• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kerekgyep

Na megvagyok a tereprendezéssel, valóban jobban beoldodik a co2, szinte sárga volt a dc.
Maradt egy jó nagy kráter, feltoltottem aljzattal és beraktam 2 követ.

30914e054879632dfe3afff32f6799a2.jpg




Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Lon vilagossag. Orulok, hogy jobb a beoldasod. Sec perc alatt leall majd az alga. Az erosen szennyezett reszeket vagd vissza nyugodtan az nem tud felszivodni.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Sziasztok! Gyors helyzet jelentés:
Fauna : tùlélte mindenki a co2 szint emelés, nem sikerült túladagolni.
Flóra : a növények szépen megindultak, a rotala gondolt egyet és a felszínig meg sem állt. Parvula is kezd sűrűsödni a jobb oldalon is. A kis anibias maradványok hozzák az új leveleket ( ami nagy szó mert igencsak vegetáltak eddig).
Észrevételek:
1. A parvula között a front üvegnél bal oldalt és középen zöldes pamacsban van némi alga.
2.Bal oldalt hosszabb szálban szürkés agancs alga található, egyenlőre nem vészes mennyiségben.
3. A víz tetején habosodás van igen rendesen. Az elmúlt időszakban jellemző probléma, vizcsere után 2 3 nappal kezd megjelenni és napról napra több. Ez a jelenlegi állapot :
7ac0d8397f5d4247bc5f8adb6ca0fb6c.jpg

Sajnos ma is későn értem haza így már csak félhomályban látom az akit. Holnap megpróbálom lefenykepezni nagyobb fényekkel.
Jelenleg így nézünk ki:
b1b37e330cd8e8aec56ba709518e76af.jpg



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Gyors helyzet jelentés:
Fauna : tùlélte mindenki a co2 szint emelés, nem sikerült túladagolni.
Flóra : a növények szépen megindultak, a rotala gondolt egyet és a felszínig meg sem állt. Parvula is kezd sűrűsödni a jobb oldalon is. A kis anibias maradványok hozzák az új leveleket ( ami nagy szó mert igencsak vegetáltak eddig).
Észrevételek:
1. A parvula között a front üvegnél bal oldalt és középen zöldes pamacsban van némi alga.
2.Bal oldalt hosszabb szálban szürkés agancs alga található, egyenlőre nem vészes mennyiségben.
3. A víz tetején habosodás van igen rendesen. Az elmúlt időszakban jellemző probléma, vizcsere után 2 3 nappal kezd megjelenni és napról napra több. Ez a jelenlegi állapot :
7ac0d8397f5d4247bc5f8adb6ca0fb6c.jpg

Sajnos ma is későn értem haza így már csak félhomályban látom az akit. Holnap megpróbálom lefenykepezni nagyobb fényekkel.
Jelenleg így nézünk ki:
b1b37e330cd8e8aec56ba709518e76af.jpg



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Hamar beall ezek szerint a biologia. Megrobalnam minimalisan felfele iranyitani az esoztetot, igy letolja a habot a vizbe, onnantol majd a szuro rendezi a sorsat.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Van skimmerem csak az elég otromba. Ha lilly pipe üzembe lesz helyezve az teker annyit a felszínen hogy beforgassa jobban a felszínen kiülő szmötyit?
Ha nem, akkor mindenképp csinálok egy skimmert plexiből.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Van skimmerem csak az elég otromba. Ha lilly pipe üzembe lesz helyezve az teker annyit a felszínen hogy beforgassa jobban a felszínen kiülő szmötyit?
Ha nem, akkor mindenképp csinálok egy skimmert plexiből.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Nem:). Ha mégis meg lehetne oldani vele, az már biztos csobogna és a co2-t is hajtaná a vízből. Skimmert neki.
 
270eef8adafbf0753f036dca613d2d89.jpg
12d4d749be220e065c0378e17aac3dc3.jpg
3fb6b17c7c0466af0cb8982973a93998.jpg

Sziasztok!
Péntek óta nem voltam itthon, csütörtök este csináltam egy 50%os vizcserét. Sikerült a rotalának plafonig nőnie, és az ágának is. Valószínűleg holnap megritkítom a növényeket plusz elvégzem a vizcserét is. Tapozast kicsit visszább vettem, Skimmer és Lilly még nem jött meg:/.
Üdv


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
270eef8adafbf0753f036dca613d2d89.jpg
12d4d749be220e065c0378e17aac3dc3.jpg
3fb6b17c7c0466af0cb8982973a93998.jpg

Sziasztok!
Péntek óta nem voltam itthon, csütörtök este csináltam egy 50%os vizcserét. Sikerült a rotalának plafonig nőnie, és az ágának is. Valószínűleg holnap megritkítom a növényeket plusz elvégzem a vizcserét is. Tapozast kicsit visszább vettem, Skimmer és Lilly még nem jött meg:/.
Üdv


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Nyird meg a parvulat, hogy megszabulj az ecset nagy reszetol.
 
Sziasztok!
Jó ideje nem jelentkeztem már, úgyhogy épp itt az ideje egy helyzetjelentésnek.

Utolsó posztom óta az algahelyzet minden igyekezetem ellenére csak durvult, zöld alga is elöntött, durva felszíni hártya is stb.
Hiába cseréltem a vizet előírásnak megfelelően, az alga egyre hamarabb és egyre erőteljesebben jött elő.

Intézkedések:

-lilly pipe beszerzése és beüzemelése,
-A szűrő ki és befolyó cső kitakarítása, valamint lerövidítése kb felére( ez az eredeti hosszú szűrő csövezés volt),
-A szívő ág kicserélése ( a nagyobb szenneződéseket nem tudta beszívni a szűrő),
-A szűrő töltetek tisztítása, perlon csere, a szivacs előszűrő teljesen kikerült helyére ment a kerámia gyűrű, rá agyaggolyó, rá 1l substrat pro,
- növényzet szinte tarra vágása, algák eltávolítása, aljzatporszívózás,
- 90%-os vízcsere

A teljes műveletsor tegnap fejeződött be, ez közel 1 hetes folyamat volt.
A red cherry állomány szinte teljesen eltűnt( valószínűleg a szűrőbe került galaxyk elesége lett)

Eredmény:
Jobb áramlás, a lilly nagyon szépen tekeri és áramoltatja a vizet, valamint a szűrő is erősebbnek érződik(nincs annyira visszafogva)
Remélem az alga hamarosan visszahúzódik.

Ja és egy 3. tápszivattyú már úton van az easy carbo részére.

Üdv,
egysrac
 
Köszönöm, azért van még hova fejlődni. Egy kérdésem lenne hozzátok!

Van 18 db galaxy razboram, és olyan elképzelhetetlenul sok mulmot termelnek... azt leírni se tudom. Kaját nem kapnak minden nap., akkor is keveset. Vegyek vissza a létszámból? Vagy kapjanak más fajta kaját?

Valamit ki kellene találni mert így nem lesz sokáig távol az alga...



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Köszönöm, azért van még hova fejlődni. Egy kérdésem lenne hozzátok!

Van 18 db galaxy razboram, és olyan elképzelhetetlenul sok mulmot termelnek... azt leírni se tudom. Kaját nem kapnak minden nap., akkor is keveset. Vegyek vissza a létszámból? Vagy kapjanak más fajta kaját?

Valamit ki kellene találni mert így nem lesz sokáig távol az alga...



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Hát 40 literre 6-ot ajánlanak de gondolom nem a mulm miatt hanem a territorium szindrómát figyelembe véve. A mulmosodás lehet a talajod morzsalékosodásából, elhalt növényi vagy nagy mennyiségű alga lebomlás, szűrő ülepítő telítettség, illetve rossz minőségű élelmezés aminek csak egy részét hasznosítják a halaid. (Szájba véve kiköpködi és visszaszívogatja ami számára megfelelő) A mulm legjobb eltávolítására a megfelelően beállított szívó visszafolyó a megoldás, illetve a heti vízcsere időpontjára beállított talaj porszívózás. (Talaj takarók, mohák átborzolgatása, stb-stb.
 
Hát 40 literre 6-ot ajánlanak de gondolom nem a mulm miatt hanem a territorium szindrómát figyelembe véve. A mulmosodás lehet a talajod morzsalékosodásából, elhalt növényi vagy nagy mennyiségű alga lebomlás, szűrő ülepítő telítettség, illetve rossz minőségű élelmezés aminek csak egy részét hasznosítják a halaid. (Szájba véve kiköpködi és visszaszívogatja ami számára megfelelő) A mulm legjobb eltávolítására a megfelelően beállított szívó visszafolyó a megoldás, illetve a heti vízcsere időpontjára beállított talaj porszívózás. (Talaj takarók, mohák átborzolgatása, stb-stb.

Ezek közül a halkaki jelentkezik csak.
Annyit etetek amit gyorsan megesznek.

Egyébként talaj porszívózast hetente végzek de az lehet kevés a jelenlegi állapot szerint
Szűrő frissen takaritva, kopp új szűrő anyagok. Kaja minőségén lehet változtatok. Milyen tápot ajánlotok?
Köszönöm a választ :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok!
Rég jelentkeztem már, kis helyzetjelentés. Az akvárium költözött 20 km-t, bekötöttem a 3. Adagoló szivattyút is. Sajnos az egyik finomhangolás során rosszul állítottam be az egyik motort és durván tuladagoltam az egész akváriumot.termeszetesen easy carboval . természetesen nem voltam itthon. Senki nem élte túl. Azóta teljes többszöri vizcsere, majd a fauna fokozatos újratelepítése. Jelenleg beköltözött 2db alma csiga és kB 20 db Red cherry.

Ami viszont probléma jelenleg és nem tudom mit kezdjek vele. A növények szépen megindultak, de valami barna alga / üledék telepedik le rendszeresen a növényekre. Véleményem szerint nem barna alga, de nem tudom hogy lehetne megszüntetni. Leszivo csővel le tudom szívni egy részét de mindig marad kevés a leveleken. Esetleg tudnátok adni. Valami tippet tudnátok adni mivel próbálkozzak?





Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Amit észrevettem tegnap esti vizcserekor hogy a koveken lévő ecset alga szépen elkezdett elhalni. Kezd kopni a kovekrol.

A dc színe csalóka volt mert mielőtt leengedtem volna a vizet lime zöldnek láttam, de mikor már nem volt vízben egyértelműen sárga volt. Picit visszább vettem a tűszelepen, este megnezem hogy mit mutat majd.

Rengeteg barna valami kijott az aksibol, remelem hamarosan elfogy.

Tervezem a vízparaméterek mérését, csak nem tudom milyen tesztet kellene venni.



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
9c1423dd41128927cb2f5c61eaddde3d.jpg
És
c86e55520a5750944e7366ae482c12f4.jpg

Különbség a dc színe között kint és bent. A vízből nem vettem ki.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok!

Lekopogom lehet kezd beállni az egyensúly. A rotala a plafonig nőtt, és minden növény új hatásokat hoz. Rotala teteje kezd is már pirosodni. Az alga ami a koveken volt szépen elhalt kis fogkefes rásegítéssel szépen eltavolítható. Növények szépen bubiznak, a szűrő takarítás viszont tolódik egy hetet.( A vizcsere nem.)

4779266214bb28b74771537491ad9225.jpg

Ami jelenleg zavar még az oldalfalon lévő alga, de remélem csak idő kell neki hogy eltunjon.



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok!
Csütörtökön megtörtént a szűrő ellenőrzés és perlon csere, valamint növény nyíras és alga pucolas, aljzat porszivozas. Rengeteg alga maradvány és mulm jött ki az aksiból, főleg a parvula között volt sok lerakódás.
Rotala megnyírva és sűrítve, crypto régi nagy levelek eltávolítva.

Igazából most kezdek elégedett lenni vele, mert a tisztulas most már látványos.
le lett takarítva az összes kő is az elhalt algától.

Tápozás változatlan a kezdetekhez képest.

Tegnap esti állapot:

a01ed7cdb976074317c71224ab0812d8.jpg

Üdv.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére