.jpg
Mostanság így néz ki az akim. Probléma nincs vele, remélem így is marad.:D


Növény lista:

Limnobium laevigatum
Taxiphyllum barbieri
Cladophora aegagrophila
Cryptocoryne parva
Microsorum pteropus Windelov
Sagittaria subulata
Anubias barteri var. nana
Cryptocoryne wendtii
Vallisneria spiralis Tiger
Hygrophila polysperma
Hygrophila corymbosa Siamensis
Rotala rotundifolia
Najas guadalupensis

(Megpróbáltam az alacsony fényigényű növényeket válogatni, előző akváriumban nevelkedtek.)


Akvárium: 100x50x40 sima üveg, merevítés nélkűl 10mm vastag GA-ból
Fűtés: Eheim Jager 125W
Szűrés: Eheim 2075 (Seachem Matrix 4l, Seachem Purigen 250ml, perlon, előszűrő szivacs)
Eheim Skim 350: napi 2x30 percet megy
Szekrény: Saját tervezés, összerakás. Függőleges oldalak duplán 2x18mm-es bútorlapokból. 75 cm
Világítás: Quad T5 2x39W napi 8 óra
Talaj: Tropica Aquarium Soil aljzat 22l
Tápozás: EL Profito 5ml/nap
Carbo5ml/nap .
Ferro 2,5ml/2nap,
Kálium 2,5ml/2nap
Foszfát (porból) egy csipet naponta
Dekor: Red moor fa, Fuji kövek
Vízcsere: 10 naponta 50% csapvíz, Seachem prime-vel kezelve
Élőlények: Vörös neon 30db
Törpe szívóharcsa 4db
Sziámi algázó 1db
Garnélák rc, yellow (rengeteg)


Nyugodtan kérdezzetek, segítsetek. Tanácsokat, kritikákat is szívesen elfogadok.
Esetleg tudok valakinek ötletet adni akkor már én is „happy” leszek és már megérte itt lennem a fórumon. Lesznek új fotók, ha van rá igény lassan (fodrászkodni) is kéne már.;):)
 
Utoljára módosított:
Szia!

Pofás kis akvárium lett.
A quad megemelése ügyesen lett megoldva, és még pofás is! Te csináltad?

Egyébként meg egy jó példa az akváriumod, hogy high-tech akváriumon túl is van élet :)
Irigylem hogy nem látok nálad algát :D

üdv.: Norbi
 
Vártuk már ezt a naplót:). Nagyon szuper az aki.(y) A kitűzött cél sikerült szerintem a családod és mindenki örömmel nézegeti az akvát. A fotók mindig jöhetnek. A quad emelés ötletes mert így nem kell elhajlítani a lábát és nem rozsdásodik. Azon gondolkoztam ha ennyiféle tápot használsz hogy, meglegyen minden tápanyag nem érné meg jobban a Green Aqua Micro Macro?
 
Szia!

Pofás kis akvárium lett.
A quad megemelése ügyesen lett megoldva, és még pofás is! Te csináltad?

Egyébként meg egy jó példa az akváriumod, hogy high-tech akváriumon túl is van élet :)
Irigylem hogy nem látok nálad algát :D

üdv.: Norbi
Szia!
Örülök, hogy tetszik az akim.:)
Igen a plexi emelést saját magam készítettem. vannak fotók is valahol. Igény esetén valahová fel feltölthetem.
Volt algám fekete ecset. Carbo elintézte meg áramlás változtatása.
 
Vártuk már ezt a naplót:). Nagyon szuper az aki.(y) A kitűzött cél sikerült szerintem a családod és mindenki örömmel nézegeti az akvát. A fotók mindig jöhetnek. A quad emelés ötletes mert így nem kell elhajlítani a lábát és nem rozsdásodik. Azon gondolkoztam ha ennyiféle tápot használsz hogy, meglegyen minden tápanyag nem érné meg jobban a Green Aqua Micro Macro?
Szia!
Jogos amit mondasz, már én is gondoltam GA tápozásra, csak betáraztam Easy-Life-ból. Ha elfogy megpróbálom Micro, Macro, Carbo kombót. Szerintem is csökkentett adagolással elketyegne szépen.
Köszi, hogy reagáltál a naplóra.:)
 
Szia! Ez bizony nagyon jó lett ! A hangulata szuper, a növények is szép egészségesek! az egyik legszebb low tech akvárium amit láttam.
Lehet Tőled kérdezni ? Használsz-e RO vagy más lágy vizet ?
Szerk: ja, bocs, látom már hogy csapvíz :shame:​
 
Utoljára módosított:
Szia! Ez bizony nagyon jó lett ! A hangulata szuper, a növények is szép egészségesek! az egyik legszebb low tech akvárium amit láttam.
Lehet Tőled kérdezni ? Használsz-e RO vagy más lágy vizet ?
Szerk: ja, bocs, látom már hogy csapvíz :shame:​
Szia!
Jó, ha kérdeztek, ha tudok válaszolok természetesen.;)
Sima csapvíz, sajnos vízkő néhol van az üvegen, még kezelhető TETRA törlőkendővel.
 
Egy pici zöld algám volt (nem vészes), meg nem annyira tetszett a drótos megoldás. A legfőbb érv, hogy könnyebb így az akváriumban "matatni".:)
 
Szia!
Jól olvasod 2x39W-tal világítok. Igen quad lámpa. Mostanában gondolkodom, barkácsolni kéne bele még egy fénycsövet. ;)
 
en is ilyent szeretnek, mondjuk nekem 100*55*50 a medence, csak ezt a lampat megtoldom meg 1 m 7020 smd leddel. az ugy mar el kene vigye a low tech-et. szerinted?
 
Back
Oldal tetejére