• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Így jó lesz?

Mióta van akváriumod?


  • Total voters
    85

Leone510

Kertész szaki
Ezt a témát azok kedvéért indítottam akik szeretnének egy szép akváriumot de nem biztosak abban, hogy az az ő beállításaikkal, feltételeikkel működne és persze azoknak akik tapasztalataik folytán meg tudják válaszolni a feltett kérdést.
 
Hella! Kezdem is én ha nem baj:D Egy zárt aksinál aminek a méretei 90x42x50, de csak 42 cm ig lenne benne víz ami összesen így 158l lenne, élég lenne ez?
Quad 4x39 W T5 lámpa 6500K + 4x MoonLed (Odyssea) - 90-110 cm
akár 10 óra világítással
nem tervezek gyepet de napi tápozás lesz de nem a drága külön mikro makro hanem valami koplex köztes megoldás az ár miadt.
közepes igényű növényelet tervezek használni pl annubius stb. heti 50% vízcsere melett.Van már szűrőmaz pedig egy Atman- 1200 /h.
Megfelelő a szűrő kapacitása egy ekkora aksinak?
Előre is köszi a válaszokat.
 
Hella! Kezdem is én ha nem baj:D Egy zárt aksinál aminek a méretei 90x42x50, de csak 42 cm ig lenne benne víz ami összesen így 158l lenne, élég lenne ez?
Quad 4x39 W T5 lámpa 6500K + 4x MoonLed (Odyssea) - 90-110 cm
akár 10 óra világítással

nem tervezek gyepet de napi tápozás lesz de nem a drága külön mikro makro hanem valami koplex köztes megoldás az ár miadt.
közepes igényű növényelet tervezek használni pl annubius stb. heti 50% vízcsere melett.Van már szűrőmaz pedig egy Atman- 1200 /h.
Megfelelő a szűrő kapacitása egy ekkora aksinak?
Előre is köszi a válaszokat.

Látom már máshova is bekérdezted ezt :). Mivel a profik kertékszkednek, így válaszolok én az eddigi tapasztalataimból:
Világítás biztosan elég, nekem a 225l bruttón van ekkora lámpa. 15cm-re van a vízfelszín felett, nálam végül így lett jó a beállítása 25-ről kezdtem és mentem lefele.
A világítás max 9 órát menjen max, Nigro blogjában olvastam ha jól emlékszem, hogy a növény nem "dolgoznak" ennél tovább, és a többlet fénnyel csak az algáknak kedvezel.
Szűrő szerintem elég lesz, de ez megint növény és hal mennyiségtől fog függni.
 
Szűrés elég lesz, világítás max 8 órát menjen és jó lesz, de indításkor csak hatot aztán egy hónap után hetente emeld fél órával 8ig. Ezzel már megpróbálhatsz egyszerűbb gyepet is ami nem igényel CO2 beadagolást!
 
Szűrés elég lesz, világítás max 8 órát menjen és jó lesz, de indításkor csak hatot aztán egy hónap után hetente emeld fél órával 8ig. Ezzel már megpróbálhatsz egyszerűbb gyepet is ami nem igényel CO2 beadagolást!

Mi az egyszerűbb gyep ami Co2-t nem igényel?
Nemsokára indítok én is egy LOW picit.
 
Hát ha ennyi fény van, egy parvula minit meg lehet próbálni, én anno tartottam 60 literben 50w világítással co2 nélkül és szép gyep lett. Ami még egyszerűbb a Marsiela Hirsuta. Monte Carlo gyepről is hallottam már sok fénnyel co2 nélkül.
 
Kiegészítem Tomi válaszát,ha a három közül kell választani akkor monte carlo,de arra készülj hogy egyik sem fog roham tempóban gyeppé nőni az biztos. :D

Van már szűrőmaz pedig egy Atman- 1200 /h.
Erre a literszámra ez a szűrő tényleg a határ,és az is sajnos alulról üti,ha nem lesz háttérdzsungel és tényleg egy két növényt szeretnél akkor jó lehet,a világítás az rendben van. ;)
 
Nagynyomású CO2 tervezek 5 literes palackal.
De ettől függetlenül abba voltam, hogy a több növény jobb mint a kevesebb ugyanabba a "szennyezett " vízbe mert a több növény több káros anyagot tud kiszűrni.
Egyébként sok növényt tervezek csak nem a legigényesebbeket. Olyan jungelesebbet szeretnék.
Sok búvóhely a halaknak külünféle garnélák.
 
ezt hogyan sikerült megoldani? ha ezt én csinálnám ott max fonal algából lenne gyep :) de az tény hogy pillanatok alatt :D
Sok magyarázatom nincs rá, de megtörtént :D anno az első, teljesen amatőr próbálkozásomban volt, ahol aztán 1 hónapig bírtam co2 vásárlás nélkül, így nem volt túl hosszú kísérletezés, de co2 nélkül is látványosan fejlődött a parvula
 
Nagynyomású CO2 tervezek 5 literes palackal.
De ettől függetlenül abba voltam, hogy a több növény jobb mint a kevesebb ugyanabba a "szennyezett " vízbe mert a több növény több káros anyagot tud kiszűrni.
Egyébként sok növényt tervezek csak nem a legigényesebbeket. Olyan jungelesebbet szeretnék.
Sok búvóhely a halaknak külünféle garnélák.
Garnéláknak mohát szerezz. Pár kivételével igénytelenek, és a garnélák imádják.
 
Tetszenek azok a bemohásított ágak.Van olyan moha ami a fához tapadva terjed és nem pedig csak elfele nő. Vagy valami köztes moha a két véglet között.??
 
