• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Infuzóriásodás

Tremmel Máté

Kertész szaki
Sziasztok! Két hete indítottam be az akimat és most behomályosodott a vize és parány i élőlények úszkálnak a vízben ! Úgy azonosítottam hogy Infuzóriásodás ! Mit tegyek?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Két hete indítottam be az akimat és most behomályosodott a vize és parány i élőlények úszkálnak a vízben ! Úgy azonosítottam hogy Infuzóriásodás ! Mit tegyek?
Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Az UV szűrő lesz a te barátod. Néhány nap alatt rendet tesz. Egyébként lehet próbálkozni carbos-s kezeléssel is.
Javaslom a ködös víz téma átolvasását: https://akvakertesz.hu/threads/koedoes-viz.2575/
 
Jelenleg itthon csak egy akváriumba készült uv lámpa van az nem segítene?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Jelenleg itthon csak egy akváriumba készült uv lámpa van az nem segítene?
Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Olyan UV szűrőre lenne szükséged amit a külső szűrő befolyóágára tudsz kötni. Láttam már olyan UV szűrőt is amit az akváriumba kellett berakni, de az is hasonló elven működött. Az UV lámpa körül áramlik a víz és minden élőlényt elpusztít. Ezért szokták alkalmazni zöld víz esetén is. Ha nincs külső szűrőd és még nincsenek élőlények akkor lehet próbálkozni a folyékony szén enyhe túladagolásával. Ezzel vigyázni kell mert nagy mennyiségben a növények sem komálják. Amint kezd beállni a szűrésed a ködös víz magától megszűnik. Figyelembe véve, hogy belső szűrőt használsz ez eltarthat egy ideig.
 
Back
Oldal tetejére