• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hvergelmir

rollreich

Legenda
A nyár nem kedvez nálam az akvárium építésnek. A kezdeti beüzemelést szeretem magam levezényelni, viszont nagyon kevés idő van erre ekkortájt. Szeptemberben viszont minden visszazökken az eredeti medrébe, bele lehet csapni a nagy valamibe.
Tervezés azonban elkezdődött, "üst" lesz a kicsike. Tekergettem, pakolgattam, fejben megvolt a lényeg, de sok variáció után sem állt össze. Valahogy egy mélyebben fekvő vízgyűjtő kellett volna, ahova csordogál le néhány vízmosás, kavicsok, ez az, ez a központi elem, ehhez képest a többi majd adja magát.
Pár napja végre meglett. Ez egy váz. Ráadásul új akvárium készül hozzá, ezért újra össze kell rakjam, egy 60x30x35 cm opti-kádban, ha nem látod, baj van az optikádban! :) (ilyen gyenge nem lesz több igérem...:) )

Adatok, méretek:
üveg: 60x30x35 cm
fény: 2x24W egyenlőre, bővítés tervben 4x24W-ra
szűrő: Eheim Prof4 2271
Co2: meglévő magasnyomású rendszer diffúzorral
talaj: JBL ProScape rendszer + La Plata
dekor: mantenek
növények: parvula, acicularis, HC, marsilea, fissidens, riccardia
halak, rákok: boraras Merah, amano, oto

115_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Miután a 30 cm magas akvárium helyett 35 cm lesz az új magassága, kicsit átépítettem ennek tükrében. A főkő így jobban betölti magasságilag is a teret, valamint a két oldali vízmosás is erőteljesebb elem lett. Bár itt még homok nincs beszórva, azért könnyen kitalálható, hogy hol lesz, remélhetőleg emelve a látványt. A jobb oldali mély kanyon egyértelmű, bal oldalon a kis csillag alakú fennsík lesz homokozva, az onnan csordogáló kis érrel, valamint középen a sziklák repedései lesznek megtámogatva La Plata-val, zúzalékkal. Sok képet lőttem, még az sem kizárt, hogy sikerül kb. ugyanígy összeépítenem. ;)
6tag_280816-184858_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nagyon jó, de azért én valamibe csak belekötnék.
Ezekkel a skandináv nevekkel szinte lehetetlenné teszed, hogy egy (nem csak) beszélgetős estén az akváriumaidról beszéljünk. :D

Ha fel is jön, legfeljebb olyan formában, hogy
Ki tudod még mondani rollreich új akváriumának a nevét? ;)

Nem lehetne valami olyan inkább, hogy rollreich12? Esetleg az egyszerűség kedvéért 12?
Ha ki tudom mondani, akkor ígérem én biztos megdicsérem a következő összejövetelen a hardscape-t... :D
 
Nagyon jó, de azért én valamibe csak belekötnék.
Ezekkel a skandináv nevekkel szinte lehetetlenné teszed, hogy egy (nem csak) beszélgetős estén az akváriumaidról beszéljünk. :D

Ha fel is jön, legfeljebb olyan formában, hogy
Ki tudod még mondani rollreich új akváriumának a nevét? ;)

Nem lehetne valami olyan inkább, hogy rollreich12? Esetleg az egyszerűség kedvéért 12?
Ha ki tudom mondani, akkor ígérem én biztos megdicsérem a következő összejövetelen a hardscape-t... :D
A többiről (Niflheim stb)csak-csak hallottam eddig én is,de ez az új még nekem is Google-t igényelt:LOL::)
 
Nagyon jó, de azért én valamibe csak belekötnék.
Ezekkel a skandináv nevekkel szinte lehetetlenné teszed, hogy egy (nem csak) beszélgetős estén az akváriumaidról beszéljünk. :D

Ha fel is jön, legfeljebb olyan formában, hogy
Ki tudod még mondani rollreich új akváriumának a nevét? ;)

Nem lehetne valami olyan inkább, hogy rollreich12? Esetleg az egyszerűség kedvéért 12?
Ha ki tudom mondani, akkor ígérem én biztos megdicsérem a következő összejövetelen a hardscape-t... :D

:)
Nem egyszerű szavak valóban, ezért neveztem korábban az akikat "kalapácsnak", "jégvilágnak", "kőrisfának" ez pedig az "üst". Így megfogható, és egy szép italozós estén megtisztelő, ha éppen pl. az üst kerül szóba! Köszi! :)
 
K

Köszi. ;) Polcot és plafont is tudok ferdíteni, a tér görbítése meg csak bazári extra. :)
OK-OK, de tényleg érdekel, hogy jól látom, másik helyiségbe került az akvárium? Az utolsó képen csak a fény csalóka, vagy a szekrény szélességében van valami fehér lap a falon?:)

nincs túl középen az a Lényeg?
Eddig fel sem tűnt, most meg csak ezt nézem én is. Mármint hogy Gollam feje pont középen van. Kicsit lógatja az orrát, vagy csak a hegyes sziklát nézegeti olyan elszántan?
 
OK-OK, de tényleg érdekel, hogy jól látom, másik helyiségbe került az akvárium? Az utolsó képen csak a fény csalóka, vagy a szekrény szélességében van valami fehér lap a falon?
A nappali másik falára került, de már két scape-el korábban...:D A szekrény vonalában festettem a falra egy 60 cm széles fehér sávot, akkor jó ötletnek tűnt, végül is nem rossz, még szokni kell...:)

Eddig fel sem tűnt, most meg csak ezt nézem én is. Mármint hogy Gollam feje pont középen van. Kicsit lógatja az orrát, vagy csak a hegyes sziklát nézegeti olyan elszántan?
Középen lenne? ...őőőőőő egy kicsit ja. ;) Ez most baj?
Ez Julien király, nem Gollam! :D
 
A nappali másik falára került, de már két scape-el korábban...:D A szekrény vonalában festettem a falra egy 60 cm széles fehér sávot, akkor jó ötletnek tűnt, végül is nem rossz, még szokni kell...:)
Akkor egy kicsit lemaradtam. :LOL:

Középen lenne? ...őőőőőő egy kicsit ja. ;) Ez most baj?
Fene tudja. Te abszolút nem szoktad követni a "japán" vonalat, mégis szeretjük az akváriumaidat. Hallgass a belső (viking) hangra. :)
 
Back
Oldal tetejére