• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hogy fogjak neki?

Kishalas

Tapasztalt kertész
Azért az Offba írtam mert naplót majd külön szeretnék indítani ez pedig csak kezdésnek lenne fontos
Első kis méretű erősen növényesített akváriumom szeretném össze rakni amit csak lehet azt a GA oldalán szertném be szerezni. A keret nem túl vaskos ( elég sok drága hobbit űzök hogy egyet említsek Airsoft és csak amit suli mellett keresek azt tudom rá fordítani )
Amit ki gondolotam az egy 25 literes akvárium, fekete (szerintem bazalt ) le tesztelt kövekkel másik akiban 2 évet lehúztak nem öltek ki semmit :)
Talaj:
ADA Aqua Soil Amazonia - általános növénytalaj - 3 liter most csak 4 400,00 Ft - Green Aqua
Tropica Substrate növény táptalaj - 1 liter most csak 1 900,00 Ft - Green Aqua
ADA Aqua Soil Amazonia - általános növénytalaj - 3 liter most csak 4 400,00 Ft - Green Aqua
Tápozás:
Easy Life ProFito - növénytáp - 500 ml most csak 2 390,00 Ft - Green Aqua

Easy Carbo - a folyékony CO2 - 250 ml most csak 1 690,00 Ft - Green Aqua
Flora:
2xEleocharis parvula mini - zselés most csak 1 100,00 Ft - Green Aqua
1xMicranthemum Sp. Monte Carlo - zselés most csak 1 100,00 Ft - Green Aqua
és még pár tő Cryptocoryne wendtii előző akvából
Világítás:
Van egy asztali lámpám E27 foglalattal ami max 40w-t bír el ebbe szeretném ezt a 20w-os izzót
Wave izzó (kompakt fénycső) Cosmos 20W lámpához most csak 3 990,00 Ft - Green Aqua

Ez eddíg 18ezer Ft
kérdéseim és aggályaim vannak elsősorban a Co2 hiánya esetleg a dezodoros megoldást kéne alkalmaznom? esetleg ki hagyható? egybefüggő növényzetet szeretnék viszont nagy nyomásút egyenlőre még nem
a világítás sok/kevés? a megoldás működőképes e?
Mi kellhet még amit ki hagytam ? A fekete kövek és a sötét talaj nem lesz túl egyhangú?
Tippek trükkök ami eszetekbe jut jól jöhet :)




 
Utoljára módosított:
Szia
Mivel akarod szűrni? Szerintem co2 nélkül is van élet de rakj össze élesztőset vagy citrom savast az jobb mint a dezodoros. Bármilyen kompakt fénycső jó csak 6500K legyen hideg fehér. Tápot inkább a Green Aqua Micro+macro +easy carbo-t ajánlanám de nem rossz a ProFitose. Kétszer írtad az amazóniát.
 
Végre valaki megszánt :D
2 belső szűrőm van erre a célra egy 100 és egy 200 l/h nem tudom melyik lenne jobb a késöbbiekben valószínűleg le cserélem egy külső akasztós cuccra , a Mikro és Makro mellett garnélák mehetnek bele? valami mérés esetleg szükséges ha ezt használom?sokkat többet dob mint a Profito?
gondolom akkor még be kéne szereznem egy diffuzort is mert a porlasztó kő elég nagy bubikat ereget.
Már nem tudom szerkeszteni :D
 
Utoljára módosított:
Mindenképpen minimum egy akasztós szűrőt ajánlanék(teletömve jófajta bilógiai szűrőanyaggal) mert a biológiai szűrés nagyon fontos. Nézz körül az eladó külső szűrő és vízpumpa topikba mert most van két eheim akasztós is hírdetve. Én azt vettem észre a Mic-Mac-al szebbek a növények és természetesen nem veszélyes a garnélákra. A diffuzort minden képen ajánlanám mert jobb a beoldás.
 
Én is összeállítottam az élesztős rendszert,eleinte hagyományos porlasztókővel,de tényleg jobb a diffuzor.Ideig óráig viszont megfelel a porlasztókő is
 
láttam de 760 l/h nem sok egy kicsit 25 literre? egyenlőre a másik aksiból át tudok menekíteni egy 1,5 éve üzemelő szivacsot csak akvárium vízzel volt pucolva ez segíthet a helyzeten?
úgy látszik fontolóra kell vennem a Mic-mac+ Carbo kombót.
Élesztőssel anyi az aggályom hogy nagyon ingadozik és ez gondolom nem túl előnyös. bár lehet be tudom majd lőni egy adott bubi/sec-re
 
Szerintem nem olyan nagy az ingadozás.eleinte nagy a nyomás de én a kis csappal amit beiktattam tudtam kellemesen szabályozni,persze ideig óráig,mert eleinte nagy a nyomás,majd ahogy telik az idő,úgy csökken.Képzeld,most ikrázott le az egyik vitorlás párom,fingom sincs hogy hagyjam vagy mentsem ki őket,vagy bízzam e a természetre,és a vitorlás szülőkre.
 
Én is ilyesmi megoldáson gondolkozom hogy be tudjam lőni :) Gratulálok sok tapasztalatom nincs csak eleven szülők terén de elvileg ivadék védők ha rajtuk kívül nincs túl sok hal és sok a menedék akkor szerintem meg maradnak :) de azért kérdezz meg valakit akinek van velük tapasztalata sok sikert hozzájuk (y)
 
Remélem tényleg szülőként fognak viselkedni,és nem lesznek kannibálok,habár most elég rendesen harcolnak,hogy megóvják őket.
 
Az akvárium méretein agyalok szerintetek hogy lenne jobb egyforma oldalakkal teljesen kocka vagy alacsonyabb magasság nagyobb alap terület? A legmagasabb kövem 13cm amit használni fogok
Szerintem az már jó jel ha védik a kicsiket :) Fejlődnek?
 
Utoljára módosított:
Azt csak te tudod eldönteni milyen formát szeretnél. A kockát másképpen kell berendezni mint egy normál akvát. Én egy alacsonyabb magasságú nagyobb alap területű akvát ajánlanék mert a kocka nem egy könnyű eset lásd az enyémet. Most készül a következő akvám az egy 60x35x35 lesz, abban több a lehetőség.
 
igazad van :) 30x30x20 lesz a nyerő szerintem akkor még éppen hogy elég a 3 liter amazonia
Kiváncsi vagyok milyen lesz az új akváriumod a kockád is gyönyörű :)
 
Back
Oldal tetejére