• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kezdő 40l Iwagumi

gmagyar

Nézelődő
Sziasztok!

Még új vagyok itt a fórumon és a növényes akváriumok világában is. Pár éve amikor először láttam képeket ezekről a kis víz alatti kertekről már akkor is nagyon megfogott és tudtam ha lehetőségem lesz rá akkor mindenképpen szeretnék magamnak egyet. Az interneten és főleg itt a fórumon utána olvasva úgy döntöttem belevágok és számtalan kompozíció közül egy iwagumi elrendezés mellett döntöttem.
Az akváriumot ma indítottam, főbb adatai:
  • Akvárium: 50x30x29 (43l)
  • Aljzat: 1,25l Tropica táptalaj+ 5l ADA Amazonia talaj
  • Kövek: Megkövesedett fa (ha jól tudom, itt a fórumon is láttam pár aksiban használták)
  • Szűrés: Tertatec Ex600 Kerámia henger + Matrix töltettel, esőztető
  • Világítás: Házi készítésű led világítás, fényerő szabályzóval ami jelenleg kb75%-on van (smd 5630 fehér 1,6m + 0,4m piros és kék)
  • CO2: Tropica System 60 (napi 100ml/nap)
  • Tápozás: Green Aqua Micro + Macro + Easy Carbo (terveim szerint első két hétben 1-1-1 ml/nap, aztán 2-2-2ml/nap)
  • Vízcsere: Heti 1 (két hétig heti 3, majd 2 hétig heti 2 aztán heti 1 a terv)
  • Növények: 2x GA zselés echinodorus tenellus + 2x Micranthemum Sp. Monte Carlo TC
Igazából amiben igazán bizonytalan vagyok az a tápozás, olvastam hogy első 2 hétben nem kell meg azt is hogy ha zselés növény akkor kell, szóval megpróbálom csökkentett mennyiségben az elején aztán a 2 héttől emelem az adagot. A világítás időtartama kezdetben 6 óra, majd növelem 7-8-ra és max 9 óra lesz a vége. A tervezett lakók 5-6 amano garnéla, 2-3 törpe szívóharcsa (Otocinclus affinis) és 6-8 Boraras brigittae (zöldsávos törperazbóra). Végül néhány kép a berendezésről és a jelenlegi állapotról (gyorsan készültek a képek a technikát nem vettem ki a fotó kedvéért). Igyekszem majd naprakészen tartani a naplóm, remélem látszódni fog ahogy fejlődnek a növények és természetesen várom a véleményeket tőletek legyen az jó vagy rossz :)
IMG_0702 | Flickr - Photo Sharing!
IMG_0708 | Flickr - Photo Sharing!
IMG_0712 | Flickr - Photo Sharing!
IMG_0720 | Flickr - Photo Sharing!
 
Utoljára módosított:
Szép kis iwagumi ! Klassz lesz! Ha dúsulnak a növényeid, lélegzetelállító lesz! :)
Én a jobb oldalt elöl lévő kis fehéres követ kivenném (a magasabb előtt) , szerintem felesleges..Nem nyolc db kő van benne? Lehet, nem látszik valami, vagy én számoltam el, de ha tényleg nyolc, akkor azt a kicsi követ mindenképp kivenném..(Tényleg csak én gondolom így, de ez nem az én akváriumom, és nem is szentírás..)

Ammondó vagyok, hogy az elején ne tápozz teljes adagot, csak kevesebbet, aztán jöhet a teljes adag...(Ez megint csak a saját véleményem, én így csináltam)
Ledet még sohasem használtam, úgyhogy azt nem tudom, elég lesz e..

Remélem nagyon szépen fog alakulni, sok sikert!
 
A tápozás terén én is kevesebbet mondok szerintem elég a 0,5 ml raztán 3-4 hét után emelheted 1ml re ha megindultak a növények. Ha megduplázták magukat akkor emeld ismét az adagot, figyeld a növényeket hogy igénylik akkor emeld csak 2-2ml re.
A köveid nem megkövesedett fa, hanem fakő néven szokták árulni.
 
Az az ADA ökölszabály, hogy induláskor mindennap 50 % vízcsere 2. héttől minden másnap, 3. héttől minden 3. nap és így tovább.. aztán beáll heti 1 re. Mivel sziklás szerintem megfontolandó nekem tavaly volt (lásd nick képem) és az algák szeretik a sziklák felületét.. :). Én is most indítottam a 2. hétnél járok. Inkább vízcsere mint fogkefével kaparni az algát.
 
Sziasztok!

Egy kis update így ma estére :) Köszönöm a véleményeket és segítséget, megfogadtam Demetrios kolléga javaslatát és a kérdéses kő kikerült így már csa 7 kőből áll a hardscape sokkal jobban tetszik így, a kő helyét majd szépen benövi a monte carlo.
Tápozás terén módosítva az eredeti elképzelésemet az első két hétben minden másnap adok 1-1-1 ml tápot (ezt így egyszerűbb mint napi 0,5 ml kimérni szerintem), majd a 2. héttől két hétig napi 1-1-1ml és csak ezután lesza végleges 2-2-2ml így remélem a növényeim jól fogják érezni magukat, köszönöm Matyi a tippet! :)
A vízcserét átgondoltam, maradok a már jól bevált ADA módszernél, ma meg is volt az első 50% csere. T3m77 kollégával egyetértek inkább a vízcsere mint a napi 2 óra kősuvickolás :D

Végezetül kattintottam pár képet, most használom először a Micranthemum Sp. Monte Carlo-t de már is imádom, nagyon klassz kis növényke! Bocs a kép beszúrással még gondjaim vannak így csak linket szúrok be (rányomok hogy kép, megadom a hivatkozást és előnézetnem nem látszik semmi, talán túl nagyok a képek nem tudom... :( )
IMG_0726 | Flickr - Photo Sharing!
IMG_0729 | Flickr - Photo Sharing!
IMG_0731 | Flickr - Photo Sharing!
IMG_0728 | Flickr - Photo Sharing!
 
Király!
Örülök, hogy minden klasszul alakul! Sok sikert a kezdeti, és későbbi nehézségek legyőzésére egyaránt! (y)

Hali!
 
Köszi, egyenlőre úgy tűnik minden oké, megy a napi vízcsere, a növények is meglepően stabilan az aljzatban vannak (hiába tényleg jó választás volt az ADA Amazonia talaj (y)), egyedül amikor kivettem a követ az mögött jött ki 2 szál echinodonorus de ezt hamar orvosoltam :)
 
Egy gyors szöveges update :) Ma egy hetes az akvárium, a növények köszönik jól vannak és bár még nem annyira látványosan de hozzák az új levélkéket. Minden másnap vízcsere és szintén 2 naponta (amikor nincs vízcsere) 1-1ml Micro+Macro, egyenlőre algának nyoma sincs :cool: új képek hamarosan!
 
Sziasztok!

Most csak egy gyors helyzetjelentés :) Az akvárium 2,5 hete üzemel, a növények szépen növekszenek, a héten már 3 naponta cserélek vizet és naponta megy az 1-1-1 ml micro+macro+carbo + 100ml Co2 tropica harngal beoldva (tudom tudom... de a semminél szerintem több ez is, egyenlőre:) ). Mértem vízparamétereket és úgy gondolom már megfelelőek így vasárnap kerül bele 2 (Otocinclus affinis) illetve terveze majd 6 amano garnélát még, ezek valsózínű jövő héten költöznek bele. Viszont felmerült bennem egy kérdés, mértem cseppentős Salifert tesztel Kh-t és Ph-t.
A reggeli mérés szerint (világítás off, tápozás előtt, co2 nem ment + kedden volt vízcsere) a Ph 7-es a Kh 2,4dKh. Utána olvastam itt a fórumon és igazából nem egyerételmű nekem teljesen (vagyis sokféle tapasztalatot leírtatok), hogy a 2,4 Kh nem lesz túl alacsony a halaknak és garnéláknak? Jelenleg RO víz +csapvíz keverékkel megy a vízcsere (8 liter RO víz + 2 liter csapvíz), de mindenképpen azt tervezem hogy a csapvizes kavargatás helyett visszasóznám, erre kiéztem a
SaltyShrimp Mineral GH/KH+ vízkeménység növelő - 200 g most csak 5600 Ft - Green Aqua
illetve gondoltam még arra is, hogy csak a RO készülék által kivett ásványi anyagokat pótolnám
MOSURA TDS UP - szilárdanyag-szint növelő garnélás akváriumba most csak 3300 Ft - Green Aqua
ezzel a termékkel ha a fenti víz paraméterek megfelelőek. Tudom ez egy nagyon sok ismeretlenes egyenlet, sok sok változóval ezért is lennék kíváncsi a tapsztalataitokra met azt szeretném ha a növények és az új lakók is jól éreznék magukat! :)
 
Sziasztok!

Helyzetjelentés, sajnos nem nagyon volt időm új képet csinálni de ígérem hamarosan lesznek újak! A növények szépen megindultak, hozzák az új hajtásokat, alakul a gyep is az MC kb megduplázta magát az elmúlt hetekben. Tegnap bekerült 3 törpe szívóharcsa, egyenlőre szerencsére nem túl sok dolguk van mert algám egyenlőre nincsen :LOL:
Tápozás továbbra is napi 1-1-1 ml Micro, Macro, Easy Carbo, vízcsere hetente kétszer, Ph 6,5, GH 4,8 , KH 2,4.
 
Sziasztok,

Régen nem jelentkeztem már friss infókkal, mindig az időhiány... viszont szeretném megmutatni honnan indult március 10-én és most hol tart az én kis büszkeségem :) A képek szerintem magukért beszélnek (mindkét kép mobilos, a második jobb fényviszonyok között készült + van rajta kevés színkorrekció amitől a zöld színek kicsit élénkebbek ezért mások a színek). A jelenlegi lakók 3 Oto és 4 Amano garnéla (eredetileg 6 került bele de sajnos 2 a szabadságot választotta :cry:), és tervben van még 10db Amanda lazac ha vége sikerül beszerezni, mert halak nélkül még nem az igazi :) Naponta 2-2-2 ml Micro-Macro-Easy carbo megy bele, egyenlőre még heti 2 vízcsere megy RO vízzel amit ha szükséges Shrimp mineral-al visszasózok, Ph 6,5 KH valahol 4dKh körül, szerencsére alga ügyben jól állok, a kövek tetejéről kell vízcserekor kevés algát eltávolítanom + ezek a részek kapnak ilyenkor carbo-s kezelést is biztos ami biztos így egyenlőre nincsen gond.

Indítás napján, 2014.03.10

Indítás napján
by magyargabor83, on Flickr

7 hetesen vízcsere után, 2014.04.24

Aktuális állapot 7 hetesen
by magyargabor83, on Flickr
 
Ez egy klasszikus példa arra, hogy ha nem szeded szét eléggé apróra a növényeket az ültetésnél, akkor sokat kell várni arra, hogy egybefüggő gyeped legyen. Így még 2-3 hét biztos kell neki.
A technikát és a háttér hiányát leszámítva jól néz ki(y)
 
Ez egy klasszikus példa arra, hogy ha nem szeded szét eléggé apróra a növényeket az ültetésnél, akkor sokat kell várni arra, hogy egybefüggő gyeped legyen. Így még 2-3 hét biztos kell neki.
A technikát és a háttér hiányát leszámítva jól néz ki(y)

Köszönöm! Igen, idő közben én is látom hogy még jobban szét kellett volna szednem a növényeket, illetve a 2 doboz helyett 3-mat kellett volna vennem, de legközelebb okosabb leszek már! :)
Ez most csak egy gyors mobilos fotó, de valóban háttérrel és persze a zavaró technikai elemek nélkül készült, jól beállított kép az igazi. Háttérnek mit javasolnátok hozzá, mert korábbi fotóimnál fehér háttér volt mögötte de valahogy szerintem nem az igazi (az egy sima fehér fotókarton volt csak), esetleg valamilyen világosabb kék? Gondoltam opál fóliára is de az önmagában szerintem kevés lenne mivel a fal is zöld mögötte.
 
Én matt fóliát használok, ami fotózásnál kissé kékesnek látszik. Ha kartonpapír, akkor a Pantone bolt hálózatot tudom ajánlani. Nem drága, így több színt is érdemes kipróbálni.
 
Back
Oldal tetejére