• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Indian Summer

evavigh

Mágus
Megérkezett tigris garnéláim új lakhelye, el is kezdtem rögtön belepakolni a talajt és a hardscapet. Remélem a fa nem szárad ki feltöltésig, már egész jól lent maradt.

Eddig jutottam vele:

112.JPG

Az akva: egy 45x30x30-as opti, tetővel (erre a lakás páradússága miatt van szükség).
A pilács fölötte: Chihiros A 451. Meglátom, hogy elég lesz-e, vagy kell-e mégegy fölé, de úgy tűnik, egyelőre, hogy elég jól bevilágítja. Persze növényekkel együtt ez változhat.
Szűrés: fél-DIY - használhatóvá tett Jebao szűrőház, Hydor pico 600-as pumpával hajtva, Substrat (Matrixhoz hasonló) szűrőanyaggal.

Talaj: Dennerle DepotMix 9in1, Dennerle scaper's soil, Tropica aquarium soil powder, valamint ADA aljzat adalék (Bacter 100, Clear super)

Tápozás: Green Aqua Micro-Macro, Seachem excel - de csak óvatosan a garnélák miatt.
 
Jaj, a nagy felsorolásban majd elfelejtettem, hogy jártam a Szentélyben, élőben fantasztikusak a GA-s akvák, nagyon szép a bolt! Ezúton is köszönöm a segítséget @viktorlantos , a beszélgetést @Nigro !

Eleocharis acicularis minit is akartam rendelni, de valahogy kimaradt.. és ez persze a megrendelés visszajelző emailben nem tűnt fel, csak most itthon. De sebaj, szombaton úgyis megyek Microhoz, meg Luigiékhoz, nem vagytok messze, majd megyek Hozzátok is mégegyszer.
 
Szia Évi!

Jól fogják érezni magukat a garnélák az árnyékot adó fa alatt!
Ha le van takarva az akvárium akkor napi kétszer megspricnizve a fákat nem száradnak ki (ha tudod ozmo vízzel).

AmegA

Köszönöm, már szerencsére van ozmo-m, úgyhogy megyek is spricnit keresni. :)
A fára azért túl hatalmas lombot nem tervezek, csak riccardiát, meg ha sikerül szereznem azt a jópofa piros algát, de hátul lesz susnyás rész, ahová el tudnak vonulni, ha egy kis félhomályra vágynak.
 
Megérkezett tigris garnéláim új lakhelye, el is kezdtem rögtön belepakolni a talajt és a hardscapet. Remélem a fa nem szárad ki feltöltésig, már egész jól lent maradt.

Eddig jutottam vele:

View attachment 46872

Az akva: egy 45x30x30-as opti, tetővel (erre a lakás páradússága miatt van szükség).
A pilács fölötte: Chihiros A 451. Meglátom, hogy elég lesz-e, vagy kell-e mégegy fölé, de úgy tűnik, egyelőre, hogy elég jól bevilágítja. Persze növényekkel együtt ez változhat.
Szűrés: fél-DIY - használhatóvá tett Jebao szűrőház, Hydor pico 600-as pumpával hajtva, Substrat (Matrixhoz hasonló) szűrőanyaggal.

Talaj: Dennerle DepotMix 9in1, Dennerle scaper's soil, Tropica aquarium soil powder, valamint ADA aljzat adalék (Bacter 100, Clear super)

Tápozás: Green Aqua Micro-Macro, Seachem excel - de csak óvatosan a garnélák miatt.
Nagyon jó ez a fa. Szép kis aki lesz ez.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Nagyon jó ez a fa. Szép kis aki lesz ez.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről

Köszönöm! Kellett azért a fával mókolnom egy picit, mire ez a formája lett, de elégedett vgayok vele. A vágás-toldás nyomokat, amik most látszanak, majd fesi egy kis lomb.
 
Nagyjából összeállt a növény lista, délelőtt beszereztem a még hiányzó darabokat, 1000 köszönet @AmegA , @Micro , @Luigi13 és GA!

Eleocharis acicularis
Eleocharis acicularis mini
Eleocharis parvua
Marsiela hirsuta
Litorella uniflora
Micrantheum Monte Carlo
Staurogyne repens
Gratiola vicidula
Rotala macracanra 'Red mini'
Rotala rotundifolia
Alternanthera reineckii mini
Hemianthus micranthemoides
Crepidomanes cf. malabaricum
Riccardia chamedryfolia
Caloglossa - alias piros alga
Anubias 'pangolino'
Bucephalandra 'Brownie Brown'
Bucephalandra 'Phantom'
Bucephalandra'Velvet Leaf'
Bucephalandra 'Kedagang mini'

Eredetileg terveztem még bele fissit, mini fissit illetve Hydrocotyle tripartia-t, de így végiggondolva az előbb felsorolt növény listát - nem biztos, hogy belefér. Lehet hogy csak pár csomó mini fissi fog bekerülni.

Az ültetést - feltöltést jövő hétvégén remélem sikerül megcsinálnom, már nagyon be vagyok sózva :D
 
Utoljára módosított:
Megérkezett tigris garnéláim új lakhelye, el is kezdtem rögtön belepakolni a talajt és a hardscapet. Remélem a fa nem szárad ki feltöltésig, már egész jól lent maradt.

Eddig jutottam vele:

View attachment 46872

Az akva: egy 45x30x30-as opti, tetővel (erre a lakás páradússága miatt van szükség).
A pilács fölötte: Chihiros A 451. Meglátom, hogy elég lesz-e, vagy kell-e mégegy fölé, de úgy tűnik, egyelőre, hogy elég jól bevilágítja. Persze növényekkel együtt ez változhat.
Szűrés: fél-DIY - használhatóvá tett Jebao szűrőház, Hydor pico 600-as pumpával hajtva, Substrat (Matrixhoz hasonló) szűrőanyaggal.

Talaj: Dennerle DepotMix 9in1, Dennerle scaper's soil, Tropica aquarium soil powder, valamint ADA aljzat adalék (Bacter 100, Clear super)

Tápozás: Green Aqua Micro-Macro, Seachem excel - de csak óvatosan a garnélák miatt.
Milyen garnélákat tervezel bele?
 
Elkészült a mű, feltöltés csak holnap lesz. Jól bespricceltem mindent, a tető rajta, remélem nem lesz bajuk a gazoknak.

A HM-et végül nem raktam bele, a Hydrocotile-t és a mohákat sem. Viszont a másik akvából a 2 Buce 'Copper' átkerült, a mini fissi nem hagyta élni.

:snaphappy:

196a.JPG
 
Bekerült a víz is, TDS 130-ra beálítva, amit megszoktak a csíkoskák. A kis szűrőbe töltöttem még szűrőanyagot, meg a ki-befolyó ágát meg kellett csinálni, viszont így a 600 hydor pico nem nyomta át. Az 1000-res került bele, így viszi az akvát, de ez a vízcseréhez használt pumpám, és nem is teljesen tökéletes, meg a befolyó rész nem szép, azt hiszem csak be kell ruháznom egy külsőbe.
A Ludwigia super red - no, most látom, a növény listából ki si felejtettem - felső leveleit mintha megviselte volna az egyéjszakás kaland víz nélkül, remélem helyre jön.

197.JPG
Ez az opti üveg feltöltve tényleg olyan hatású, mintha nem lenne víz alatti táj lenne. Nagyon tetszik!

Lőttem pár részletet is:

197a.JPG 197b.JPG

197c.JPG 197d.JPG
 
Megtörtént az első vízcsere, a TDS 140-re ment fel, az üvegről is letörölgettem a maradék aljzat port.
Az alga gyönyörű narancs-pirosas színben pompázik. A növényeket elég jól sikerült ültetnem, 1 kis tő marsiela gondolta csak úgy, hogy megnézi, milyen érzés a víz felszínén utazni, de visszatessékeltem a helyére.
Tápozás egyelőre 0,5-0,5-0,5 ml Mic-Mac-Excel.

198.JPG
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére