• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Ismerkedés a low-techhel 32 literben

danzambo

Tapasztalt kertész
Üdvözlök Mindenkit!
Új vagyok errefelé, kezdő lévén sokat olvasgattam és tanulgattam mások beszélgetéseiből, de most saját akváriumommal kapcsolatban szeretnék építő jellegű tanácsokat, javaslatokat kérni. Régen, gyerekként volt akváriumom, aztán a kudarcok elvették a kedvem egy időre. Persze akkor még semmit sem tudtam az akvarisztikáról, nem csoda, hogy semmi sem ment úgy, mint kellett volna. Aztán tavaly karácsonyra kaptam egy 32L-es nano szettet, ekkor indult minden. Ezt osztanám meg Veletek jelenlegi állapotában és szeretnélek kérni titeket, hogy segítsetek javaslataitokkal.
Üveg: 32L, 30x30x35cm, Diversa Nano 30
Fény: DIY LED (új, 1 hetes sincs még, ez váltotta a minősíthetetlen 7,2W-os szettben kapott ledes borzalmat), 1320lm, fokozatosan növelve az időt, jelenleg 6 órát világít (9-re fogom emelni fokozatosan, hetene 1 órával)
Aljzat: JBL Manado, benne a növények alatt EasyLife Root Sticks
Dekor: Vasfa, gyári háttér
Szűrés: gyári claro 300 + Aquael Fan Mini Plus esőztetővel alulról mozgatja a felszínt
Növények:
  • GA Eleocharis Acicularis
  • Bacopa Caroliniana
  • Gömbmoha
  • GA Anubias Nana Mini (3tő)
  • Karácsony moha
  • TF Cryptocoryne parva
Állatok: 5 db zöld nano neonhal, 1 oto, 3 endler guppi és red cherry garnélák
Víz: 50% pihetetett Bp XI.ker csapvíz + 50% ioncserélt (heti 12L vízcsere)
Vízparaméterek: pH=7, NO3=10ppm, KH=6-10 nk, GH=9-10 nk, NO2=0, Cl2=0 (JBL EasyTest)

Tápozáshoz szeretnék segítséget kérni. Az acicularis, a crypto és az anubias új beszerzés (múlt péntek), akkor kicsit átrendezgettem az akváriumot. Azelőtt Profito (0,4 ml/nap) és Flourish Excel (0,6 ml/nap) ment, de az akkor még kevés fény miatt a bacopa kopaszodott, az acicularis elődje pedig kihalt majdnem teljesen. Ekkor döntöttem úgy, hogy változtatok, csinálok új világítást és beszerzek TF tápokat. Azóta maradt a 0,6ml/nap excel és 0,4 ml/nap Plantert adagolok a FB közösségben kapott tanácsot követve, macro-t még nem. Kicsit ellentmondásos tanácsot is kaptam, miszerint adjak be 1 napi adag micro-t és macro-t a heti vízcsere után, aztán slussz... Nos ezért is kérném a tanácsotokat. Alga egyelőre - minimális barnát leszámítva az üvegen - nincs, de tervezek valami stem növényt beültetni (indiai vízicsillagban gondolkodom), aztán macrozni is. A nitrát elég alacsony, más tesztem viszont nincs, pedig kíváncsi lennék a káliumra és foszfátra mindenképp. Bármi nemű tanácsot szívesen fogadok és előre is köszi, Dani.

888IMG_3831.jpg
 
Üdvözlök Mindenkit!
Új vagyok errefelé, kezdő lévén sokat olvasgattam és tanulgattam mások beszélgetéseiből, de most saját akváriumommal kapcsolatban szeretnék építő jellegű tanácsokat, javaslatokat kérni. Régen, gyerekként volt akváriumom, aztán a kudarcok elvették a kedvem egy időre. Persze akkor még semmit sem tudtam az akvarisztikáról, nem csoda, hogy semmi sem ment úgy, mint kellett volna. Aztán tavaly karácsonyra kaptam egy 32L-es nano szettet, ekkor indult minden. Ezt osztanám meg Veletek jelenlegi állapotában és szeretnélek kérni titeket, hogy segítsetek javaslataitokkal.
Üveg: 32L, 30x30x35cm, Diversa Nano 30
Fény: DIY LED (új, 1 hetes sincs még, ez váltotta a minősíthetetlen 7,2W-os szettben kapott ledes borzalmat), 1320lm, fokozatosan növelve az időt, jelenleg 6 órát világít (9-re fogom emelni fokozatosan, hetene 1 órával)
Aljzat: JBL Manado, benne a növények alatt EasyLife Root Sticks
Dekor: Vasfa, gyári háttér
Szűrés: gyári claro 300 + Aquael Fan Mini Plus esőztetővel alulról mozgatja a felszínt
Növények:
  • GA Eleocharis Acicularis
  • Bacopa Caroliniana
  • Gömbmoha
  • GA Anubias Nana Mini (3tő)
  • Karácsony moha
  • TF Cryptocoryne parva
Állatok: 5 db zöld nano neonhal, 1 oto, 3 endler guppi és red cherry garnélák
Víz: 50% pihetetett Bp XI.ker csapvíz + 50% ioncserélt (heti 12L vízcsere)
Vízparaméterek: pH=7, NO3=10ppm, KH=6-10 nk, GH=9-10 nk, NO2=0, Cl2=0 (JBL EasyTest)

Tápozáshoz szeretnék segítséget kérni. Az acicularis, a crypto és az anubias új beszerzés (múlt péntek), akkor kicsit átrendezgettem az akváriumot. Azelőtt Profito (0,4 ml/nap) és Flourish Excel (0,6 ml/nap) ment, de az akkor még kevés fény miatt a bacopa kopaszodott, az acicularis elődje pedig kihalt majdnem teljesen. Ekkor döntöttem úgy, hogy változtatok, csinálok új világítást és beszerzek TF tápokat. Azóta maradt a 0,6ml/nap excel és 0,4 ml/nap Plantert adagolok a FB közösségben kapott tanácsot követve, macro-t még nem. Kicsit ellentmondásos tanácsot is kaptam, miszerint adjak be 1 napi adag micro-t és macro-t a heti vízcsere után, aztán slussz... Nos ezért is kérném a tanácsotokat. Alga egyelőre - minimális barnát leszámítva az üvegen - nincs, de tervezek valami stem növényt beültetni (indiai vízicsillagban gondolkodom), aztán macrozni is. A nitrát elég alacsony, más tesztem viszont nincs, pedig kíváncsi lennék a káliumra és foszfátra mindenképp. Bármi nemű tanácsot szívesen fogadok és előre is köszi, Dani.

View attachment 38277
Szia Dani.
Kezdenem azzal, hogy macrot csak is akkor adnek ha ez latszik a novenyeiden, hogy igenylik.
Kaliumot ne akarj merni mert felesleges. Nem vesznek fel sokat belole a novenyek, szinte mindig jelen van ha legalabb egyszer ketszer teszel bele macrot vagy neptun carbot es barmikor mered szinte mindig ugyan annyi lesz.
Amit javasolnek tervezz egy kulso szurest. Ha ezt nem teheted meg akar barmi miatt, akkor is legalabb egy akasztos vagy csobogo szurot. Ilyen pici akvariumban minden centi nagy kincs, ne add odda azt az egy otodnyi helyet a semmiert. Amugy is hatfalad van, belso szuressel el fogsz ecsetesedni.
Az elrendezesed nem rossz de menet kozben ez majd ugy is valtozik. Tapozasban sajna nem tudok segiteni.
Udv a csapatban.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Nagyon köszönöm @Szabó Henrik és @Szella! :)
Igen, tervben van egy kis szűrés tuning, de sajnos az akvarium elhelyezkedése miatt a külső szűrő egyelőre bajos :/ De, az akasztósban már gondolkodom egy ideje, főleg Atmanban, de nem tudom melyik lenne jó. Mert nyilván tuningolni kéne egy kis Siporax-szal, de azért szivacsnak is legyen hely. Tudtok segíteni, hogy melyik lenne jó? Más márka is jöhet! Meg tippeket is szívesen fogadok a szűrő tuninghoz! Köszi előre is! Szép estét!
 
Szerintem a megbizhato markakbol a leheto legnagyobb szurotartalyost keresd aminek a szivocsove legalabb lemegy az alzatig de azt epp ne erje el. Ha van allithatos esetleg. Vannak kombinaltak is amin egyben felszin leszivo is van. Ezek nem nagy koltseguek.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Szerintem a megbizhato markakbol a leheto legnagyobb szurotartalyost keresd aminek a szivocsove legalabb lemegy az alzatig de azt epp ne erje el. Ha van allithatos esetleg. Vannak kombinaltak is amin egyben felszin leszivo is van. Ezek nem nagy koltseguek.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről

Az Eheim liberty szériától egyszerűen nem jutok szóhoz. Hogy néz ez ki? :D Az Atman nagyon szimpi volt, de már hallottam másoktól is, hogy hangos. Ez a Sunsun meg milyen márka? Félek tőle. Az aquael elég drága. Milyet nem néztem eddig? :)
 
Nezd at szerintem a Green Aqua keszletet ezugyben. Nagyon pontos leirasuk van mindenhez amik valos adatok. Nem arulnak gagyi cuccokat es a garancias problemakat is rendkivul korrekten, gyorsan intezik. Megismerheted a naluk kaphato szuroket es ha megis mas alternativaban gondolkodsz, megmarad a viszonyitasi alapod.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Az Eheim liberty szériától egyszerűen nem jutok szóhoz. Hogy néz ez ki? :D Az Atman nagyon szimpi volt, de már hallottam másoktól is, hogy hangos. Ez a Sunsun meg milyen márka? Félek tőle. Az aquael elég drága. Milyet nem néztem eddig? :)
[emoji1]
Eheim liberti tenyleg erdekes. Most lattam eloszor. Kicsit a gyerekkori duplora emlekeztet.
Sun sun-t biztosan nem vennek. Nezegess korbe azert rendesen. Szanj ra idot. En is vizsgalodok de en csak 1-2 fajtat ismerek es nem akarlak befolyasolni. Van itt tobb hozzaerto esetleg a szurovalasztas topikban is felteheted a kerdest, segitenek. Ne kapkodd el.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Csak ámulok! Szerintem még 1%-át sem ismerem a fórumban rejlő lehetőségeknek :) kutakodni fogok, mert ez nem olyan egyszerű, mint gondoltam. Kb semmi sem az az akvarisztikaban :D
Az ido. Az itt a legnagyobb gyogyir. Algara, dontesre, ritka dolgok hozzajutasara. Mindig bevalik. Atfutottam Szella altal ajanlott topikot. Haat. A vegere szepen leirtak a libertyt. Mint tipust.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Az ido. Az itt a legnagyobb gyogyir. Algara, dontesre, ritka dolgok hozzajutasara. Mindig bevalik. Atfutottam Szella altal ajanlott topikot. Haat. A vegere szepen leirtak a libertyt. Mint tipust.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről

Megfogadom :)

Hát én is átfutottam. A kedvem elment a libertytől, annyi szent.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Hétfő óta kutakodok az internet bugyraiban, a megoldást keresve. A rohadt szekrény miatt nem fér be az Eheim Classic, pedig nagyon jó lenne. Néztem pár akasztós szűrő tuningot is, nem lenne rossz, de kevés ilyen jellegű tapasztalatot olvastam eddig. Meg ugye ott a háttér, ami miatt nem tudom, hogyan tudnám ráakasztani.... Kérdezném a véleményeteket erről: http://shop.webshop link moderálva....b-kulso-szurok/resun-cyclone-cy20-kulso-szuro

Ez kicsi, beférne a szekrénybe az akva alá, DE: 200 l/h az karcsú ugye? :( Pedig ebben benne hagynám a gyári szivacsot és a másik féltartályba meg menne annyi Matrix, amit elbír. Bármilyen egyéb ötletet szívesen fogadok :)
 
Hétfő óta kutakodok az internet bugyraiban, a megoldást keresve. A rohadt szekrény miatt nem fér be az Eheim Classic, pedig nagyon jó lenne. Néztem pár akasztós szűrő tuningot is, nem lenne rossz, de kevés ilyen jellegű tapasztalatot olvastam eddig. Meg ugye ott a háttér, ami miatt nem tudom, hogyan tudnám ráakasztani.... Kérdezném a véleményeteket erről: http://shop.webshop link moderálva....b-kulso-szurok/resun-cyclone-cy20-kulso-szuro

Ez kicsi, beférne a szekrénybe az akva alá, DE: 200 l/h az karcsú ugye? :( Pedig ebben benne hagynám a gyári szivacsot és a másik féltartályba meg menne annyi Matrix, amit elbír. Bármilyen egyéb ötletet szívesen fogadok :)
Irj egy szekreny meretet. Marmint ahova a szuro ferne be.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Hát, az a 200l/h tényleg elég kevés. :( Ha tömörödik/koszolódik kicsit, már szinte alig fog nyomni valamit.
 
Eheim 2032 Ecco pro 130 a Te szurod ha kulsoben gondolkozol. Romma tomve folytva a legtokeletesebb megoldas lenne.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről

Köszi! Igen, ezt néztem de a GA ezt írja:
  • Szekrény belmagasság: min. 348 mm, csövekkel
Elég ennyi szűrőtérfogat szerinted (1.2l)?
 
Back
Oldal tetejére