• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ismerkedés 109 literben

Jogos. Az utolsó képet nézve tökre Pogostemon helferinek tűnt, de visszanéztem, és tényleg nem az...:bored::LOL::cautious:

Csodamag:D de imádom, mert nagyon sűrű, szépen nő, és leszíváskor simán kibírja, ha telibe kapja a gumicső, így a közé telepedő koszt könnyű kiszedni közüle.
 
Minden nő és fejlődik:) A fissidens iránt napról napra növekvő szerelmet érzek, már egész kis formás kupaccá nőtt az ágon:love: A kövek még mindig zöldek, igaz nem is kaptak carbot, de poralgának tűnik, amiről azt olvastam hogy az alacsony foszfát szint okozza, úgyhogy teszteltetni fogom a vizet, és pótolom majd.
Holnap megérkezik a GA-tól a második 36wos lámpa, így 76W/109 liter lesz az arány, majd fokozatosan szoktatom hozzá az akvát. Találtam egy üveg táblafestéket, így lett egy fekete háttér, ami előtt gyönyörűen látszik valami pókhálószerű izé, fogalmam sincs mi lehet:(
34080186976_631cc74db3_b.jpg20170418_151806 by Asy Canflied, on Flickr
És a pókháló:
33309315363_600a007d5c_b.jpg20170418_151813 by Asy Canflied, on Flickr
 
Nagyon tetszik a kialakításod. A kis 15 literes nagyon oda vág mindjárt az első nagyobb képnél, esetleg a talpazaton mozgatnék vagy toldanék bele lávakövet még. A gyeped nekem elsőre még apró levelű staurogne reppensre hasonlít. (nyilván nem az).
2 fontos dolog lenne amit észre vettem.
Tudom, hogy figyelsz rá, és bele kalkuláltad, és nem is nő olyan gyorsan, de a ricciákat szedd ki belőle. Nagyon szép növény de egy rákfene. Ha elkezdi szétdobni magát megkeseríti a mindennapjaidat. Az utolsó szálig dobd ki belőle. Teljesen le tudod utánozni riccardiával szebb is, kezelhetőbb is, és ez meg fog szívatni. Megértem ha jobbnak látod megtartani de nem tudnék úgy elaludni ma, hogy nem figyelmeztettelek.
A másik. Hogyan készítesz ennyire éles képeket? Fotós vagy? Megkérdezhetem milyen géped van esetleg milyen optikával?
Baromi gyönyörű képek (y)

Szerk: És hogyan világítod be fotózáskor?
 
Nagyon tetszik a kialakításod. A kis 15 literes nagyon oda vág mindjárt az első nagyobb képnél, esetleg a talpazaton mozgatnék vagy toldanék bele lávakövet még. A gyeped nekem elsőre még apró levelű staurogne reppensre hasonlít. (nyilván nem az).
2 fontos dolog lenne amit észre vettem.
Tudom, hogy figyelsz rá, és bele kalkuláltad, és nem is nő olyan gyorsan, de a ricciákat szedd ki belőle. Nagyon szép növény de egy rákfene. Ha elkezdi szétdobni magát megkeseríti a mindennapjaidat. Az utolsó szálig dobd ki belőle. Teljesen le tudod utánozni riccardiával szebb is, kezelhetőbb is, és ez meg fog szívatni. Megértem ha jobbnak látod megtartani de nem tudnék úgy elaludni ma, hogy nem figyelmeztettelek.
A másik. Hogyan készítesz ennyire éles képeket? Fotós vagy? Megkérdezhetem milyen géped van esetleg milyen optikával?
Baromi gyönyörű képek (y)

Szerk: És hogyan világítod be fotózáskor?

Köszönöm:happy::happy: A kis akváriumot összeraktam, igaz végül picit nagyobb akváriumba került az első képes összeállítás, még piszkálom itt-ott, és fel fogom ide tenni.
Igen a riccia nekem is feltűnt, hogy nő mint a gomba, megmetszem és két nap múlva ugyanolyan :eek: Köszönöm a tanácsot, ha a többi fajta moha beindul, ki fogom szedni:)
Hú a képekkel nagyon megleptél, nem vagyok fotós, és telefonos kép az összes, samsung galaxy s7 edge-el fotózom, pár éve már nincs fényképezőgépem:( Világítás az van ami napközben is megy, a 36Wos odyssea meg egy sima led osram égő, és igyekszem a leghátsó részre tolni a lámpákat mikor fényképezem, úgy valahogy jobban sikerül a kép. Én eddig azt hittem nem valami jó minőségűek a képeim, ezért nagyon jól esik, hogy tetszenek Neked:happy:
 
Köszönöm:happy::happy: A kis akváriumot összeraktam, igaz végül picit nagyobb akváriumba került az első képes összeállítás, még piszkálom itt-ott, és fel fogom ide tenni.
Igen a riccia nekem is feltűnt, hogy nő mint a gomba, megmetszem és két nap múlva ugyanolyan :eek: Köszönöm a tanácsot, ha a többi fajta moha beindul, ki fogom szedni:)
Hú a képekkel nagyon megleptél, nem vagyok fotós, és telefonos kép az összes, samsung galaxy s7 edge-el fotózom, pár éve már nincs fényképezőgépem:( Világítás az van ami napközben is megy, a 36Wos odyssea meg egy sima led osram égő, és igyekszem a leghátsó részre tolni a lámpákat mikor fényképezem, úgy valahogy jobban sikerül a kép. Én eddig azt hittem nem valami jó minőségűek a képeim, ezért nagyon jól esik, hogy tetszenek Neked:happy:
Telefonos????? Azta. Kell egy ilyen, azonnal!!
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy alakulsz a jövőben. Elég zökkenő mentes az indításod jó csillagállásban születtél. Ez lesz a Te szakmád.
 
Telefonos????? Azta. Kell egy ilyen, azonnal!!
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy alakulsz a jövőben. Elég zökkenő mentes az indításod jó csillagállásban születtél. Ez lesz a Te szakmád.
Köszönöm :happy::happy::happy: Remélem, hogy így is marad, és nem csökken majd a lelkesedésem:D
 
Megjött a GA-s csomag!:D:D Benne a 36Wos Odyssea lámpa, viszont ennek más a színe mint a másiknak, pedig az is a GreenAquaból van: ez fehér, a régebbi pedig rózsaszín:
33982429492_8cde70d293_n.jpg20170419_162036 by Asy Canflied, on Flickr
Kaptam még Microsoriumot is, amiből jutott a két kisebb akváriumba is, illetve Dennerle Carbo Elixier Biot, amire nagyon kíváncsi vagyok, de majd csak akkor kezdem használni ha elfogyott az Easy-Carbo.
Ééééés akkor íme a 15lietersből26literessénőtt fás akvárium:
34139983685_3464b7afb5_b.jpg20170419_163723 by Asy Canflied, on Flickr
33297224594_9c079f359f_z.jpg20170419_163816 by Asy Canflied, on Flickr
Persze nem sikerült teljesen ugyanúgy visszarakni ahogy próbaképp összeraktam, meg szerettem volna magasabb kőhalomra tenni, de az akva ennyit engedett, így is van egy félig emers anubias:D
Ez pedig a 35literes, már várom, hogy tele legyen garnélával:
34009260441_8db3f1c5aa_c.jpg20170419_163902 by Asy Canflied, on Flickr
 
Tegnap minden akváriumban vízcsere volt, és a nagynál gondoltam, hogy a szűrőt is kitakarítom. Nagy hiba volt. Azóta nem működik, hiába dugom be a konnektorba, nem indul. Szerencsére volt egy 1000l/h-s belső szűrő elfekvőben, ami több mint a semmi. Ma még megpróbálom megszerelni az odysseát, és ha nem megy, akkor holnap veszek másikat. A halak nagyon élvezik az áramlást, még az oto-k is mennek játszani. Az esőztető elveszett a szűrőről, úgyhogy minden féle csövet rátettem, hogy ne tarolja le a növényeket az áramlat.
Azért hoztam pár képet, a vízcsere nyírással is járt, a gyepet alaposan megtéptem, és kivettem egy adag ricciát a jobb oldali fa felfelé álló ágáról.
33855330110_3f270cd1c6_c.jpg20170424_132740 by Asy Canflied, on Flickr
És, hogy valami pozitívat is írjak, íme mit találtam egy fa tövébe kidobva (igaz akkora, hogy a legnaggyob akvába se fér bele):
 

Attachments

  • 33855330210_f84fe5a7df_o.jpg
    33855330210_f84fe5a7df_o.jpg
    260 KB · Megtekintések: 0
Szépen haladsz. Szép az a fa. Kár, hogy messze laksz. Átvettem volna ha nincs vele más terved.
Köszönöm :) A fa egyenlőre lakásdisz :D de ha megborul a nagy akvárium a szűrő problémák miatt, akkor bevetem. ( nagyon remélem, hogy túléli) Meg ez az első akváriumom, az első scape, az első minden, úgyhogy látom a hibáit ( és mennyi van, amit még nem), úgyhogy szerintem jövőtavasszal legkésőbb újra fogom kezdeni, és akkor valahogy belefaragom a fát:D VAGY kell egy nagyobb akvárium:D
 
Gondolom poennak irtad a veget. Fa miatt ne vegyel nagyobb akváriumot. Ott a szuresbol mindenbol nagyobb es tobb kell. Ezt forrald ki, tanuld meg, es ha minden jo akkor jojjon egy masik vagy egy uj inditas.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére