• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kisfiamnak

park avenue

Kertész tanonc
Sziasztok!

Egy 60x30x35-ös akváriumot állítottam be a ~4 éves kisfiamnak.
Fontos szempont volt, -sajnos- a költségek minimalizálása; ill h minél több "fajta" élőlény lakhassa (Lacusom megtapasztalhassa a születést, lásson kis halakat, kis garnélákat... sőt, még csigákat is) :)
Ami adott volt:
- pár darab léc, bútorlap;
- az akvárium;
- egy EHEIM 2213as szűrő;
- 6 db endler guppi, tizenx db garnéla

FEJEZETEK:
1., ÁLLVÁNY
próbáltam elkészíttetni egy 30x30-as zártszelvényt. Nem gondoltam, h ennyire nehézkes lesz. Keresnem kellett más megoldást - így lett salgóból megoldva. (burkolása majd később) Ahol vettem, ott bíztattak, h max 180 kg-ot bír ki.

1__2__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


2., LÁMPAALMATÚRA
első lépésben a kisfiam legojából (zölddel jelölve) összeraktam egy vázlatot, így remélhetőleg nem fog egy hét után széthullani :)

1__1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


3., NEONCSÖVEK
itt semmit nem tudok elmondani, mi, hogy történt.
Uis a boltban, ahol megvettem minden hozzávalót (neonok, trafó, vezeték...stb), megígérték, h ha nem tudom bekötni, segítenek.
Itthon jöttem rá, h azt sem tudom, h álljak neki. Visszamentem, de megfeledkeztek az ígéretükről.
Nem volt más lehetőségem, leültem a sok -számomra idegen :greyalien:- dolog mellé... majd az első próbakapcsolás után égtek a csövek. Tényleg nem tudom, mit hova tettem/kötöttem/fúrtam - kezdők szerencséje :D

1__5__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ekkorra már beszereztem a greenaquaból egy szép fát, és talajnak jbl manadot.
 
Következő fázis volt, amikor mehetett víz az akváriumba.

Először a szűrőt töltöttem fel szűrőanyaggal, majd beindítás után derült ki a "turpisság". Az eheim tömítőgyűrű nem szereti a szeptemberi napot.
Aminek én kifejezetten tudok örülni, annak a tömítőgyűrű kevésbé. Történt uis, h az erkélyen volt, és néha rásütött az őszi napocska. Ez elég volt ahhoz, h átengedje a vizet

1__3__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


- így megint egy kis szünet következett, míg találtam új tömítést.
 
BEÜZEMELÉS:

mehetett bele a víz, jöhetett a talaj, a fa ... és pár nap próbaüzem.


Ezután fokozatosan tettem bele növényeket - vmi fétis lehet nálam ez a crypto-mánia... :confused:
:D

1__6__www.kepfeltoltes.hu_.jpg



még pár nap telt el, mikor úgy döntöttem, h - kisfiammal segítségével :D - mehetnek az új helyükre a halacskák, garnélák...és különös figyelemmel a csigácskák :D

1__7__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Kb egy hét telt el:

INGYEN kaptam nagyon szép red cherryket(?), ill white pearl garnélákat (?) ...és még néhány cryptot :) egy addig ismeretlen sráctól - nagy nehezen sikerült rábeszélnem, h legalább egy tábla lila csokit fogadjon el :rolleyes:

Íme pár fotó (sajnos a fotós topicokat idő hiányában még nem tudtam áttanulmányozni, tehát ennél csak jobbak lehetnek majd):

1__9__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


1__10__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


1__8__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ő már nálunk született:
1__11__www.kepfeltoltes.hu_.jpg





Szeretnék még a víz felszínén úszó növényeket - valószínűleg holnap hozok egy adag kagylótutajt;
Vmint h minél színesebbek legyenek a halacskák, MINDEN fajta/típusú (pl japán kék) endlerből próbálok néhány darabot beszerezni - végül is nincs annyi, h -akár ebbe a pici akváriumba- túl sok legyen :D
 
Ha vkinek van ötlete, mit, hogy lenne jobb, praktikusabb, annak igazán örülnék, szívesen fogadom.

Mindenkinek további szép estét!
 
Nem találtam jobb topicot - pontosabban egy helyet sem szerettem volna offolni, ezért írom ide:
Nagyon nagy köszönet Luigi13 f.társunknak(és Párjának) a csodás növényért, amit ingyen ajánlottak fel nekem. Amint készül újabb fotó az akváriumomról, -amelyen már az újak is rajta lesznek,- fel fogom tölteni.
És még egy dolog,
Luigi13: ELKÉPESZTŐEN CSODÁS az akkitok!!!!!;)
 
Back
Oldal tetejére