• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó kérdések

Joci01.14

VIP kertész
Sziasztok, bocs az offért. Grat a tavakhoz, jól néznek ki.
Milyen halat rakhatok egy kis 60 lityis (+,-) kerti tóba? A szokásos aranyhal és koi duó a méret miatt kilőve. Tervezek egy talaj szűrőt építeni bele a szivattyú megvan a szűrőanyag is, csak növényeket kellene beszereznem, aztán jöhetnek a halak, a víz már benne van pár hete. Szóval szerintetek mi mehetne bele? Téli teleltetés megoldott, de jó lenne ha nem kellene a tavat is fűteni éjjel mert nem bírja a 15 fokot. Szóval előre is köszi az ötleteket:).
 
milyen talaj lesz benne?
Szia.
Azt hiszem jobb az "aljzat" szót használni. :)
Ubbink bio balance-t fogok használni, ha kevésnek bizonyulna a 6 liter akkor gyöngykavics megy bele, nem szeretném keverni így szerintem a szivattyú köré illetve annak szűrőanyag tartójába megy az ubbink szűrőanyaga, a kimaradó helyeket meg feltöltöm gyöngykaviccsal.
 
"Tényleg 60 literes a tavacska? Nem maradt le egy szám valahonnan az elejéről vagy a végéről?" - gondoltam magamban, míg meg nem láttam, hogy talajból is csak 6 liter van...
Guppikat láttam már kerti tóban, és garnélák is mehetnek bele.
 
Csúnyán alábecsültem egyébként a méretet:), délelőtt méricskéltem egy kicsit és hát szerintem több lehet 120 liternél. Azt már látom azért, hogy az a 6 liter elég kevés lesz szóval kelleni fog bele még valami. Először egy teknős medence lett volna, azonban 1 hét után a teknős valamilyen oknál fogva kimúlt, 10 éves ékszerteknős volt így valami betegségre tippelnék elsősorban.
Én a kolibri halakra gondoltam egy 10-15 darab szerintem elférne.
Van egy másik tavacska;) is abban a tavirózsa tő kapott helyet egy aranyhal kíséretében, az aranyhal majd átkerül a pajtásokhoz a szemben lévő gazdabolt halastavába. A 2 tavat egy sziklakert fogja körül, a vízbe benövő növényekkel vigyázni kell mert a levéltetvek betámadják róla(n) a tavirózsát a hangyák meg persze ott lebzselnek a tetvek:eek: mellett. Csodálkoztam is tavaly, hogy miért csak egy virágot hozott a tavirózsa, aztán látom, hogy a levéltetvek híznak csak a megtermelt szerves anyagon:mad:.
 
Megmondalak titeket az asszonynak. :D:D:D Minden ilyen tavas hozzászólás után egyre nagyobb kedvem lenne egy tavat összedobni :)
 
Ilyen az enyém:
IMGP2653.JPG

A kerítéshez közelebb eső tavacskáról lenne szó. A növényesítése még nincs kész ezt nézzétek el nekem. A másik egy műanyag tartály, én ástam le, ez 90 cm-nél mélyebb mivel a halak áttelelnek benne ebben van a tavirózsa. Ennek a környéke már nem kap több féle növényt, az elől lévő szürke levelű fehér virágú növényke további térnyerése a cél(annak bal oldalán látható üres lyuk felé).
 
Sziasztok!
Nem tudja valaki véletlenül hogy a germicid csövet lehet e tesztelni hogy működik e? Ha jól tudom annak nincs látható fénye.
 
Találtam egy alvó topikot, ami azért ennél sokkal színesebb is lehetne. Végül is a kerti tó egy nagy akvárium a kertben, felülről. Biztos vagyunk egy páran, akinek van otthon ilyen...
Csak azért jutott eszembe, mert édesapám a napokban bontotta el azt a tavat, amit 14 évesen (2002-ben) építettem a szülői ház kertjében, mindenféle tudás nélkül. Élt 14 évet. Voltak szép és kevésbé szép napjai is. 4 m3 körüli volt, és egyszer átépült, mélyítve lett, talán 2 éves korában, mert nem akartam minden télre kiszedni a halakat. Pedig elég jól "hozzám szoktak", meg lehetett őket simogatni. Eredetileg 6 db volt benne KOI és aranyhal vegyesen. Aranyhalból legyezőfarkú és fátyolfarkú, amiből ez utóbbi még él.:) Mostanra azért elég vegyes lett a szaporulat... Növények patakparti származásúak voltak (vizitök, káka, mocsári nőszirom, gyékény), kivéve a tavirózsát. Azt hiszem van pár képem róla, még az építésről is. Majd a hétvégén, ha lesz időm, teszek fel párat, ha érdekel valakit :)

Lesz utódja, de már nem az én kivitelezésemben... max csak beleszólok :Dde a gondolat már megérett, hogy "idehaza" is építsek egyet :)
 
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Van -e olyan ékszerteknős tartó közöttetek, aki a szabadban telelteti a teknősét? Nekem 4 vörös fülű van. Nyáron egy saját számukra kialakított és most már szökésbiztos kerti tóban vannak, míg télen egy 300-400 literes akváriumban. Várnám a tapasztalatokat a teknősök téli teleltetésével kapcsolatban.

Csaba
 
Ígértem képeket... igaz, az már több mint egy éve volt...:D most találtam.
Ezt a tavat 14 évesen építettem:20080531(002).jpg
20080607(009).jpg
20080531(001).jpg

Ami a képeken jól néz ki, az a valóságban nagy hátránya volt, hogy benőtte a környezet... nagyon sok "szemét" hullott bele és vastag iszap képződött az alján... de legalább a tavirózsa szerette:)
 
Back
Oldal tetejére