• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hunger for Infinity

Fissit mennyire hagyod megnőni? Én most szivattam meg magam, mert hagytam ilyen 6-7cm vastagra megnőni és az alja már nagyon bebarnult kellett két mire össze szedte magát. féltem is hogy leszakad.
 
Magyar boltban nem. :)

Érdekes egyébként, eddig nem volt ilyen problémám: low techből jöttek a bucék és az anubiab petite-ek az erős high-techbe, és mindegyik eldobja-mállasztja a régi leveleit, kivétel nélkül. Az új levelek szépek, egészségesek. Buce hárklis erre, tudom, na de az anubias?! Ez nekem új.
 
Magyar boltban nem. :)

Érdekes egyébként, eddig nem volt ilyen problémám: low techből jöttek a bucék és az anubiab petite-ek az erős high-techbe, és mindegyik eldobja-mállasztja a régi leveleit, kivétel nélkül. Az új levelek szépek, egészségesek. Buce hárklis erre, tudom, na de az anubias?! Ez nekem új.
Nem lehet, hogy az ásványvizes áztatás tett be nekik? Máskor is áztattál már ásványvízben?

Tapatalkkal küldve az én SM-J510FN eszközömről
 
Ja és boldog nyuszit mindenkinek, kikerültek a súlyozó kövek (bármilyen hihetetlen is :D ).

Zöld pont van, majd kaparok, igen. :)
Bocs a kézből telóval lőtt fotókért.

33937474152_e22c0be394_z.jpg2017-04-17_02-51-23 by Attila Szántó, on Flickr

33937478402_17f0e62527_z.jpg2017-04-17_02-51-32 by Attila Szántó, on Flickr

34053862656_159fab6189_z.jpg2017-04-17_02-51-40 by Attila Szántó, on Flickr

A talaj a frontüveg jobb oldalánál azért olyan hepehupás, mert a növények szanaszét nyomkodták a gyökereikkel, sajna nem tudok mit csinálni vele... pedig ültetéskor az üvegtől elhagytam két centit mindenhol. :(
 
Acicularis elérte a végleges magasságát:

34220621186_52fb740c9e_c.jpg2017-04-25_02-01-34 by Attila Szántó, on Flickr

És dúsul a front is, hirsuta cukin letámadta az anubias petite-t. :)

33877105590_fbb3b09989_c.jpg2017-04-25_02-01-21 by Attila Szántó, on Flickr

Utóbbi fotón látszik is, hogy mire gondoltam a buce és anubias levélmállással: az új levelek pöpec állapotban vannak, de a régieket, amikkel beraktam az akvába, mindegyik eldobja szép lassan. :(
 
Alga van, de a növényzet kezd bedurranni.

33541318334_dc132fc24a_c.jpg2017-05-01_04-02-47 by Attila Szántó, on Flickr

Jó hogy raktam bal-közép hátra Acicularist, szemből fotózva nagyon kell neki a zöld oda, hogy ne legyen "légüres tér".
Dekorhomokot újra kéne tölteni, de nincs erőm hozzá. :(

Meg dragonokkal kéne kezdeni valamit, eléggé zöldek már a GSA-tól. A kövek tövében a bucce meg anubias petite tövek még csak most kezdenek újra kihajtani, sokat tesznek hozzá az összképhez majd ha lesz belőlük valami.

RE: majd lövök ködölés nélküli képet is, bár a montevidensis elég redvás formában van, folyamatosan törnek-barnulnak a levelei. Vízcserekor szerintem sérülnek. És ilyenkor azonnal eldobja, fene kényes egy gyom.
 
Utoljára módosított:
Jelen állapot.

Jövő héten szűrő+csőpuceva, meg oldal+hátüveg kaparás.

34112475903_9b38d9074f_c.jpg2017-05-27_01-54-04 by Attila Szántó, on Flickr

Sikerült kicsit megégetni a mohát mikor excellel irtottam közüle a hajalgát, majd magához tér. Montevidensist úgy döntöttem hagyom a fenébe, nem szedegetem ki az elhalt, rothadó szálakat, mert azzal mindig eltörök egy újabb adagot ami elkezd rohadni - ördögi kör. Hozza úgyis a friss hajtásokat, majd rendbejön és bedúsul szépen lassan. Nagyon markáns a különbség az egy hónappal ezeőtti kéhez képest. :( 3x dúsabb volt...

Acicularis viszont teljesen átvette az uralmat bal hátul.

Foszfát tartósan 1.8 ppm körül van, ahogy nézem megállt az üveg meg a dekor pontalgásodása.
 
Excellel óvatosan bánjál, 24 óra a lebontási idő. Easy Life Carbo 6 óra.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Tudom.

Nem a lebomlási idő miatt égette meg a mohát, hanem mert nem kevertem elég lightosra a "permetszert". :)
 
Növényzetben elértem amit akartam (kivéve a nyomorult montevidensist :( ), visszacsaptam kicsit a tápozást meg a fényt is, mert már kirúgta az alva oldalát a sok saláta. :)
Most jön az, hogy megtaláljam azt a minimum fény+táp kombót, ahol még szépek a növények.

Majd lövök fotót, múlt héten szűrő+csőnagytakarítás volt.

Meguntam a moha közül szedegetni a cérna algát, beraktam 4 black mollyt... remélem elvégzik a piszkos munkát. :)
Nem tudok rájönni miért jön vissza a cérna mindig a fissibe... pfff.
 
Utoljára módosított:
Olyan két hétig későn értem haza, nem is láttam világítással az akvát. Reggel mikor elmentem tápoztam és annyi.
Ma korábban jöttem haza és majd' szörnyet haltam.
Borzalmas állapotban van.

Fotót majd lövök ma valamikor.

36w-os UV lámpát beraktam a rendszerbe, és holnap vagy azután pattintok egy 5 napos blackoutot.

Utána kitalálom hogyan tovább. Eléggé elkeserítő a dolog.
 
Olyan két hétig későn értem haza, nem is láttam világítással az akvát. Reggel mikor elmentem tápoztam és annyi.
Ma korábban jöttem haza és majd' szörnyet haltam.
Borzalmas állapotban van.

Fotót majd lövök ma valamikor.

36w-os UV lámpát beraktam a rendszerbe, és holnap vagy azután pattintok egy 5 napos blackoutot.

Utána kitalálom hogyan tovább. Eléggé elkeserítő a dolog.
Mi az ok? A CO2 az rendesen ment végig? Nem állítódott el? Azért arra ránéztél pár naponta?
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére