• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech kálvária

Azon a téren is javulni látszik a helyzet, bár nem biztos hogy épp a legjobb megoldással... Már 2-2ml mic,mac megy naponta és látványosan elkezdtek nőni a növények viszont kérdés hogy az alga is ugyanolyan iramban teszi-e ugyanezt :D
 
Nem azt mondom, hogy a növelésével megszűnik, de előfordulhat. Inkább egy állandó, egyensúlyi szintet állíts be vele (ha adagolod a CO2-t), a fény és a táp mennyiségével összhangban. De high-techben nem vagyok jártas, nekem a fenti low-tech tapasztalat volt. (Megj.: LED-nél lumen/literben számolj, ne watt-al!)
A lumen/liter-t is elég nehezen tudom értelmezni, mivel a lámpák fénygörbét nem ismerem (egyáltalán, melyik gyártó adja ki?)
Részemről foghatóbb lenne a lux. Azt legalább tudom mérni, mondjuk az akvárium alján, ahol nem vet árnyékot növény. Így feltéve a kérdést: vajon hány lux kell (és mennyi ideig) hogy szépen nőjenek a növények, de ne legyen se barna alga, se zöld alga? Az egyszerűség kedvéért feltételezzük, hogy az adagolt táp kb. megfelelő, se sok, se kevés.
Nekem is lowtech akim van és ebből a körből nem is szándékozom kilépni.
 
Megint jelentkezem egy kis örömhírrel!

Vitorlásék tegnap újra leívtak és úgy tűnik hogy most erősebb bennük a szülői ösztön mert még megvannak az ikrák, gondoltam rá hogy kiveszem és megpróbálom kikeltetni viszont egy 30literes kockán kívül semmim nincs hozzá... Artémia a környéken beszerezhetetlen de olvastam olyat hogy főtt tojássárgájával is meglehet próbálni, valakinek etéren van némi tapasztalata?

Ezen kívül elég csúnyán elkezdett hártyásodni a víz de hamar sikerült leküzdeni egy petpalackos lilyvel, és a szívóágat is kicsit átalakítottam.
Növények növögetnek úgy ahogy, a fűféle idegen hozza a hajtásokat amin meglepődtem de örülök neki, viszont a matogrossens nem valami szép...barnul és nem nagyon nő pedig gyökere van. Az alga talán nem nő olyan agresszíven mint ezelőtt ami jóhír.
 
most hogy a vitorlások nem ették meg az ikrákat megoldja más...most a sepregető garnéla döntött úgy hogy az neki lett odatéve, legközelebb muszály lesz kivennem

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
Némi szünet után újra jelentkezem!

Történt néhány változás, szerencsére a jó irányba! Már már blackouton gondolkodtam a zöld szőr ellen de mint mindig megint vettem valami random növényt...:D Addig meg nem akartam sötétíteni amíg rendesen meg nem ered, ezért szépen halasztgattam a dolgot. A végeredmény az lett hogy kb csak beültettem és tápoztam tovább szokásos adaggal, az új növény egy szép csokor Ceratopteris thalictroides aki szerencsére gombamód nő nagyjábol minden mással egyetemben. Mire rászántam magam és úgyéreztem hogy mindenki kész egy blackoutra lekapartam az algát az üvegről és láss csodát a szőr nagyjábol eltűnt a növényekről és már csak az üvegen volt!(y)

Nos hogy összegezem mi is a mai állapot:

Amit cardamine lyratanak gondoltam igazábol ez a kis növény http://www.greenaqua.hu/hu/nymphoides-hydrophylla-taiwan.html és már úgy megnőtt hogy ajándékozni is tudtam belőle.

Az eleocharis féleség talán lehetett parvula mini de már kihalóban van úgyhogy az megint zsákutca volt....

Egy nagy tő microsoriumom volt de az teljesen szétrohadt, de egy kissebb hajtás amit kaptam magára talált.

Az echinodorusok még mindig nőnek és a rotala is kb a duplája lett.

És vitorlás téren is van fejlemény bár még csak az első napon tartunk, tegnap ívtak, végre van artémia petém így kivettem az ikrákat egy 30literes kockába szakirodalom szerint beállítva. Várom a kelést aztán meglátjuk.

És ha eddig eljutottál jöhetnek a képek.(természetesen no comment minőségben...)
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
 
Friss hírek vitorlás ügyben! Reggelre az összes ikra lepotyogott a kis szűrőröl amire ívtak, azt hittem hogy valami gáz van de most jobban megnéztem és mozognak a kis ivadékok. Figyelmesebben átolvastam egy angol leírást ahol 60órás kelési időt írtak amit majdnem órára be is tartottak a kis lárvácskák. Az ikrák kb fele kifehéredett de még nagyjábol 40-50 életben van, most jön egy hosszú várakozás mire elúsznak az nagyjábol 5 nap és jön az etetés. Ha valakit érdekel belinkelem az angol nyelvű oldalt ahonnan tájékozódok. Kedden jelentkezek ha semmi váratlan nem jön közbe.
 
Jelentem hogy minimális elhullás mellett de fejlődgetnek a kicsik, már van jóllátható fejük,farkuk de még megvan a szikzacskójuk és még mindig az aljzaton vergődnek. Megvan mindenem az artémia keltetéshez, szereztem bejáratott tengervizet egy ismerőstől, holnap csinálok egy teszt keltetést ha minden jólmegy és elvileg keddtől már élesben megy a dolog.
 
Kicsit késve de ismét jelentkezek. Ma már van néhány kicsi aki úszkálgat, kaptak sórákot is de lehet hogy korai volt mert elég sokan még az talajon ficánkolnak. Ahogy láttam talán az ivadékok fele úgydöntött hogy föladja de hát ez is benne van a pakliban, most kb óránként lesem az akváriumot mint egy kisgyerek :ROFLMAO:
 
Ma már majdnem mindenki úszkál ahogy illik viszont rákellett jönnöm hogy ez az artémia szüretelés nem olyan egyszerű mint ahogy sok helyen leírták....Kapcsold le a levegőt és a kinemkelt pete és a burok a víz tetejére megy a kikelt lárva meg az aljára, hát ez mese.
 
Ma már majdnem mindenki úszkál ahogy illik viszont rákellett jönnöm hogy ez az artémia szüretelés nem olyan egyszerű mint ahogy sok helyen leírták....Kapcsold le a levegőt és a kinemkelt pete és a burok a víz tetejére megy a kikelt lárva meg az aljára, hát ez mese.
Boldogan jelentem hogy esznek a kicsik rendesen szép narancsos a hasuk a sóráktól!

És egy egész jó kép a magányos remetéről! Ő Yato úr :cool:YATO.jpg
 
Újra jelentkezem a halnevelde projekttel! A létszám eléggé meggyérült sajnos :confused: már csak 15en vannak viszont kettőt kivéve elég virgonc és életerősnek tűnik mind, az a kettő is eszik de eléggé lemaradt a többiektől. Viszont most hogy vége a szabadságnak kicsit problémás lesz az etetés...eddig egyszer kaptak enni egy nap de ma már úgy láttam hogy kell nekik még egy adag mert az akvárium alját csipegették, de munka mellett nem fog menni a dupla etetés. Meglátjuk hogy tolerálják. Azt mondjuk belátom hogy elb*sztam a 30literes akváriummal, sokkal több kaját adok mint amit megesznek hogy megtalálják, de két naponta leszívom az aljáról a cuccot és megy egy akasztós szűrő is bejáratott lávakőzúzalékkal ami talán segít hogy ne legyen gáz.
 
Óriási felfedezést tettem....A tények és tapasztalatok alapján az ivadék halak képesek a szublimációra :alien: mindennap kevesebb van de mégsem látok sehol hullát.
 
Újra ittvagyok, már kezdenek vitorlásra hasonlítani a kicsik, esznek mintha hajtanák őket de már csak 12en vannak, nagyon durván látszik hogy milyen iramban képesek nőni, észrevettem közöttük egy kis szerencsétlent aki elakadhatott a második/harmadik nap környékén a növésben na hozzá viszonyítva a többiek óriások! Semmit nem variálok a vízzel és a környezetükkel, pár naponta leszívom a koszt az aljárol, a vizet pótolom, néha egy kis biotopolt is adok a pótlóvízhez de mivel ez az első próbálkozásom nem tudom hogy mennyivel lett volna jobb ha mindig nyomnám a metilént meg a biotopolt... viszont ha egyszer újra nekiugrok akkor tuti hogy nem 30literben indul a dolog mert látszik rajtuk hogy sok nekik ez a tér, összegyűlnek egy sarokba és nem nagyon mozdulnak ki onnan. Kaptak egy darab ceratopterist hátha kicsit megnyugtatja őket ha valahova elbújhatnak. Csináltam egy videót az etetésről ezen látszik hogy igazi kishal formájuk lett :D

meg néhány kép a nagy akváriumról takarítás után.
IMG_20170626_124810.jpg IMG_20170626_124832.jpg IMG_20170626_125007.jpg
 
Ismét jelentkezünk friss híreinkkel!
Radikális változás nem történt a kicsikkel, a létszám csökkent már csak 11en vannak de mind szépen nő és már színesednek is. Mivel a genetikában és a színváltozatok kialakulásában semmi jártasságom nincs így egy kicsit csalódtam a dolgoban, reméltem hogy kijön belőlük valami érdekes mivel biztos hogy mindkét szülő több generációs tenyésztett példány...de ahogy nézegettem mind a szülőkre hasonlít, a többség csíkosodik mint az anyuka és van néhány aki a papára hasonlít és egyszínű fehéres-sárgás lesz. Lassan átállok az artémiáról porított lemezesre mert azzal kevesebb a szívás :D és várom a fejleményeket.
 
Valami gebasz van....Már azt hittem minden sínen van erre ma találtam két döglött kis halat:confused: nem tudom mi lehetett az oka de remélem a többiek megmaradnak.
 
Back
Oldal tetejére