Hella! Kezdem is én ha nem baj:D Egy zárt aksinál aminek a méretei 90x42x50, de csak 42 cm ig lenne benne víz ami összesen így 158l lenne, élég lenne ez?
Quad 4x39 W T5 lámpa 6500K + 4x MoonLed (Odyssea) - 90-110 cm
akár 10 óra világítással

nem tervezek gyepet de napi tápozás lesz de nem a drága külön mikro makro hanem valami koplex köztes megoldás az ár miadt.
közepes igényű növényelet tervezek használni pl annubius stb. heti 50% vízcsere melett.Van már szűrőmaz pedig egy Atman- 1200 /h.
Megfelelő a szűrő kapacitása egy ekkora aksinak?
Előre is köszi a válaszokat.

Brutto 160 literre nekem 4*36w megy 7 órában, napi tápozás és nagyomású CO2 mellett. Minden úgy nő mint a gomba, hetente kell ritkítanom. Monte Carlo van gyepnek. Szépen terjeszkedik. Viszont a szűrést gyakorlatilag meg kellett dupláznom. Tetra EX1200 ment először, de rá kellett segítenem egy Eheim 2075-el, mert kezdtem algásodni. Vízcsere heti 50%. Ugyhogy lehet a szűrés kevés lesz, ha valóban dzsungelt szeretnél.
 
Ez a szűrő probléma kezd viszatérő téma lenni :sour: lehet hogy az lesz, hogy beszerzek egy kisebb szűrőt akár használtan is ha van működő.
 
igen, és egy dobozkában, sterilen :) a zselét kibontás után le kell mosni teljesen mert bepenészedik
 
Hella! Kezdem is én ha nem baj:D Egy zárt aksinál aminek a méretei 90x42x50, de csak 42 cm ig lenne benne víz ami összesen így 158l lenne, élég lenne ez?
Quad 4x39 W T5 lámpa 6500K + 4x MoonLed (Odyssea) - 90-110 cm
akár 10 óra világítással

nem tervezek gyepet de napi tápozás lesz de nem a drága külön mikro makro hanem valami koplex köztes megoldás az ár miadt.
közepes igényű növényelet tervezek használni pl annubius stb. heti 50% vízcsere melett.Van már szűrőmaz pedig egy Atman- 1200 /h.
Megfelelő a szűrő kapacitása egy ekkora aksinak?
Előre is köszi a válaszokat.

Világítás szerintem is rendben van, 10 óra sok lesz elég lesz 8 nagyon max 9 óra világítás!
Szűrő kezdetnek jó, de szerintem később nem árt majd egy másik hasonló paraméterűt beszerezni :)
Hajrá várjuk a végeredményt :p
 
sziasztok!
egy 100 literes aksim van! 1x aquastar t8 és 1x grolus t8 cső van felette (2x 25 W)! tetra 800 plus külső szűrővel kb 1,5 hónapja megy! a barna alga folyamatosan jelen van elhanyagolható zöld ponttal. nemrég megjelent a fonal is ezért csökkentettem a világítást, napi 8 órát megy. a tápozás Dr garden és bekevert makro easy carboval. a növények ( HM, rotala, valisneria, tündér hínár, valami mohák, H japonica, indiai vizicsillag) alja barnul mintha "elszáradna" de az új hajtások szép világos zöldek. amíg egy power heades szivacs szűrő volt bent kevesebb probléma volt a víz is tisztább volt. tudom be kell állnia a tetrának meg persze a gyári töltetet is ki kellett volna cserélni :( .
a kérdésem az lenne hogy a csövekkel van baj amiért barnulnak a növények? egyik sem 6500 K ( 8500 és 10000). megpróbálnám a csöveket kicserélni 2 darab 6500asra de azok csak 18 w-osak mivel nincs 75cmes 6500Kes fénycső (a boltos mondta) de akkor még kevesebb lesz a w/l! több cső meg nem igazán fér be a tetőbe!
 
sziasztok!
egy 100 literes aksim van! 1x aquastar t8 és 1x grolus t8 cső van felette (2x 25 W)! tetra 800 plus külső szűrővel kb 1,5 hónapja megy! a barna alga folyamatosan jelen van elhanyagolható zöld ponttal. nemrég megjelent a fonal is ezért csökkentettem a világítást, napi 8 órát megy. a tápozás Dr garden és bekevert makro easy carboval. a növények ( HM, rotala, valisneria, tündér hínár, valami mohák, H japonica, indiai vizicsillag) alja barnul mintha "elszáradna" de az új hajtások szép világos zöldek. amíg egy power heades szivacs szűrő volt bent kevesebb probléma volt a víz is tisztább volt. tudom be kell állnia a tetrának meg persze a gyári töltetet is ki kellett volna cserélni :( .
a kérdésem az lenne hogy a csövekkel van baj amiért barnulnak a növények? egyik sem 6500 K ( 8500 és 10000). megpróbálnám a csöveket kicserélni 2 darab 6500asra de azok csak 18 w-osak mivel nincs 75cmes 6500Kes fénycső (a boltos mondta) de akkor még kevesebb lesz a w/l! több cső meg nem igazán fér be a tetőbe!
Ha nem szilikátos a vized, akkor a barna alga a szűrés gyengeségét mutatja. Jó töltettel elég lehet a 800-as szűrő, de csak jó töltettel, a gyáriakkal biztosan kevés.
A fénycsövek cseréjét nem bánnád meg, de így hirtelen Én sem találtam 25W-os, 6500K-es T8-as csöveket. Nem tudom milyen hosszú az akváriumod, de ha jó a hossz, akkor a helyedben elgondolkodnék egy 2*24W T5-ös lámpán, az odyssea gyártmányát már 20 körül megkapod, és nem kell barkácsolnod.
 
Back
Oldal tetejére