• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iwagumi vagy valami

Dzsenci

Főkertész
Beszeretnek mutatni nektek egy masik akvariumot .
Valamikor igy nezett ki , de ez valahogy nem jott be nekem es ugydontottem lenullazom :D
DSC_0143a11f3.jpg

Tehnikai adatok

Akvarium : Juwel 80x30x40 96liter , fedeles akvarium

Szures : sajatkeszitesu sump 80x12x40 ami megvan toltve 7 L lava darabkak , 3 L ponce ko
DSC_0204a265f.jpg


Feny : 1x18w osram 830 T8 , 1x24w Sylvania grolux T5 , 1x24w osram 865 T5

Talaj : JBL Aquabasis plus 2,5 L es 1-3mm homok

Dekor : a termeszetbol szedett kovek
Novenyzet: Eleocharis acicularis , Staurogyne , Blyxa japonica , Althernanthera reineckii mini , Ulticaria
Novenytap : eggyelore Diy , 4ml macro, micro, fe, 4 ml easy carbo, magasnyomasu CO2 .Elovilag : Guppy , Paracheirodon innesi , 2 SAE , Razbora , es 1 corydoras panda

Aztan egy nap ugykodes utan ez jott ki
DSC_02126aaba.jpg

Szivesen fogadok velemenyeket es kritikakat :D
 
Van valakinek valami otlete miert jon ki az ulticaria ? Amelett , hogy kin volt elultetni , most eleg sok szalat talalok a vizvelszinen . Azt eltudom mondani , hogy nagyon melyre tettem be . Nyirjam meg egeszen a homokig ?
 
Kozbe a tegnap delutan , kitisztult az ulticaria kijovesenek a titka . A 3 SAE ami az akiba van szedi ki oket , ennek kovetkeztebe ugy dontottem , hogy ma elajandekozom oket ,es helyuket atveszi 5 amano garnella :D
 
Megerkeztek a finomsagok :D
DSC_024438997.jpg

Koszonet a Greenaquanak .
Ma 50% vizcsere es holnaptol lepnek akcioba . Kivancsi vagyok a novenyek mennyire fogjak szeretni . Azt megtudtam Viktortol , hogy fenyfelkapcsolas elott jobb betenni , de azt mar nem kerdeztem , hogy mehet be egyszerre mindketto , mert peldaul a diy tapot 10 perces kulobseggel teszem be .
Az
 
Az a fuszal eleocharis acicularis , ugy tudom , masok azt mondjak , hogy eleocharis vivipara . Nekem tetszik barmelyik is lenne :D
Kozben a tegnap megvolt a vizcsere es ma reggeltol elindult a Green Aqua tapozas is . 5ml micro , 5ml macro es maradt a szokasos 4 ml EC . A kulon vas adagolast beszuntettem mert ertelmetlennek lattam .
 
Köszi! Kíváncsi vagyok mit tapasztalsz a GA tápoktól ha elfogy a mostani tápom én is GA tápokra akarok váltani.
 
Sziasztok . Baj van es szuksegem lenne a segitsegetekre meg mielott elszabadul a pokol .
Igy nez ki most az aki . Eddig Minden szep es jo :D , en a kis szereny :smuggrin: . Na akkor nezzuk csak meg kozelebrol a dolgokat :cry::cry::cry:
DSC_028868f98.jpg

es most jonnek a gondok
Igy nez ki az eleocharis acicularis :((
DSC_02802dc0d.jpg

DSC_02819ad7b.jpg

A staurogyne
DSC_0282a17c0.jpg

A blyxa
DSC_028382cbd.jpg

A szikla csucskeje
DSC_02866a999.jpg

Az eleocharis acicularis
DSC_0287ee70d.jpg


Keszitettem nehany viztesztet is :
PH -6.4
GH -5
PO4 -0.4
NO3 -10
NO2 -0.025
NH4 -0.05 alatt
Szombaton volt az utolso vizcsere es vasarnaptol GA tappal tapolok 5ml/ micro-macro , 4 ml EC . Eddig DIY tapon voltak a novenyek .

Van valakinek valami jo otlete mi a gaz es , hogyan tudnek ettol megszabadulni .
 
Szuksegem lenne egy kis segitsegre . Megtudna mondani nekem valaki miert jon ki a homokbol az utricularia graminifolia . Lattam sok helyen milyen sep , de nallam inkabb a homok folott no mint a homokba .
 
Ha mar ratalaltam a naplomra gondoltam beszamolok az elmult 1 ev atalakulasan.
Az akvarium picit.....na jo, picit tobbet atalakult.
Kapott az oldalpolcos szuro melle egy tetratec ex700 as szurot tele matrixal, egy sun sun HW-603 eloszurot es egy diy kulso co2 reaktort. Az esoztetoket lecsereltem diy lilykre.
Igy nez ki az aki marcius 20-an :
25637963620_88c092e7fa_b.jpg20160320_200516 by Joo Jeno-Istvan, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére