• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziasztok!

Sajnos egészen apró kis planáriákat véltem felfedezni, úgyhogy elindult a fenbendanin kúra újra. A helena csigáknak lesz tőle valami baja?
Úgy rémlik a csigákat is megöli a szer. Én egy 4 literes befőttesüvegbe tettem arra a pár napra őket.(A befőttesüvegbe pedig Hm volt ültetve.) Le kell fedni, mert kimásznak.
 
Úgy rémlik a csigákat is megöli a szer. Én egy 4 literes befőttesüvegbe tettem arra a pár napra őket.(A befőttesüvegbe pedig Hm volt ültetve.) Le kell fedni, mert kimásznak.
Kimentem akkor oket. Nekem is ugy remlett hogy a csigaknak sem jo, de nem voltam benne biztos es a forumon nem talaltam meg hogy hol olvastam :(
 
Kimentem akkor oket. Nekem is ugy remlett hogy a csigaknak sem jo, de nem voltam benne biztos es a forumon nem talaltam meg hogy hol olvastam :(
Nálam a hólyagcsigák túlélték, de a költöztetés a tutibiztos módszer!
 
Sziasztok!

4. vízcsere után az értékek: pH 7.4, GH 7, KH 6. Az előzőhöz képest a KH csak 1 értéket csökkent, ezt betudom annak, hogy most kapargattam le a vízkő vakolatot az üveg széléről, aminek nagy része a vízben landolt. De a pH már a JBL cseppteszt 7.4 és 7.6-os színe közé esett ami nagy előrelépés a 8.8-hoz képest. Szép barna biofilm réteg van az üvegen mind a két oldalon így a kis garnéláknak is jut kaja, úgyhogy kíváncsian várom hogyan alakul az állomány. Az orange-okból alig-alig maradt pár darab, ők már valószínű nem is fognak sokasodni, úgyhogy a helyükre nem sokára egy másik fajta kerülne, kérdés hogy milyen. Valamilyen caridina fajt próbálnék meg, Ti milyen fajt javasolnátok?
 
Amíg a neocaridinák nem szaporodnak, nem biztos hogy reszkíroznék caridina fajokkal... :(

A blue dream/velvet csapat szaporodik, az igaz hogy a kicsik nagy része eltűnik, de amióta RO vizezek nincs elhullás a nagyobbak között. Bízom benne hogy az apróságok is egyre nagyobb számban lesznek jelen. És ott tátong egy szinte üres akvárium(rész), nehezen állom meg hogy ne szerezzek bele lakókat. :D
 
Sziasztok!

Tartalmas hét volt az akváriumnak és persze nekem is. Mint kiderült, a bazalt (vagy annak nevezett) aljzatom nem fogja engedni a víz paramétereit elmenni savas irányba. 5 vízcsere után 7.4 pH, 6-6 GH-KH. Ezek már sokkal barátságosabb értékek, de amíg van benne csapvíz maradvány szerintem ennél sokkal lejjebb nem tudom vinni a pH-t. Új lakók is érkeztek, akiket a képeken láthattok. A tenyésztőnél is ilyesmi vízben voltak, úgyhogy nagy baj nem lehet velük.

Bekerült két kisebb adag monosolenium tenerum is.

A Helena csigáknak menniük kellett az akiból, ugyanis az élő garnélákra is vadásznak! Eddig azt hittem az elhullottakat eszik, de most az új lakók miatt rengeteget néztem ma az akváriumot, feltűnt volna ha elhullik egy garnéla és két odapillantás között a Helena egy egészséges garnélát ölelt magához, mire odaértem már esélye nem volt a garnélának. Úgyhogy szerzek egy kisebb akváriumot és berendezem Helenáéknak, de a garnéláim közelébe sem engedem őket. Még jó hogy telenyomták az akváriumot petékkel... :cautious:

És akkor pár kép:

38078075905_19716b4ffe_z.jpg

24099655367_cbb62b7e34_z.jpg

24099654727_c8f58c46c3_z.jpg

24099653987_fbec27c4dc_z.jpg

24099653387_d652144963_z.jpg

24099652677_46908b28d7_z.jpg

24099651037_547d546dc3_z.jpg
 
Jaja ezért kérdeztem.
A caridina serrata jó kis faj, nem is értem miért nem népszerűbbek. Nekem is vannak és imádom őket.
 
Jaja ezért kérdeztem.
A caridina serrata jó kis faj, nem is értem miért nem népszerűbbek. Nekem is vannak és imádom őket.

Ahhoz képest hogy agresszívebb garnéláknak olvastam őket elég nyugodtak. A Bumble Bee-k sokkal mozgékonyabbak rámásznak egymásra, az amanokra, még amikor bent voltak a Helenák azokat is folyamatosan csipkedték. :D De nagyon szépek így a Blue Dreamekkel jól mutatnak a Tangerinek. Kaptam kicsit is nagyot is, úgyhogy remélem hamarosan petéket is látok. :)
 
Nálam már a második generáció kapirgál. Hálás kis rákok.
De ne számíts neocaridina-féle bébibummokra. :)
 
Nálam már a második generáció kapirgál. Hálás kis rákok.
De ne számíts neocaridina-féle bébibummokra. :)

Van idejük végülis, igyekszem minden feltételt megteremteni nekik aztán ha eljön az ideje előbb-utóbb szaporodnak is reményeim szerint. :)
 
Sziasztok!

Az előző nagyobb helyzetjelentés óta megint eltelt 9 nap. Sok változás nem történt, továbbra is küzdök a pH-GH-KH értékekkel. :( Vízcsere utáni értékek 7.1 pH 8 GH 5 KH, amik a következő vízcseréig szépen emelkednek. Elképzelhető, hogy egy talajcsere lesz a vége... kékek alá JBL ProScape ShimpSoil Beige, a Bumble Bee-k alá pedig Shrimp King Active Soil kerülne, vagy mindkét oldalra Active Soil... még nem döntöttem el.

Mindenesetre tegnap születtek kis blue dream-ek úgyhogy az ő érdekükben csökkentem a napi carbo-t és a profito-t is.

A héten indítottam egy 10 literes csigás virágföldes el natural akváriumot, abból átdobtam két limnobium laevigatumot, és a mini anubias-t is rögzítettem a fissidens alá a fához. A sessiliflora haldoklik, miközben a crypto újabb tövet bújtatott ki a kavicsok közül jobb első sarokban... ki érti ezt. o_O

Rég csináltam egész alakos képeket, úgyhogy most nagyjából így néz ki a kis ikerház :) :

24300073527_abc1f02de0_o.jpg

[url=https://flic.kr/p/D2jeca]24300073307_7ed7af750b_o.jpg

24300072887_1153c6589f_o.jpg[/url]
 
Sziasztok!

Örömmel jelentem, hogy a 10 napos ünnepi egyedüllétet (ha jól számoltam) mindenki túlélte. Elég durva állapotok fogadtak egyébként, oldalról szinte be sem lehet látni az aksiba annyi a zöld alga és biofilm réteg. Valószínű ennek köszönhető az is hogy 10 napig túlélték kaja nélkül.

Holnap kemény nap lesz az akvárium életében, eljött ugyanis az aljzat csere ideje... :rolleyes:

Mindent kiszedek, garnélákat, növényeket, pumpát. A mátrix-ot egy tálba teszem kis vízpumpával hogy életben tartsa a szűrőbacikat. Azt nem tudom csak, hogy milyen arányban kellene visszatöltenem a régi és RO vizet. Mert ha túl sok lesz a régi kemény víz akkor a jótékony hatását nehezebben fejti ki az aljzat, de ha meg full RO-vízbe teszem vissza őket az elég éles váltás lenne a mostani körülményekhez képest.

Sok nap után 9 GH 6 KH és 7.6 feletti pH víz paraméterek vannak.

Mit javasoltok, hogyan történjen a visszatelepítés? Bacikultúrát természetesen szereztem az indításhoz.
 
Megtörtént az aljzatcsere, és egy kis növény gyérítés is. Még gondolkodom milyen növényt vegyek... egyelőre mindenki jól van, 1/4 régi víz 3/4 RO vízzel lett visszatöltve az akvárium, neptun bio-startot adagolok amíg el nem fogy.

A shrimp king active soil-ba nagyon könnyű az ültetés, pH csökkentő hatásáról majd később írok, ha lesz róla tapasztalat. :)

Addig is néhány kép:

24674949497_fd44c671bc_b.jpg
[url=https://flic.kr/p/DAryHT]24674949157_32236d9ba8_b.jpg
[url=https://flic.kr/p/F7y7ry]25672078178_3b602fb45a_b.jpg
[url=https://flic.kr/p/F7y7km]25672077818_740edf127c_b.jpg
[url=https://flic.kr/p/F7y7cL]25672077378_d035955a63_b.jpg
[url=https://flic.kr/p/22aB4Zb]38833740104_7308ec9790_b.jpg
[url=https://flic.kr/p/22aB4US]38833739854_760eaab225_b.jpg
38833739664_f092ce1903_b.jpg[/url][/url][/url][/url][/url][/url]
 
Megtörtént az aljzatcsere, és egy kis növény gyérítés is. Még gondolkodom milyen növényt vegyek... egyelőre mindenki jól van, 1/4 régi víz 3/4 RO vízzel lett visszatöltve az akvárium, neptun bio-startot adagolok amíg el nem fogy.

A shrimp king active soil-ba nagyon könnyű az ültetés, pH csökkentő hatásáról majd később írok, ha lesz róla tapasztalat. :)
Bocs, de nem bírom ki, hogy meg ne kérdezzem:
Mi az oka a tökéletesen szimmetrikus elrendezésnek?
A naplód elején olvastam az elválasztás okát, az tiszta, megértettem.
 
Back
Oldal tetejére