• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kanawa Island 90x45x45

Arpi82

Kertész szaki
Sziasztok!

Eljött az idő, elindult az új akvárium.
Az előzőben csak dragon kövek voltak,így most mindenképp akartam bele red moor fákat.
A növényválasztás sajnos nem volt egyszerű,gyakorlatilag az van benne ami itt a halasnál kapható.
Majd a jövőben próbálok még szerezni bele egy-két új növényt.

Néhány adat:
Opti white akvárium 90x45x45cm 182liter

Arcadia Ot2 világítás 4x 39W

Szűrés:
Eheim Professionel 3 2075 1250 l/h
Eheim Classic 2213 440l/h

Nagynyomású Co2 2 kg
Dennerle Profi Line reduktor,
Dennerle Profi Line mágnesszelep
DIY külső reaktor

Hydor Eth 300 külső fűtő

Tropica táptalaj
Tropica Aquarium Soil általános talaj

Táp: TF macro-micro

DIY ADA style bútor

Sajnos a fényképezőm nincs itthon így csak telefonos képeim vannak.
20151112_203530 by Árpád Horváth, on Flickr
 
Szóval most itt tartok, az aki 13-án indult pénteken.:D
Szívesen fogadok minden tanácsot, kritikát , észrevételt.
Azt olvastam valahol, hogy az első héten nem kell tápozni.Jól emlékszem?
Most csak 2x 39W megy napi 5 órát.
Hogyan emeljem fokozatosan a fényt?Valamikor be kéne kapcsolni a másik 2 fénycsövet is.
Először emeljem az időtartamot kb 7 órára és utána menjen a több fény, vagy hogyan csináljam?
 
Szép eddig(y)
Hátul az a mohás kő kicsit idegenül hat:(
A fákon lesz valami (pl moha), vagy így maradnak és a majdani dzsungelből fognak kikandikálni?
Szerintem told rá a 4 csövet 5 órában, aztán heti fél órával told ki egészen 7 óráig. Ha tévedek, a rutinosabbak kiigazítanak.
 
Igen, a mohás kő az előző akiból van, a többi új. Mohát terveztem a fákra kötözni aztán meg elfelejtettem. Szerinted is jobb lenne mohásan?Tápozás menjen, vagy csak a 2k héttől?
 
Helló!
Nekem is nemrég indult az akim. 240 liter.
4*54 watt ment az első héten napi 5 órát. Tápot én azért nyomtam bele, mert @letsgodisco írta, hogy a GAból érkező növények elég jól vannak tartva. Minden esetre csak a napi adag felét nyomtam kétnaponta. Világítást pedig nem aggódtam túl heti egy óra plusszal jelenlegis 7 órát megy. COra is azt mondták az okosok amíg nincsenek élőlények addig lehet csőstül, bár én ezt is csak a második héttől csavartam fel rendesen. Alga eddig minimális. (bejáratott szűrők voltak)
Remélem tudtam segíteni. ;)
 
Utoljára módosított:
Hétvégén jönnek az első lakók az akváriumba. Első körben amano garnélák, és oto. Kérdésem , hogy melyikről mennyit érdemes?Később valószínűleg egy csapat neon kerül még bele. Tetszik még az ékfoltos razbóra, de tartok tőle , hogy kicsit nagyobbra nőnek a kelleténél.
 
Ha tetszik, akkor érdemes a Trigonostigma espei-t választani.A megszólalásig ugyanaz, viszont nano méretben./max 2.5 cm/

8_db_Trigonostigma_espei_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Hány darab amanot és oto -t vegyek? 15 db amano 5 db oto elég lenne? Meg kb 30 db neon,de az csak később. Jó ez így?
 
Nem tudjátok mi a baja a Monte Carlonak?Kb már 3 hónapja ilyen.Szinte nincs is levele csak szára.
Olyan mint amikor megnyírom, és még nem szedte össze magát.De most nem nyírás után maradt ilyen, csak úgy szép állapotából "leromlott" .
Világítás: 4x39W napi 7 óra
Táp: TF macro napi 5 ml, TF micro heti 20 ml
Co2 kb 2 bubi/sec

28112262772_d832e5139b_b.jpgIMG_8840 by Árpád Horváth, on Flickr

28182560076_1d01f46c9d_b.jpgIMG_8843 by Árpád Horváth, on Flickr
 
Nem tudjátok mi a baja a Monte Carlonak?Kb már 3 hónapja ilyen.Szinte nincs is levele csak szára.
Olyan mint amikor megnyírom, és még nem szedte össze magát.De most nem nyírás után maradt ilyen, csak úgy szép állapotából "leromlott" .
Világítás: 4x39W napi 7 óra
Táp: TF macro napi 5 ml, TF micro heti 20 ml
Co2 kb 2 bubi/sec

View attachment 13977IMG_8840 by Árpád Horváth, on Flickr

View attachment 13978IMG_8843 by Árpád Horváth, on Flickr
Szia.
A co2-t a dc alapján határozd meg.Ha úgy ítéled meg, hogy 2 bubi/sec a keménységedhez képest jó színt ad akkor az úgy jó. (Szerintem ekkora akiba ennyi növénynél ez kevéske lesz)
Planterből 24ml-t tegyél bele legalább napi 3,5 ml-el számolva.Heti vagy napi rajtad múlik szerintem jobb a napi mert ha több kell neki akkor is megkapja minden nap a kevesebbet ,ha hetizel és ugyan úgy kevés neki lehet,hogy a hét közepétől diétázik.
Macro: Legalább napi 6 de inkább 7-7,5 ml naponta ezt is nyomhatod hetente de a véleményem a heti vagy napi között ugyan az mint amit feljebb leírtam.
Tudjuk,hogy ezzel a táppal kapcsolatban megoszlanak a vélemények (van is róluk topic) szerintem nagyon jó termék.Amit én észre vettem a ráírt adagot tovább kell emelni hiába a: (bőven elég ami rá van írva még sok is vagy elég csak az akva mellé tenni a flakont) sok stagnálás után végre megtaláltam az én 160-asom helyes adagolását.
Mérlegelj és próbáld meg. A 160-asom majdnem akkora mint a tied a növényzet is hasonló mennyiség.
El fog tűnni a méregzöld bevonat a szárakról és neki áll hajtani pár nap alatt.Told a co-t ezerrel.
Sok sikert.
 
Hát nem lett jobb a helyzet.Emeltem a tápozást, most megy 15ml TF macro és 5 ml TF planter és 5 ml foszfát naponta.Így kb 1-5 között van a nitrát szint.Viszont így kb 250 re felmegy a TDS.
DC lime zöld.Világítás 7 óra 4x 39 W.

Teljesen bebarnult az MC.Ha visszavágom alatta tök szép viszont 2 hét alatt az is elkezd barnulni.Lehet cserélnem kéne már a fénycsöveket?
29568749866_081945da59_b.jpgIMG_8871 by Árpád Horváth, on Flickr
 
Bármilyen segítséget szívesen fogadok.Hátulról kiszedtem egy növényt, nem tudom mi volt de az is bebarnult és csak döglődött.
Közben arra gondoltam, hogy elölről kiszedem azt a kis leveles növényt mert már teli van léggyökérrel, és beültetem hátra.
A helyére ültetnék Ranunclus Inundatus-t meg valami fűfélét. Szerintetek?
De először a növények legyen rendben, csak azután ültetek bele újat.
29312653620_cc58d55b0c_b.jpgIMG_8869 by Árpád Horváth, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére