• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Huangshan-Tiandu-fen

Amazonia VS Tropica


  • Total voters
    14
  • Poll closed .
Üdv.Egy gyors telós fotó,jelenleg már nincs beültethető hely [emoji16]

8dd3ea0714cc3c5e70afbbc93f348c35.jpg


518fa627ca477788f22b7fb13f645f68.jpg
hát ezt mi lelte???? :))
 
Szomorú napok ezek az akvárium életében,holnap a növények egyharmada megy a kukába.Nem bírok a BGA val,legalább is hagyományos úton nem [emoji22] [emoji35] [emoji36]
Már mindenhol ott van,így nincsín választási lehetőségem.Tolom a carbot,black out kúrát nem akarok,pont az okát akarom megszűntetni.
550d89e09e47090a35859c291c4b3c88.jpg
a3c25b590ab0982db0a598c20f906380.jpg


Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
Együttérzek. Szerintem viszont, ha már benn van, a kiváltó ok megszüntetésével sem feltétlenül irtható ki teljesen. Csírájában kell megszüntetni. Mi nálad az oka? Henrik hidrogénperoxidos atombombáját ismered?
 
Együttérzek. Szerintem viszont, ha már benn van, a kiváltó ok megszüntetésével sem feltétlenül irtható ki teljesen. Csírájában kell megszüntetni. Mi nálad az oka? Henrik hidrogénperoxidos atombombáját ismered?
Ilyenekkel még nem próbálkoztamaz okot csak zalálgatom de valami igen megborult az akváriumban,szerintem sok a moha és a mulm az áramlás meg egyre kisebb.

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
Nálam nem így nézett ki, hanem a homok alatt sunnyogott végig, viszont a szagát lehetett néha érezni a vízfelszínhez hajolva, meg a kiemelt dekorokon. Ott van a baj forrása, ahol igazán összpontosul ez a csula. Ha neked a mohán, akkor abban van elég tápláléka, illetve kellő oxigénhiány.

Ha még bírod kicsit cérnával, akkor egy erős visszanyírás után próbáld ki ezt a kék halált...
 
Tapasztalatom szerint a carbozás nem szünteti meg, csak az érintett területre közvetlenül befecskendezve okoz pusztítást. Viszont az akváriumban mindenhol jelen lévő fertőzést nem irtja ki, ami pedig visszatér rövidesen, és újult erővel támad. Több komponensű kezelés esetén ez lehet az egyik fegyver, ami segít meggengíteni a dögöt. Szóval szerintem egyel több út van, mint amit Kuchi mondott, de persze az is egy opció (csak utána mindent fertőtlenítei kell).

Update: nálam sikeresnek mondható a Blue kúra. Belekezdek a harmadik körbe ma, csak a biztonság kedvéért...
 
Ha nagyon ragaszkodó a cyano (BGA) és nem szűnik meg akármit csinálsz, állatorvos nem tud felírni / adni egy antibiotikumot, ami elintézi?

Cyano elég alattomos tud lenni, akár steril az akvárium, akár tele van mulm-al :(.
 
Nálam mindig nagyjából a nyári szabadságolás az akvárium építés ideje.A fák is áznak még,na meg az akvárium sincs még meg.
Úgy hogy marad a június,addig meg csak megszabadulok ettől a mételytől.

Én is az antibiotikumos vonal felé indulnék el, elvégre ez mégis csak baktérium fertőzés. :) De előtte megnézhetsz egy ble exites, vagy akár neptun algagátlós kezelést is, asszem az is jó ellene.
 
Én is az antibiotikumos vonal felé indulnék el, elvégre ez mégis csak baktérium fertőzés. :) De előtte megnézhetsz egy ble exites, vagy akár neptun algagátlós kezelést is, asszem az is jó ellene.
Az antibiotikum mukodik csak a bakterium kulturat is hazavagja. De valamit valamiert.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére